четвер, 26 квітня 2018 р.

Найбільший скарб народу


  Всесвітній день книги святкують у 190 країнах світу. Символічно день 23 квітня також був обраний завдяки традиції святкування Дня книги у Каталонії, де у День Святого Георга дарували троянду за кожну куплену книжку. Цього дня також прийнято було дарувати книгу близьким людям, тим, кого любиш.
  Цього дня проводяться зустрічі з авторами, читання уривків із улюблених книг, різноманітні конкурси, акції на захист книги, фестивалі читання.  Відзначали цей день і в нашій бібліотеці літературним повідомленням: «Найбільший скарб народу».


 Всі ми любимо читати та намагаємося залучити до читання якнайбільше любителів книги. Особливо це стосується маленьких читачів. Як сказав відомий український прозаїк, критик, літературознавець, публіцист, громадський діяч М. Слабошпицький: "Людина - це підсумок прочитаного… Дитина, яка свого часу не зустрілася з доброю книгою, не стане в майбутньому особистістю."


  Всесвітній день книги та авторського права! Вітаємо всіх письменників, видавців і тих, без кого вони були б не потрібні, тобто вас – читачів. Бажаємо усім натхнення і часу, щоб творити і читати ще більше чудових книг.

Нехай Чорнобиля біда остання буде на планеті


Чорнобильський вітер по душах мете,
Чорнобильський пил на роки опадає.
Годинник життя безупинно іде.
…Лиш пам'ять, лиш пам'ять усе пам’ятає.
   26 квітня 1986 року! В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму, і забути це й викреслити з нашої пам’яті – неможливо. У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року о 1-й годині 23 хвилині до міста Чорнобиль увірвалася біда. Над четвертим реактором Чорнобильської атомної електростанції нічну пітьму розірвало полум’я – вибухнув четвертий енергоблок ЧАЕС.
 Аварія на ЧАЕС смертоносним полум’ям зловісної пожежі опалила долю кожного, хто працював і жив у Чорнобилі. Першими через кілька хвилин по тривозі до реактора прибули на чолі з начальником караулу Володимиром Правиком пожежні ВПЧ-2 з охорони АЕС. За караулом Правика прибув караул лейтенанта Віктора Кибенюка. На допомогу приїхав і начальник пожежної частини майор Леонід Телятников. Вони ринули у вируюче полум’я – у смертельну радіацію рятувати станцію і людей, не думаючи про себе, хоча добре усвідомлювали небезпеку.  Вони рятували людські життя. Ці імена назавжди увійшли в історію загибелі Чорнобильської атомної станції. Із цього бою хлопці вийшли переможцями, хоча ціною перемоги стало їхнє життя. Вічна пам'ять їм і низький уклін їхньому подвигу від усього людства. Вічна Слава Героям!

Обласний конкурс на кращу бібліотечну інновацію в рамках проекту «Бібліокре@тив»

Варварівська бібліотека-філіал Карлівської ЦБС
Вус Т. А.- зав. бібліотекою
Тел.0502423089
Вул.. Лесі Українки, 11
Бібліошопінг: «Міняю вірш на подарунок»  
   Номінація: Краща інновація серед масових форм популяризації книги та читання 
   Мета і завдання: В час новітніх технологій необхідно боротися за увагу користувачів. Залучення їх до читання, популяризації цінності читання і книги, доручення до багатств світової та національної культури, до чарівного світу поезії, що сприяє вихованню повноцінної особистості.
- привернути увагу юних користувачів до сучасної української книги, до читання поезії;
- здивувати, захопити, залучити;
- розвиток артистичних здібностей.
  Вікове призначення: Користувачі молодшого віку.
  Інноваційність:
- використання простору бібліотеки, як поля для взаємодії книги та користувача;
- залучення дітей до читання, поезії через подаруночки.
  Вартість реалізації:
- 50 гривень (закупівля солодощів);
- може бути різна, в залежності від подарунків.
  Короткий виклад інновації:
Протягом дня юні користувачі виразно декламували улюблені вірші, міняючи їх на подарунки. Вони настільки захопилися, що читали не тільки раніше вивчені віршики, а й власні. День пройшов чудово, приніс масу позитивної енергії, а головне – діти йшли додому з бібліотеки з книгами, веселі та щасливі.
  Очікувані результати:
- гарно презентували вірші;
- виразно декламували;
- поринули в чарівний світ поезії.
Бібліотекар здивувала і захопила юних користувачів, привернула їхню увагу до книги та бібліотеки. Виявляється це дуже просто! Додайте трохи фантазії та творчості.
Дякуємо за увагу!

середа, 25 квітня 2018 р.

Крила йому дав рідний край


  Коли у лісі цвів терен, пахнули цвітом абрикоси і йшов рясний весняний дощ на перші трави – 22 квітня, 79 років потому народився Анатолій Григорович Михайленко. Наш земляк, Заслужений журналіст України, письменник, публіцист.
Скільки б ще книг вийшло з-під пера письменника, якби не той полиновий квітень. 32 років минає, як прийшла чорнобильська біда. 7 червня  2007 року наздогнала вона Анатолія Григоровича, перервала його життєвий шлях і оте його бентежне малювання словом.
Лишилось жити його слово, а він пішов…
… Схилились квіти…
Цвітуть каштани й липи знову,
Й приходить знову теплий квітень.
  Живе Анатолій Григорович в пам’яті тих, хто його знав, і тих, хто доторкається до його творчості. Живе у пам’яті користувачів нашої бібліотеки, які завжди перечитують, переглядають його книги, матеріали про його життя і творчість біля книжкової виставки: «Крила дав йому рідний край».


Ви – книгою в нашім домі,
Ви – думкою у слушний час,
Такі далекі і знайомі –
Десь тут завжди посеред нас.


Світла Вам пам’ять, Анатолію Григоровичу.

вівторок, 24 квітня 2018 р.

Проведення II етапу Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України – 2018»


В книжках ваші друзі,
герої живуть,
І ви пам’ятаєте як їх зовуть
Герої улюблені наші –
Нам приклад чудовий, безстрашний.
 Ми з ними добріші
 В усьому сильніші
І навіть, здається, мудріші.
 В Україні розпочався 14-й всеукраїнський конкурс дитячого читання «Книгоманія», який дає можливість його учасникам здобути перемогу не завдяки особливим  талантам і здібностям, а тільки завдяки систематичному читанню. Книга, незважаючи на високі новітні технології, залишається хорошим другом для дітей, читання дарує радість і приємні миті, наснагу до пізнання нового і непізнаного.
 В Карлівській районній бібліотеці імені А.Михайленка було проведено II етап конкурсу «Кращий читач 2018 року». Учасників та гостей свята привітала директор дитячої бібліотеки Наталія Хрулич: «Здавалося б, XXI століття – епоха домінування Інтернету. Проте життя у бібліотеках вирує, як і раніше, навколо книги. 
 Читання і книга відіграє важливу роль у житті дитини. Із них юні користувачі дістають певне світосприймання, книги виробляють у них  високі моральні якості, допомагають у навчанні, виховують почуття прекрасного і роблять їх життя повнішим, цікавішим та веселішим. Учасники II етапу конкурсу довели, що не просто багато читаєте, а вже стали кращими читачами своїх бібліотек». Щоб діти відчувалися затишніше та впевненіше, їх зустріли в районній книгозбірні запашним чаєм та випічкою.


  Діти представляли себе, свої уподобання, читали вірші. Потім всі прийняли участь у письмовій анкеті: «Перевір себе». Вона була проведена в III тури. Юні користувачі нашої бібліотеки, Черняєв Ростислав - 6 клас і Білан Галина– 7 клас, також прийняли участь у III турі, де Галя і Ростик посіли II місце. Але найбільшою нагородою для всіх книголюбів стала зустріч з книгою та можливість поспілкуватися з однодумцями, де кожен читач мав змогу проявити ерудицію, любов до книги та творчу ініціативу.


четвер, 19 квітня 2018 р.

Дорогами Всесвіту


До космічних ви висот
Прагнете щодня,
Поважає вас народ
Тішиться рідня,
Бо найближче до зірок
Ви з усіх із нас.
Вас вітаємо тепер
В цей зірковий час.

   12 квітня все людство відмічає Всесвітній день авіації та космонавтики. Це свято з'явилось на честь першого польоту у космос людини і тим самим воно підкреслює нестримну жагу людського роду до пізнання нових знань. Ера польотів людини спочатку на літаку, а потім і у космічному кораблі відкрила для людства принципово нові можливості у подоланні відстані та швидкості руху. У цей знаменний день варто пам'ятати, що можливості нашого пізнання не обмежені, і за наявності наполегливої праці та терпіння ми можемо здолати будь-які перешкоди.
  В цей день, 12 квітня, у 1961 році громадянин СССР старший лейтенант Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі "Восток" вперше в світі здійснив орбітальний політ навколо Землі, відкривши епоху пілотуємих космічних польотів. Він здійснив один виток довкола земної кулі, який тривав 108 хвилин.
  Розвиток польотів в колишньому союзі проходило поетапно. Від перших пілотуємих кораблів та орбітальних станцій до багатоцільових космічних, які пілотували орбітальні комплекси. Україна і космос - нероздільні. Зв'язок цей міцно встановився на зорі космонавтики, і витравити його зараз просто неможливо. Українське походження мали такі творці теорії польотів у світовому просторі, як Костянтин Ціолковський, Микола Кибальчич, Юрій Кондратюк. У Київському політехнічному свого часу вчилися Сергій Корольов і Володимир Челомей (конструктор відомої ракети-носія "Протон"). Ракетна техніка взагалі пішла із просторів нашої держави: перші у світі бойові ракети створив нащадок українських козаків генерал-лейтенант Олександр Засядько, він же організував у російській армії першу ракетну роту.
  За роки незалежності Україна впевнено посіла своє місце серед провідних космічних держав світу. Сьогодні ми випускаємо найрізноманітніші ракетоносії. Від "космічної малолітражки” - типу "Циклон-3” (супутники до 600 кг), до важкої "космічної фури” "Зеніт-2 SLВ”, здатної вивести на орбіту до 14 тонн. На сьогодні Україна контролює 10% ринку космічних послуг. Чудовим вираженням міжнародного співробітництва в освоєнні Всесвіту, пізнанні його таємниць став політ українського космонавта Леоніда Каденюка на борту американського корабля «Шаттл», я кий стартував 19 листопада 1997 року. Цей політ тривав 16 діб.
  В наш час значні успіхи космічної техніки: навколо Землі знаходиться величезна кількість супутників, космічні апарати є на Місяці, Венері, Марсі. Деякі з них знаходяться за межами Сонячної системи. Марсоходи досліджують поверхню Марса. Дослідники космічного простору роблять фантастичні відкриття за допомогою багатофункціональних радіотелескопів, що знаходяться на орбіті.


  Про все це бібліотекар розповіла  юним користувачам на інформаційному коктейлі: «Дорогами Всесвіту».


середа, 18 квітня 2018 р.

Птахи – наші друзі


  Міжнародний день птахів проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО “Людина і біосфера ” і не випадково саме в квітні. Адже 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.
   День птахів – це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. З часу запровадження Дня птахів список пернатих, що зникають, стрімко поповнюється – на Землі вже зникло понад 160 їх видів і підвидів. У Європі під загрозою зникнення понад 50% птахів. В Україні налічується близько 360 видів. 87 видів з них занесені до Червоної книги України. Турбота про птахів – це не тільки екологічна проблема. Адже птахи - це частинка нашого життя, нашої культури, більше того – нашого світогляду та нашого світовідчуття.
  В бібліотеці пройшла година цікавих повідомлень: «Птахи – наші друзі».

вівторок, 17 квітня 2018 р.

О, Писанко! Ти - символ України!


 9 квітня, у світлий великодній понеділок, районний будинок культури перетворився на осередок творчості й народного мистецтва, адже вчотирнадцяте карлівська писанка зібрала до себе на гостину майстрів народної творчості, серед яких чимало членів Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Полтави, Миргорода, Кременчука, Краснограда та інших населених пунктів Полтавщини і Харківщини.


пʼятниця, 13 квітня 2018 р.

ВЕЛИКИХ СЛІВ – ВЕЛИКА СИЛА


Олесь Гончар – сумління України,
Любов пречиста,
Пісня і зоря.
Вся Україна славить і вітає
Свого співця – Олеся Гончара!
  3 квітня 2018 року виповнилося 100 років з дня народження класика української літератури Олеся (Олександра) Терентійовича Гончара. 
 Для багатьох українців ім’я Олеся Гончара тісно пов’язане з нашим національним відродженням: він відкривав Установчу конференцію Товариства української мови ім. Т. Г. Шевченка, Установчий з’їзд Народного Руху України, виступав на захист української мови, екології, повернення національної пам’яті.
 Очолюючи Спілку письменників України, Олесь Терентійович зміг багато зробити для української культури, для збереження української мови. Під час його правління ніхто не був виключений зі Спілки письменників, були опубліковані збірки поетів-«шістдесятників» Івана Драча, Миколи Вінграновського, Василя Симоненка, Ліни Костенко, Дмитра Павличка, а також прозаїків Григора Тютюнника, Валерія Шевчука, Євгена Гуцала, Володимира Дрозда. Письменник вірив у перемогу сили добра, у відродження духовності свого народу, в його непереможне прагнення до свободи.
  Твори Олеся Гончара відомі далеко за межами України, вони перекладені більш ніж 60 мовами світу, багато разів вони перевидавалися і завоювали широке коло шанувальників. Творчий доробок письменника складають романи «Прапороносці» (1946-1948), «Таврія» (1952), «Людина і зброя» (1960), «Тронка» (1963), «Собор» (1968), «Циклон» (1979), «Берег любові» (1976), «Твоя зоря» (1980) та інші, повісті, оповідання, новели, літературно-критичні статті.
  Все, що створив Олесь Гончар, залишилося для майбутнього. Його твори — це наше духовне багатство, вірні друзі в дитинстві, юності, зрілості. Вони підтримують віру в справедливість і доброту. Ім’я письменника буде жити в наступних поколіннях як символ любові до України, її народу, історії, мови, як заклик до соборності та високої духовності. «Собори душ своїх бережіть, друзі... Собори душ!..» — ці слова великого сина української нації, класика нашої літератури Олеся Гончара є святим заповітом українцям та їхнім нащадкам.


У казковому світі Андерсена


  Міжнародний день дитячої книги – свято, засноване з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Відзначають його щороку (починаючи з 1967)  2 квітня – в день народження великого казкаря Г.К. Андерсена. В бібліотеці була проведена літературна мозаїка «Книга – джерело знань».
  Ганс Крістіан Андерсен народився 2 квітня 1805 року в Оденсі на острові Фюн. У 14 років він залишає Оденс заради Копенгагена, оскільки сім’я жила дуже бідно, а він мріяв стати знаменитим. Ганс Крістіан був прийнятий в Королівський театр, де грав другорядні ролі У 1827 році Андерсен завершив навчання. У 1829 році фантастичне оповідання «Піша подорож від каналу Холмен до східного краю Амагер» принесло письменникові популярність. Андерсен пише велику кількість літературних творів,  в 1835 році — «Казки» принесли йому справжній успіх (за 40 років написав 156 казок). У цьому жанрі найповніше виявився художній талант Андерсена. 
  Його перший роман, «Імпровізатор» (1835), був добре прийнятий критиками. У той же час він підтвердив свій талант, видавши збірку «Книга з картинками без картинок». У другій половині 1840-х і в наступні роки Андерсен продовжував публікувати романи і п’єси, марно намагаючись прославитися як драматург і романіст. У 1872 році Андерсен впав з ліжка, сильно забився і більше вже не оговтався від травм, хоча прожив ще три роки. Він помер 4 серпня 1875 і похований на кладовищі Ассістенс в Копенгагені.
  У своїх творах Андерсен є захисником простого й ясного погляду на світ, який, на його думку, і є справжнім. Його казки написані простою мовою, наближеною до народної, і цим вони є близькими до дитячого розуміння. Але за удаваною простотою приховується філософський підтекст, який є незрозумілий дітям, але цікавить дорослих. Андерсен залишається видатною людиною, великим фантазером, який зумів через усе своє життя пронести дитячу закоханість у таємничий світ казки й щедро поділитися цим зі своїми читачами. В бібліотеці була організована виставка-вікторина: «У казковому світі Андерсена».


середа, 11 квітня 2018 р.

Найкращого читача – 2018 визначили у I турі


  «Я читаю… Отже, я думаю, я існую» – під таким гаслом у варварівських школярів пройшов І етап обласного конкурсу «Найкращий читач Полтавщини» в рамках Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2018».


  Яке місце у житті людини займає книга? Чи замислювались ви, скільки книг повинно бути, наприклад, у власній бібліотеці? На ці питання присутні мали змогу отримати відповідь під час підведення підсумків I–го туру обласного конкурсу «Найкращий читач Полтавщини» в рамках Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2018».

пʼятниця, 6 квітня 2018 р.

Свіча надії Великодня в небесній покуті горить


Дзвонять дзвони! Свято Пасхи
Завітає хай з любов’ю,
А із неба Божа ласка
Додає снаги й здоров’я!
Щастям хай життя осяє
Ангел Божий із небес,
Світ навколо процвітає,
Радості! Христос Воскрес!
  Великдень - одне з найвеличніших християнських свят, яке символізує початок нового життя. Шановане, величне, світле. Воскресіння Христа – це перемога життя над смертю, усього хорошого над злим та поганим, надією над зневіренням.
Із Великоднем традиційно пов’язана значна кількість народних повір’їв, прикмет і обрядів, які формувалися століттями.
  У нашій бібліотеці представлена великодня літературна композиція: «Свіча надії Великодня в небесній покуті горить», на якій зібрана краща література про давні та сучасні традиції святкування Пасхи, техніку розфарбовування писанок та рецепти смачних страв, які стануть окрасою великоднього столу.
  Свято Великодня є одним з найсвітліших і прекрасніших свят у році. З малих років дітям розповідають про світлі дні Великодня, щоб пояснити, чому вони є такими важливими для кожної людини.
  Напередодні Світлого Господнього Воскресіння в бібліотеці готували вироби своїми руками до "Пасхальної веселки". Діти і з неабияким захопленням прикрашали писанки, послухали розповідь бібліотекаря про народні обряди та традиції святкування Великодня. Кожна писаночка маленьких вихованців вийшла по-своєму гарна, цікава і оригінальна.
  Нехай це величне свято наповнить серце світлими почуттями надії і любові, дарує щастя і добро. Радості, здоров’я, добробуту і благополуччя всім, хто мешкає на нашій святій Землі. Нехай ваші душі будуть багаті на добро, як святковий стіл, чисті як Великодній рушник і веселі, як українські писанки. Хай малинові дзвони Великодня принесуть у вашу оселю радість, віру, надію і любов.

Свяченого яєчка, доброї паски
І сонця окрайчик
З Божої ласки!
У мирі та щасті,
Добрі та любові,
Святкуйте Великдень
В родинному колі
Великодні дні настали –
Люди чисті серцем стали.
Радості, тепла, любові!
Хай прибуде в вашім домі!
Хай Божа Матір вас охороняє,
А Дух Святий здоров’я посилає,
Господь дарує Янгела з небес! –
Христос Воскрес!
Воістину Воскрес!



Вернісаж книжкових новинок

  Усі ми любимо канікули, відпустки, вихідні та свята, адже саме тоді в кожного з’являється час для омріяного і такого жаданого відпочинку. І все частіше ми говоримо про комфортний відпочинок. Хочеться відпочити в усіх відношеннях – душею і тілом. Перелічити, мабуть, усі можливі види відпочинку неможливо, бо їх просто величезна кількість, та й складати цей перелік необов’язково, та все ж, у кожного з нас є свої вподобання. Здогадуєтесь про який піде мова? Так, мова йде про читання! Читання – це і є справжній відпочинок.
  Кожна нова книга в бібліотеці - це подія, це завжди таємниця, знайомство здатне принести ні з чим незрівнянне задоволення. Коли розгортаєш новий журнал чи газету, одразу поринаєш у світ цікавих новин. Читаючи, насолоджуєшся красою паралельної реальності, майстерним словесним обрамленням, вдалими авторськими думками, а це допомагає набратись нових сил, забирає увесь негатив, який накопичується за цілий день. Загорнувшись у плед, можна чудово відпочити з книгою в руках, а можна взяти в’язання і поєднати відпочинок і ваше хобі. Зміна виду діяльності теж дає відмінну можливість відпочити, особливо якщо ви займаєтесь улюбленою справою.
  В бібліотеку надійшла друга партія книг у 2018 році. Якщо Вас зацікавили ці книжкові новинки, завітайте в бібліотеку на перегляд літератури «Мудрість світу - Книга», яка діятиме протягом березня 2018 року. Сподіваємось, що кожен користувач знайде свою книгу, яка буде корисна в роботі, навчанні, розвитку та дозвіллі, від малечі до старшого віку знайде для себе серед новинок цікаву книжку. Хай наші книги стануть вашими надійними помічниками і порадниками!



Посміхаємось, сміємось, регочемо

 

  Всеукраїнський тиждень дитячого читання закінчується… Напередодні Міжнародного дня гумору до нашої бібліотеки завітали юні користувачі. Хто не любить щиро, від душі посміятися?    Усмішка, влучний жарт – невід’ємні супутники нашого життя. У дотепній формі можна викрити соціальне зло, засудити марну балаканину, лінощі, скупість, брехню, вказати на ту чи іншу ваду суспільства, характеру і допомогти людям стати кращими. Недаремно ж кажуть: сміх лікує… 
 Для оздоровлення тіла й душі бібліотекар з юними користувачами підготували гумористичний калейдоскоп: «Посміхаємось, сміємось, регочемо». Діти розповідали гуморески, відгадували загадки-жарти, малювали малюнки. Година позитиву додала всім присутнім здоров’я та гарного настрою.



Розкриваючи книгу, відкриваємо світ


За цей тиждень розмаїття
Полюбились так книжки,
Що кладуть до нині діти
На ніч їх під подушки.
 Приємні несподіванки, конкурси, літературні подорожі, ігри, вікторини,презентації нових книжок - все це довгоочікуване свято дитячої книжки. Всеукраїнський тиждень дитячого читання продовжується…
 У цей період проходять різноманітні заходи, спрямовані на залучення підростаючого покоління до невичерпних джерел знань, прищеплювання дітям уміння самостійно працювати з книгою, аналізувати, робити висновки з прочитаного, виховування любові і поваги до книги. Юні друзі! Перед вами великий незвіданий світ. А так хочеться його пізнати. Тож, запрошуємо на літературні посиденьки: «Розкриваючи книгу, відкриваємо світ»
  Дітям властива допитливість. Їм цікаво пізнавати світ, дістаючи відповіді на всі свої численні запитання. Бібліотекар для юних користувачів провела літературне повідомлення: «Зорепад книжкових ідей». Подорожували ми з учнями Варварівської школи-інтернату і учителем української мови та літератури С.М.Вівчаренко разом - і лісами і морями, де зустрілись з різними героями ще навіть не прочитаних, але знайомих книг. 
  Свято дитячої книги подарувало всім присутнім гарні враження, чудовий настрій та зустріч з найкращими книгами. Цей тиждень надзвичайно яскравий і неймовірно захоплюючий. Він приносить дітям багато позитивних вражень, додає знань, а бібліотеці – нових користувачів! Завітай до бібліотеки та кожного дня отримуй гарні враження та чудовий настрій.