субота, 24 червня 2017 р.

Книга – мудрий друг і порадник

Літо кличе, сонцем сяє,
Літо книги обіцяє
   Безмежна сила книги. Без неї людина сліпа, адже з дитячих літ книжка допомагає зрозуміти світ, що нас оточує, вона розповідає нам про історію рідного краю, звичаї, традиції… 
   Книга – мудрий друг і порадник, вона, не вміючи говорити, розповідає нам про пригоди і подорожі, про чудеса, про навколишній світ. В ній зібрана мудрість усього людства, яка передавалася із покоління в покоління і дійшла до наших днів. Бібліотекар Т.Вус ознайомила дітей, які перебувають у літньому таборі денного перебування “Веселка” Варварівського НВК та гостей, які прибули на екскурсію до нашого села з Попівської НВК.


  Разом з бібліотекарями діти з пришкільного табору весело мандрували світом мудрих казок, де добро завжди перемагає зло. Юні читайлики охоче вирушили на зустріч неймовірним пригодам, поринули у захоплюючий світ мрій та фантазій, де події розгортаються, як у чудовому кольоровому сні, де живе книга – справжній маг, надзвичайне диво, створене людиною.

пʼятниця, 23 червня 2017 р.

Стала пам'ять людським обеліском


  22-е червня 1941-го року, 4:00 ранку, мить ..., і шквал крові, болю і смерті. Він тривав кілька довгих років, самих довгих років в житті тих, кому вдалося пережити весь цей жах на нашій землі. А багатьом не вдалося. Не судилось пережити цю мить, адже це тільки мить у тисячолітній історії всього нашого людства.
   Кожен раз в цей День ми згадуємо. Згадуємо про тих, хто так і не повернувся з цієї війни. Про тих, хто кров’ю і потом відстоював нашу перемогу. Про тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар і про тих, чиї життя були покалічені і зруйновані іншими людьми.
  Вшановуючи полеглих та живих, всіх хто брав участь у тихих буремних подіях, Президент України 17-го листопада 2000-го року видав указ про встановлення Дня скорботи й вшанування пам’яті жертв Війни в Україні.
  Цього дня на годину пам’яті: «Стала пам'ять людським обеліском» біля пам’ятника загиблим воїнам зібралася громада села, для вшанування пам’яті жертв війни в Україні.
Вічна пам'ять полеглим на полі бою,
Честь і слава - живим героям!


   Вшанування пам’яті жертв війни в Україні голова ради ветеранів Віра Бегмат. Страшне слово «війна» увірвалося в життя людей. Затамувавши подих, слухали вони урядове повідомлення. Важко передати, якою трагедією для них був перший день війни. Усіх охопило пронизливо-щемливе почуття тривоги за свою Вітчизну, за життя рідних і близьких, над якими нависла смертельна небезпека.
  Але і в ті червневі дні всі вірили, що ворог буде розбитий, а перемога буде за нами. Історію найкривавішої в історії людства війни зафіксовано у наукових працях, архівних і музейних документах, фотографіях, плакатах воєнного і повоєнного часів, у спогадах учасників, а також відтворено у художніх, літературних творах, кінострічках. На честь героїв споруджено пам'ятники та обеліски.

середа, 21 червня 2017 р.

Трійця – наш мудрий цілитель


Ой, земле, радістю умийся –
Прийшла до нас Зелена Трійця!
Нехай Господь нам душу гріє,
А поле житом зеленіє!
   Коли природа, сягнувши в червні зеніту квітування, ніби стверджує, що життя вічне і кожне серце в унісон з природою переймається цією вірою, до нас приходить свято Святої Трійці. Його відзначають у 7-му неділю після Воскресіння Христового і святкують три дні.
 Свою назву свято отримало на честь сходження Святого Духа у вигляді священного вогню на апостолів, які молилися. Їм було надано можливість розуміти різні мови для того, щоб переповідати усім народам учення Божого Сина. Таким чином, це свято нагадує про св.Трійцю, три відомі прояви, лики  Всевишнього - у вигляді Бога-Отця, у вигляді Бога-Сина і у вигляді Бога-Святого Духа.
  В суботу, напередодні свята, люди прикрашали свої житла гілками клена, липи, ясена, берези. Несли до своїх домівок усі пахощі рідної землі - духмяні пучечки чебрецю, м'яти, любистку, полину, васильків, чорнобривців і бузинового квіту... А підлогу будинку і подвір’я застеляли лепехою.
  Тож, напередодні свята Святої Трійці для відвідувачів нашої бібліотеки  було організовано книжково-ілюстративну виставку «Трійця – наш мудрий цілитель».


  На виставці представлені різні літературні жанри, що знайомлять читачів з історією і традиціями святкувань Трійці.
  Особливу увагу привернули: звичаї та обряди святкування у різних регіонах країни, їх витоки, символіка, повір'я, атрибутика. Представлена література є цікавою для всіх користувачів бібліотеки.
  Приємно, що й нині ми пам’ятаємо, цікавимось і зберігаємо традиції свого народу. Тож, нехай святкування Трійці цього року стане для вашої родини особливим. Нехай в ці дні у кожному домі буде зелено та затишно, а в кожній душі – радісно й сонячно! Здоров'я міцного, теплого літечка і щедрого врожаю! Щасливих зелених свят!
Зелені свята наступають,
Дівчата м`яту вже збирають,
Берізки наче наречені,
І липоньки вже теж зелені,
Квітчаймо, друзі, всі оселі,
зробімо ці свята веселі!...
Зелена неділя у батьковій хаті,
І повно рай-цвіту, і ласки з теплом.
Які ми з правіку любов’ю багаті.
Зелена неділя у нас за столом.
Церковні подзвони і поля освята.
З любистку-барвінку горять три свічі.
І хата свята, і освячена м’ята ,
І стіл, і на ньому пухкі калачі.
Сидять довкола і діти і внуки,
А з ними козацькі й чумацькі пісні...
В зелену неділю, неначе в Соборах,-
Довкола любові Вкраїнська рідня!

субота, 17 червня 2017 р.

Поетичні барви краю


   14 червня в бібліотеці відбулася зустріч з надзвичайно цікавою, талановитою карлівчанкою, самобутньою поетесою Майєю Борисівною Свириденко при сприянні Карлівського територіального центру надання соціальних послуг. А саме відділенням соціально-побутової адаптації.


  Зустріч вдалась… Тепла, відверта, цікава розмова із незвичайно скромною авторкою, яка презентувала свою збірку поезій: «Перевесло». Збірка, як перевесло, з’єднує вірші різної тематики та етапів життя.

Почитаємо, пограємо, книги відгадаємо


У храмі цім, є місце всім -
Хто пише і читає,
Хто не лінується у нім,
Той цілі досягає.
ЛЮБІ ДІТИ !
  З приходом довгоочікуваної, чудової пори року - літа, можна спокійно відпочивати з найвірнішим другом - книгою. Адже саме вона, як ніщо інше впливає на формування світогляду і художнього смаку з раннього дитинства. І найбільша книжкова скарбниця - це бібліотека, а розібратися в цих скарбах допоможе бібліотекар.


  Мені, як бібліотекарю хочеться, щоб ви всі були щасливими, здоровими, щоб виросли справжніми господарями планети Земля, бережливо ставились до всього живого, примножили багатства держави.


   Всі дороги для вас відкриті. Яку ж з них вибрати?  Є такий дім у світі, в якому письменники склали для вас путівник по життю. Цей  дивний дім зветься «Бібліотека».
  Кожен знайде для себе книги за смаком і запитом, бібліотека - простір для творчості і спілкування, вільного вибору цікавої діяльності на основі книги.


 Завітайте до бібліотеки і ви отримаєте задоволення та гарний настрій. У бібліотеці можна робити  все: читати, малювати, спілкуватися через Інтернет, грати в ігри і гарно проводити свій час.


  Літні канікули тривають, а на книжкових поличках читачів чекають ще непрочитані книги, цікаві пригоди та незнайомі книжкові герої.


Тож гостинно просимо до нас!
   А щоб діти не сумували, а провели літо цікаво й змістовно, наша книгозбірня підготувала для них безліч заходів, що будуть проводитися - в стінах бібліотеки протягом канікул.
До нових зустрічей в бібліотеці !!!

субота, 10 червня 2017 р.

Мої права – моє життя


   В бібліотеці був проведений правовий всеобуч: «Мої права – моє життя». Провів міроприємство начальник Карлівського бюро правової допомоги Ночовний Юрій Володимирович. На захід  завітали учні 9 класу (кл. кер. Буцьківський О. І) Варварівського НВК. Правознавець ознайомив присутніх з діяльністю Бюро правової допомоги, що функціонує на основі Закону України «Про безоплатну правову допомогу», прийнятого 2011 року.


   Юрій Володимирович наголосив, що їх відділ займається не тільки правовою допомогою, але й просвітницькою діяльністю.
 Усі люди зв'язані з певним соціальним середовищем, в якому вони народжуються і формуються. Поза соціальним середовищем, поза суспільством людина немислима. Як кожний ставиться до середовища - питання важливе і для суспільства, і для окремої особи. В інтересах збереження існуючої системи суспільних відносин держава створює право - систему законів, виконання яких зберігає і зміцнює спосіб життя.


   Під час зустрічі юні користувачі пригадали права дитини, які закріплені в документах про права дитини. Вирішували різні правові ситуації, а правознавець коментував і доповнював відповіді учнів.
   Насамкінець бібліотекар Т.Вус та начальник бюро правової допомоги Юрій Ночовний побажали присутнім, щоб рівень правових знань та правова культура учнів піднялися на більш високий рівень. Адже обізнаність у питаннях права робить наше життя більш комфортним та захищеним, а нам надає упевненості в собі.  По завершенню зустрічі запропонував звертатися за кваліфікованою допомогою до спеціалістів. 
   На закінчення  юрист відповів на численні питання учасників зустрічі, а потім провів індивідуальний прийом жителів села. Громада щиро дякувала Юрію Володимировичу за змістовні консультації та сільському голові Олександру Родику за координацію зустрічі.

вівторок, 6 червня 2017 р.

Наповнюємо цей світ дитинством… Країна дитинства і книг

До Міжнародного дня захисту дітей


Щоб мирне небо на усій землі 
Єднало всіх дітей, по всьому світі 
І хай літають завжди журавлі, 
І колоски видзвонюють налиті

  1 червня – Міжнародний день захисту дітей. Чарівний, світлий і ні з чим не зрівняний світ дитинства, країни доброти, сміху і радості, безмежного і безтурботного щастя. звідки усі ми родом.
  У цей день  дорослі влаштовують для дітей свято та готують сюрпризи. Не стала виключенням і наша бібліотека. В перший день літа бібліотекар провела для юних користувачів цікаву, веселу розважальну програму-бібліоленд: «Наповнюємо цей світ дитинством… Країна дитинства і книг». До бібліотеки завітала фахівець із соціальної роботи Карлівського РЦСССДМ Валентина Литовченко, яка привітала дітей із святом.


   Радість і сміх панували в бібліотеці, діти співали, акомпонувала їм користувач бібліотеки Ірина Андрашко, всі веселилися від душі. Треба було бачити, як горіли від захвату дитячі оченята!


  А потім бібліотекар Т.Вус запросила дітей до імпровізованої «Сонячної читальні», де їх чекала чудова подорож в країну книжкового розмаїття.

субота, 3 червня 2017 р.

Вернісаж книжкових новинок


  Користувачі нашої бібліотеки вже встигли полюбити книжкові виставки, які інформують їх про нові надходження. Цього разу: «Вернісаж книжкових новинок». Кожен, хто знайомиться з такою виставкою, обирає для себе найпотрібнішу, найцікавішу книжку. Приємно, що й  цього разу  книги знаходять свого читача.



   Приходьте! Книг багато, і Ваша книга чекає саме на Вас! Читайте і отримуйте задоволення від цього!