четвер, 31 січня 2019 р.

Вручення нагород

   Засідання координаційної ради Карлівської районної ради розпочалося з приємної події. Були нагороджені учасники і керівники Обласного конкурсу «Самоврядування очима дітей», який був приурочений до Дня місцевого самоврядування.


  Участь у цьому конкурсі взяли жителі нашої громади, користувачі сільської бібліотеки сестри Анастасія та Олександра Ляшук.


   Мета Конкурсу – підвищення рівня знань підлітків у сфері публічного управління, підвищення інтересу дітей шкільного віку до розвитку локальної демократії в Україні, ознайомлення їх із проблематикою та практичними аспектами діяльності місцевих рад, виховання патріотизму та поваги до держави, а також популяризації діяльності органів місцевого самоврядування в Україні. Надати можливість дітям висловлювати свої думки малюнками,  а намалювати є що: дитячий майданчик, свято села… проявляючи свою творчість, креативність та оригінальність. Юні художниці висловлюють вдячність Варварівській громаді, депутатському корпусу на чолі з сільським головою О. А. Родиком за сумлінну і самовіддану працю, за високий професіоналізм, компетентність та відповідальність, активну громадську позицію у розбудові нашого села. Також юні митці зможуть привернути увагу громадськості своїми художніми та дизайнерськими талантами. 
   Нагороди отримали від голови Асоціації «ПОАОМС» О. Ю. Біленького, які вручив голова районної ради П. М. Світлик, бажаючи творчих успіхів.




Доля і воля – все в одній пісні


   27 січня 1839 року на хуторі поблизу Борисполя народився Павло Платонович Чубинський — відомий вчений-етнограф, поет і журналіст, юрист, активний діяч українського національного руху на Правобережній Україні. Павло Чубинський походив з української шляхти. Його давнім предком був козак Іван Чуб, похований у Борисполі. Однак прадід відомий уже під більш "шляхетним" прізвищем — Чубинський... 15 січня 1992 року, Верховна Рада України затвердила музичну редакцію Державного гімну - «Ще не вмерла Україна» (автор Михайло Вербицький).


   Слова Гімну були узаконені лише 6 березня 2003 року. Створення сучасного Гімну України бере початок з осені 1862 року, коли український вчений-етнограф, поет і журналіст, активний діяч українського визвольного руху на Правобережній Україні Павло Чубинський на
писав патріотичного вірша «Ще не вмерла Україна». Пророчі слова Павла Чубинського потужно зазвучали, коли були окрилені музикою Михайла Вербицького – скромного священика, обдарованого талантом митця, одного з основоположників української композиторської школи. Перше документальне свідчення виконання пісні «Ще не вмерла Україна» датується 10 березня 1865 року, що офіційно вважається датою першого публічного виконання національного гімну. Своє нове дихання і нове життя український гімн, так само як і інші символи нашої держави, здобув під час Революції Гідності, коли сотні тисяч людей співали заповітні слова, наче святу молитву. Патріотична пісня, написана понад 150 років тому, стала одним із утілень споконвічного прагнення українців до свободи, поєднала крізь віки всіх борців за незалежність і стала справжнім, а не казенним символом нинішньої України.



   Цього дня користувачі бібліотеки відкрили літературно-пізнавальну хвилину: «Доля і воля – все в одній пісні», присвячену 180-річчю з дня народження автора українського гімну П. Чубинського піснею. Бібліотекар Т. Вус коротко розповіла біографію відомого вченого-етнографа, поета і журналіста, юриста, активного діяча українського національного руху на Правобережній Україні. Коли людина чує гімн своєї держави, серце її сповнюється гордістю, трепетом, відчуттям урочистості моменту. Не випадково слова Державного Гімну вчать не занепадати духом, торкаються найпотаємніших куточків душі, наснажують на прекрасні вчинки.

Лине пісня незабутня,
Горда, величава.
В ній – надія на майбутнє,
України слава.

Нею сонце зустрічає
Наша Батьківщина,
День новий розпочинає –
Сильна, неподільна.

До нових здобутків кличе
Пісня Україну,
А  зовуть її велично
Всі Державним Гімном.

вівторок, 29 січня 2019 р.

29 січня – День пам’яті героїв Крут.


  Від Крут і до сьогодні 
– Боротьба за Україну триває…
  Бій під Крутами – героїчна й разом з тим трагічна сторінка української історії. Битва між чотирма тисячами червоногвардійців та загоном київських курсантів і бійців «Вільного козацтва», що налічував близько 400 осіб, розпочалася 29 січня 1918 року й тривала близько 5 годин. Українські воїни героїчно виконали наказ командування й зупинили блискавичний наступ ворога, що переважав їх чисельно ледь не в десять разів.
   Під час бою до більшовицького полону потрапило 27 наших юнаків. Невдовзі їх було цинічно страчено. Голова Центральної Ради Михайло Грушевський назвав загиблих героями, за кілька тижнів після бою під Крутами написав: “Недаремно пролилася кров тисяч українських інтелігентів та молоді, коли вона принесла духовне визволення від найтяжчого і найшкідливішого московського ярма: добровільно прийнятого духовного закріпачення!”. Павло Тичина присвятив їхньому подвигові поезію «Пам’яті тридцяти».




  Український народ щороку вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих під залізничною станцією Крути. В бібліотеці була проведена історична подорож «Від Крут і до сьогодні –боротьба за Україну триває…». Захід проводився з метою ознайомлення користувачів з однією із трагічних сторінок історії України, виховання почуття поваги до тих, хто заради незалежності України віддав своє життя. Пам’ять полеглих Героїв вшанували хвилиною мовчання. Україна ніколи не забуде цей приклад патріотизму, відданості й мужності! Герої не вмирають!

середа, 23 січня 2019 р.

Україно, твоя доля, єдність, злагода і воля

 

Україно, нездоланна віща
Мати Володимира, Богдана і Тараса.
Бог тобі призначив жити, не вмирати,
Бути світові як захист і окраса. 
22 січня Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту об'єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. 100 років тому четвертий універсал Української Центральної Ради закликав усіх громадян УНР до боротьби з більшовиками й повідомив про прагнення якнайскоріше укласти мирний договір із центральними державами.
Для шанувальників історії України в бібліотеці оформлено патріотичну книжкову виставку «Україно, твоя доля, єдність, злагода і воля». на якій представлена література, що висвітлює тернистий шлях України до соборності. Тож запрошуємо всіх, кому не байдужа і цікава історія та доля України.



Біля книжкової виставки була проведена інформаційна година: «Соборна та єдина квітуча Україна». Під час, якої користувачі дізналися про становлення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки, який був глибоко історично мотивований і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу. Де висвітлений тернистий шлях України до соборності та процеси державотворення і формування території української незалежної держави. День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.


Ми — єдина країна, єдина держава!
Ми не можем ділитись на Захід і Схід.
В цім краю віковічна дідів наших слава,
І прадавній великий козацький наш рід.
Кров’ю й потом ми землю свою боронили
Від навали чужинців, що пхались до нас.
Ми цю землю любов’ю своєю святили
Й світлий промінь любові в душі не погас.
Ми руками ґрунти всі її перебрали,
Бо трудились віками на рідних полях.
Ми сльозами і хлібом її засівали,
І любов до Вітчизни — у наших серцях.
Україно моя! Пресвята й неподільна,
Якби ворог не мріяв тебе розділить!
Ти земля дана Богом нам, рідна і вільна!
І тобі, Україно, єдиною жить!
Ми ніколи тебе не дамо на поталу,
Будем мужньо і сміло свій край боронить.
Навіть діти сьогодні дорослими стали.
Ми у рабстві ніколи не будемо жить!
автор Надія Красоткіна

пʼятниця, 18 січня 2019 р.

Ювілейна січнева палітра


Січень багатий на свята, серед них і ювіляри року. В бібліотеці була проведена літературна карусель: «Письменник і педагог Ю. Збанацький» Народився  письменник 1 січня 1914 року в селі Борсукові на Чернігівщині в селянській родині. Закінчив Остерську семирічну школу. Навчався в Чернігівському педагогічному технікумі, і у Ніжинському педагогічному інституті, який закінчив у 1937 році. По закінченні інституту працював учителем, директором неповної середньої школи, завідувачем районного відділу освіти. Учасник Другої світової війни з 1941 по 1945 роки.  4 січня 1944 року Збанацькому було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Після війни викладав літературу в Київському педагогічному інституті імені Горького, згодом очолив філологічний факультет цього ж інституту. Писати Збанацький розпочав ще до війни. Перші його друковані твори з’явилися в 1944 р. У 1948 р. вийшла повість «Таємниця Соколиного бору», яка принесла йому славу й визнання. Його повісті «Між добрими людьми», «Морська чайка», «Курячий бог», роман «Сеспель» були екранізовані на Київській кіностудії ім. О. П. Довженка. Написав «Поліські билиці» — короткі оповідання з життя його знайомого вчителя Каленика Переплигнигопченка. Повсюдне визнання здобули такі збірки творів Збанацького, як «На все життя» (1950), «Над Десною» (1951), «Старший брат» (1952), «Крилатий гонець», «Незабутнє» (1953), повісті «Лісова красуня» (1955), «Єдина» (1959), «Курилові острови» (1963), «Геро-подвія» (1966), романи «Малиной дзвін» (1958), «Хвилі» (1967), «Кують зозулі» (1975). У 1960 р. роман Збанацького «Малиновий дзвін» був відзначений премією імені М. Островського. В 1970 р. за роман «Хвилі» письменникові присуджена Державна премія УРСР імені Т. Г. Шевченка, а в 1975 р. роман «Кують зозулі» удостоєний літературної премії імені Лесі Українки. Помер 25 квітня 1994 року в Києві.

Степан Бандера – символ волі народу


1 січня – 110 років від дня народження провідника ОУН – Степана Бандери. До цієї дати в бібліотеці був проведений літературно-історичний репортаж: «Степан Бандера – символ волі народу». Репортаж провів учень 9 класу Руслан Козиренко, де повідомив коротку біографію. Бібліотекар Т. Вус ознайомила присутніх з книгою Яневського Д. Б. «Проект «Україна»: жертва УПА, місія Романа Шухевича» з розділом Х «Про роль і місце Степана Бандери в історії ОУН та УПА».


Книжкова хуртовина


Зима – це найчарівніший час року, коли люди поринають в атмосферу дива з запахом мандарин, смаком узвару, куті і очікуваннями приємних змін у новому році, дарують собі і своїм близьким незабутню казку: прикрашають ялинки, готують святкові страви, колядують, щедрують, посівають та відвідують родичів. Адже для мільйонів людей новорічні та різдвяні свята мають давню історію з унікальними традиціями та звичаями. З нетерпінням, надіями та сподіваннями чекають на свята і дорослі, і діти, бо для дорослих - це час, який можна провести разом із сім`єю і друзями, а для дітей настають довгоочікувані зимові канікули…
       Протягом двох тижнів січня 2019 року в бібліотеці для користувачів різних вікових категорій в святковій атмосфері пройшла низка зимових читань: «Книжкова хуртовина».


Колядки і щедрівки, вікторини, літературні ігри, зимовий серпантин: «Святкове мереживо зими», виставка-вертеп: «І душу янголи полонять, І радість визріває нова… Затримай в трепетних долонях прозору крапельку Різдва», літературна гра: «Зимова карусель», новорічна гірлянда забав: «Новий рік крокує по планеті», новорічний круїз: «Україна щедрує…».


четвер, 17 січня 2019 р.

Рукотворні дива до Святого Різдва


   У передсвяткові дні, сповнені очікування радості й див, у бібліотеці відбувся майстер-клас: «Рукотворні дива до Святого Різдва» . Відкриваючи це казкове дійство бібліотекар Т. Вус розповіла про давні українські традиції, що живуть і донині, на Різдво та на Новий рік прикрашати оселі оберегами й власноруч виготовленими іграшками, ангелочками. Ці  традиції продовжили користувачі, виготовляючи ангелочки під керівництвом Ірини Ляшук, яка допомагала малечі.  


   Різдво приходить на нашу землю. Пора неймовірних чудес та казкових свят. У цьому всьому відчувається дух щастя та надії. Хай Різдво здійснить всі сподівання, подарує віру в чудо та принесе в ваші оселі злагоду, тепло та затишок!

субота, 12 січня 2019 р.

Нагородження учасників Обласного конкурсу «Самоврядування очима дітей»

  З нагоди Дня місцевого самоврядування був проведений Обласний конкурс «Самоврядування очима дітей». Участь у цьому конкурсі взяли жителі нашої громади, користувачі сільської бібліотеки сестри Анастасія та Олександра Ляшук.


   Мета Конкурсу – підвищення рівня знань підлітків у сфері публічного управління, підвищення інтересу дітей шкільного віку до розвитку локальної демократії в Україні, ознайомлення їх із проблематикою та практичними аспектами діяльності місцевих рад, виховання патріотизму та поваги до держави, а також популяризації діяльності органів місцевого самоврядування в Україні. Надати можливість дітям висловлювати свої думки малюнками, проявляючи свою творчість, креативність та оригінальність. Також юні митці зможуть привернути увагу громадськості своїми художніми та дизайнерськими талантами.



   На зимових канікулах, у ці святкові дні - сільський голова Олександр Родик, депутат сільської ради Алла Мотієнко та сільський бібліотекар Таміла Вус побували у родині Ляшук, де привітали юних художниць, Анастасію та Олександру, вручивши грамоти від сільської громади, сільський голова побажав міцного здоров’я, успіхів у навчанні і творчості, вручивши набір для юних художниць.

середа, 9 січня 2019 р.

І душу янголи полонять, і радість визріває нова… Затримай в трепетних долонях прозору крапельку Різдва


Хай Різдво у вишиванці
Розбудить Вас щасливо вранці
І принесе у вашу хату
Усмішок і радості багато,
Розбудить приспані надії,
Зерном і щастям вас засіє.
   Різдво – це свято радості і єднання людських душ. Світ зародився з любові, і ми, хоча б раз на рік згадуючи про це, щоразу ніби заново народжуємося, залишаючи в минулому сварки, невдоволення і образи. Це свято прикликане усіх нас об’єднати, відродити і зробити трішки кращими. Свято Різдва символізує народження усього красивого, доброго,світлого та людяного. Любов, радість, ніжність і мир Новонародженого Ісуса наповнять ваші серця, з цими словами бібліотекар Т. Вус біля виставки-вертепу: 
« І душу янголи полонять,
І радість визріває нова…
Затримай в трепетних долонях
Прозору крапельку Різдва».
зверталася до користувачів бібліотеки.



 Дуже істотним та одним з найпривабливіших компонентів його залишаються колядки і щедрівки. Від хати до хати ідуть колядники, щоб привітати рідних і знайомих, побажати всіляких гараздів. Адже звичай гласить: чим більше колядників і щедрувальників завітають до помешкання, тим щасливішим буде рік прийдешній для його господарів.



   Хай ці чудові свята будуть радісними та щедрими. Хай сяйво різдвяної зірки захищає вас від біди! Хай 2019 рік буде щедрим на добро, дарує лише світлі дні і найголовніше мир на рідній землі.
Весь світ звеселився,
Святкують всі кругом.
Христос народився!
Славімо Його!

Варварівська сільська бібліотека у дні зимових канікул запрошує на читання: «Книжкова хуртовина»


2.01 -     Літературно-музична композиція:
«Рік Новий – це славна мить.
Хай же в ньому вам щастить».
               Книжково-журнальна мозаїка:
«З передзвоном на поріг вже крокує Новий рік»            
3.01 -     Літературно-історичний репортаж:
            «Степан Бандера – символ волі народу»
              Майстер-клас:
             «Рукотворні дива до Святого Різдва»
 4. 01-   Зимовий серпантин:
             «Святкове мереживо зими»
              Літературна карусель:
             «Письменник і педагог Ю. Збанацький»
5.01 -    Виставка- вертеп:
           «І душу янголи полонять,
             І радість визріває нова…
            Затримай в трепетних долонях
            Прозору крапельку Різдва».
8.01 -   Літературна панорама:
           «Зачарований красою слова»
          (С. В. Руданському – 185 р. від д.н.)
9.01-    Літературна гра:
           «Зимова карусель»
10.01 - Літературна година:
            «Талант мужності і талант співчуття»
            (140 р. від д.н. С. В. Васильченка)
11.01 - Новорічна гірлянда забав:
             «Новий рік крокує по планеті»
12.01 - Новорічний круіз: 
            «Україна щедрує…»