субота, 26 серпня 2017 р.

Для всіх єдиний


Має колір жовто-синій
І повинен кожен знати
Як два кольори єднати:
Синє небо – верхня смуга;
Жовте поле – нижня смуга.
Я підношу із любов’ю
Прапор ніжно-кольоровий.
І. Чубач
   Одна з найбільших святинь, що символізує державність і незалежність нашої Батьківщини, - це синьо-жовтий прапор. Ці кольори не випадкові. Тисячоліттями наші предки вважали їх священними. Синій колір – це колір води і ясного, чистого неба. Це символ миру. Жовтий колір – це колір вогню, жовтогарячого сонця і пшеничної ниви. Це символ достатку українського народу.
  Сполучення синього і жовтого кольорів – одне з найдавніших серед сучасних національних прапорів усіх континентів. У Київській державі його використовували ще до прийняття християнства.
  Поєднання синього і жовтого використовували і козаки. З 18 ст. прапори Війська Запорозького найчастіше виготовляли на блакитному полотнищі. Жовтою фарбою на ньому малювали зоря, хрест, зброю чи постаті святих.
  Про це все ішла мова на Дні громадянства: «Для всіх єдиний», який приурочений Дню Прапора.



   У 1917-1921 роках, під час української революції, синьо-жовте полотнище було державним прапором Української Народної Республіки.
   Перший документ про український прапор було видано 27 січня 1918 року. Тоді Центральна Рада на чолі з Михайлом Грушевським затвердила тимчасовий закон про український прапор блакитно-жовтого кольору. 
   Офіційно синьо-жовте полотнище стало прапором України за рішенням Верховної Ради 18 вересня 1991 року.


пʼятниця, 25 серпня 2017 р.

Я – калина, я – краплина твого серця, Україно!

 

Україно моя, Україно,
Присягаюсь тобі знов і знов.
Україно моя, Україно,
Моя віра, надія, любов.
  Продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, 26 років тому ми обрали собі самостійне майбутнє. Українська незалежність стала спільною перемогою багатьох поколінь наших предків, результатом запеклої боротьби за національну ідентичність та власне місце на політичній карті світу.
  Наш народ має свої споконвічні народні символи: верба, калина, криниця, тополя, барвінок, лелека, чорнобривці, мальви біля хати, соняшник. Це – наші обереги, окраса життя, історія нашого народу. Квіти – це символ української землі. Без мальви і рути нема України, без верби і калини нема України. Калина – дерево життя. Калина - це символ кохання, дівочої краси, щастя. Навесні калина вкривається білим цвітом і стоїть, як наречена, а восени палахкотить гронами червоних плодів. Про калину розповідає народна легенда.
 В бібліотеці була організована і проведена літературна композиція: «Я – калина, я – краплина твого серця, Україно!».





субота, 19 серпня 2017 р.

Прийшов Спас – пішло літо від нас



     Хоч у серпні літо ще тішить красою і теплом, але осінь вже не за горами. На кінець літа припадає свято – Великого Спаса.
 Спасівка - двотижневий піст, що припадає на кінець літа. Цей короткотривалий піст є продовженням великого. Це пов’язано з тим,що під цю пору припадають нагальні хліборобські роботи.
   Спас – одне з найбільших хліборобських свят. Його ще називали святом врожаю. Кожен із селян вважав за святий обов’язок віднести до церкви на посвяту овочі, фрукти, гриби, мед, хліб – щедрі віддарунки природи.
  Селяни до Спаса намагалися зібрати всі зернові. Знахарки востаннє заготовляли лікарські трави. «Діва Марія, - казали з цього приводу, - це зілля сіяла, а Спас поливав – нам на поміч давав».
  Цього дня в бібліотеці можна було більше дізнатися про це свято з перегляду літератури: « Прийшов Спас – пішло літо від нас», а ще поласувати свяченим медом, яблуками, грушами, виноградом.


   Громада села цього дня зібралася біля церкви Святої Варвари. Односельці вважають за святий обов’язок віднести до церкви овочі, фрукти, мед, хліб – щедрі дарунки природи. Отець Василій щедро кропив принесені дари літа. Тут побували і ми.


середа, 16 серпня 2017 р.

Фотоконкурс “Blue and Yellow everywhere”

  До Дня Державного Прапора України Варварівська СБФ взяла участь у фотоконкурсі  “Blue and Yellow everywhere”, який проводить Посольство США в Україні.
  Детальніше про конкурс та правила участі в ньому на офіційному сайті Посольства США в Україні: https://ua.usembassy.gov/uk/photo-contest-blue-yellow-everywhere-2/


вівторок, 15 серпня 2017 р.

Обласний конкурс на кращу абетку "Музей від А до Я"

   З 24 квітня по 10 вересня проводиться районний конкурс серед працівників бібліотек, що обслуговують користувачів-дітей на кращу абетку "Музей від А до Я".
   Конкурс проводиться з метою запровадження інноваційних ідей дитячих бібліотек України щодо просування книги та читання, інтегрування бібліотек у пошуку нових форм і методів краєзнавчої роботи, сприяння національно-патріотичному вихованню дітей молодшого шкільного віку шляхом підвищення їх поінформованості про рідний край, його історичну та культурну спадщину, популяризації літератури з мистецтва та краєзнавства, дитячої художньої літератури, розвитку вміння працювати з візуальною інформацією, активізації та вдосконалення практичних навичок бібліотекарів зі створення медіа продуктів.
  Пропонуємо Вам переглянути електронну презентацію, яка представляє абетку-путівник по музею нашого населеного пункту.

пʼятниця, 11 серпня 2017 р.

Бджільництво і ринок

 

  Бджільництво – важлива галузь сільського господарства. Бджоли збирають нектар і виробляють з нього цінний харчовий і лікувальний продукт – мед, виділяють віск, необхідний для багатьох галузей народного господарства, а також для виготовлення штучної вощини. Для лікування деяких хвороб використовують бджолину отруту, маточне молочко та бджолиний клей (прополіс).
   Про все це на інформхвилині: «Бджільництво і ринок» розповіла Т. Семенцова, яка разом із своїм чоловіком тримають у своєму господарстві чималеньку пасіку. А це і матеріальна допомога в сімейний бюджет.


  Дуже важлива роль бджіл у підвищенні врожайності рослин. Від запилення бджолами збільшуються врожаї гречки, соняшника, плодоягідних культур та інших рослин. Лікувальні властивості меду дуже давно відомі в народній медицині. Найбільш цінний за лікувальними властивостями мед липовий і гречаний, також дуже цінний мед із білої і жовтої акації. 
  Мед використовують для лікування простудних захворювань. Він покращує якість крові, збільшує в ній гемоглобін, використовується при захворюваннях шкіри, нервової системи та інших захворюваннях.


четвер, 3 серпня 2017 р.

Рубрика: «Книга тижня»

Гарна книга – справжнє свято,
Дбай про неї й бережи,
З нею радься і дружи…
   Книги - наші вірні порадники, вони вчать нас мислити, відкривають нам невідоме. А тому роль книги в житті людини дуже велика: своїй грамотності, освіченості ми зобов’язані книзі. Вона вчить нас бути чесними, працьовитими, любити свій край, поважати людей. Користь читання величезна, адже, читаючи, людина пізнає для себе щось нове, цікаве, розширює свій кругозір, збагачує лексикон.


  Читання приносить людям естетичне задоволення, це універсальний і простий спосіб розваги, а також найважливіша частина культурного і духовного самовдосконалення. Діти надзвичайно люблять читати. Є книги, які користуються надзвичайним попитом. Їх важко знайти на поличках бібліотеки. Саме про такі книги ми розповідаємо вам у рубриці "Книга тижня".
  Цього разу книга за шкільною програмою українського письменника Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки». Всеволод Нестайко виявив себе талановитим майстром веселих книг. Він добре розуміє і знає, що подобається дітям. Його книги з великим захопленням читають не тільки діти, а й дорослі.


   У трилогії «Тореадори з Васюківки» розповідається про нерозлучних друзів – Яву і Павлушу, про їхні веселі, незвичайні пригоди. Ява і Павлуша звичайнісінькі бешкетники, зривники дисципліни й хулігани. Проте не поспішайте з висновками, придивіться до них, вони завжди мають благородні, світлі наміри, але через малий досвід і брак знання потрапляють у прикрі ситуації. 
  Читаючи трилогію «Тореадори з Васюківки», ви потрапляєте на сторінки книжки, в гурт її героїв, спілкуєтесь зі своїми літературними друзями, такими ж, як і ваші ровесники, вам здається, що все це відбувається з вами…