вівторок, 30 червня 2020 р.

Читайте повсюди



Ах, молодість! Яка вона багата
На почуття, політ і відкриття.
Вона легка, відважна і крилата
І перед нею ще усе життя!
Щорічно в останню неділю червня Україна відзначає День молоді. Літо - чудова пора для читання. Наша молодь любить читати в невимушеній обстановці. Сучасна молодь читає всюди. Варварівська бібліотека Карлівської ЦБС організувала челендж: "Читайте повсюди!"
Читати - це модно,
читати - це мудро,
читайте вільно,
читайте всюди".
Це свято творчості й натхнення, енергії і запалу, пізнання і самоствердження, любові і романтики.  Юність і молодість - це не тільки прекрасні періоди в житті кожної людини, але ще й особливий стан душі. Цей час дерзань, пошуків, відкриттів і реалізації найсміливіших сподівань.
Заборона на масові заходи стала своєрідним викликом, оскільки ми завжди відзначали День молоді в бібліотеці. Під час карантину, для багатьох із нас, світ онлайн став справжнім відкриттям, але молодь вже давно опанувала цю мережу і вправно нею користується. Молоді любителі книг долучилися  до челенджу.
Свої світлини надіслали: Аня Ткаченко, Даша Веретеннікова, Валерій Здор, Поліна Сухіна, Даша Молошна, Настя Сидорук, Саша Ляшук, Катя Родик, Саша Головко.



Щиро вітаємо молодь зі святом!
Ви - майбутнє України!
Хай доля іскриться,цвіте і не в'яне,
Хай рветься в політ,мов крило журавля,
До нових вершин,до мрії,до щастя,
Хай душу наповнять нові відчуття!

пʼятниця, 26 червня 2020 р.

Квітуча казка варварівських садиб



Я хочу, щоб яскравим цвітом
Квіти чарували вас,
Щоб так було не тільки літом,
А взимку і в негоди час.
Я хочу, щоб красу уміли
Сприйняти люди серцем всі,
Щоб цінували й розуміли,
І поклонялися красі.
Варварівка – село, де ясні зорі вечорові, і вишень білосніжний цвіт, і на світанні – запахи медові… Біля кожної хати – чорнобривці і мальви обабіч вікна. Тут любисток росте, і троянди, і м’ята – обереги нашої духовної спадщини. Наше село завжди славилось своєю незрівнянною красою, а ще працьовитими людьми. У селі тече час розмірено і ніби спокійно, проте кожна хвилина у господаря розписана на тиждень вперед.
Народ український у душі своїй великий художник. Краса українського села… Біля кожної хати - квіти. Квітникарство у нас здавна в пошані. З декоративних дерев поширені були бузок і жасмин. Окрасою багатьох садиб улітку були соняшники, чорнобривці, мальви, жоржини, калина, любисток, барвінок, м'ята. Знаючи своїх користувачів, жителів нашої громади у мене, як бібліотекаря виникла ідея – розповісти про кращі квітники господинь і господарів Варварівки.
Шепчуть ніжно квіти пелюстками
Квіти, як усмішка привітна,
Як дотик сонечка, як казка,
Червона, жовта чи блакитна.
І в кожній з них тепло і ласка,
Любов і ніжність струменіє,
Чарівність, неповторне диво.
І кожна квітка серце гріє,
Щоб на землі жилось щасливо.
Неповторне диво — квіти! Вони цвітуть для щастя, для радості і для добра, приносять у світ красу, ніжність, мовою квітів можна висловити свої почуття. В бібліотеці була організована книжкова виставка-колаж: «Квіти нам дарують натхнення».
Помешкання добрих і щиросердних людей завжди видно здалеку. Там буяють зеленим листям і яскравим квітом рослини. Вони можуть радувати наш зір на подвір’ї. Малесенькі незабудки і витончені троянди однаково привабливі. Щедро нам дарують свій аромат біленькі скромні квіти жасмину і розкішні півонії. Кожна квітка — це окраса нашого життя. Подвір’я варварівських квітникарів можна відшукати за запахом квітів. У вічі впадають розкішні півонії з величезними квітами, на одному суцвітті по декілька. Це вони манять таким солодким медовим запахом. А ще їх подвір’я заполонив запах різнокольорових ірисів.
Той, хто любить квіти, піклується про них, знає, що у рослин також є душа. Вони дуже чутливі і вміють віддано любити людину, яка не шкодує праці і часу, щоб за ними доглядати. Такими є наші  односельчани, користувачі бібліотеки –Тетяна Шкаруба, Тетяна Кондратовець, Лідія Алейкіна, Ірина Ляшук, Валентина Хименко, Світлана Литвиненко, Світлана Озарова, Тетяна Коваленко, Людмила Іванова, Людмила Фисун і багато інших.
Квіти дарують нам не тільки свою красу. Вони — частинка всієї живої зеленої природи, завдяки якій ми маємо змогу дихати чистим повітрям. Адже рослинність, яка прикрашає нашу Землю, часто називають легенями планети.
Квіти, квіти, квіти. Просто райський куточок! А чому просто – адже за легендою квіти, це і є куточок раю. Є де зібратися всією родиною, відпочити, почитати книги. Квіти дарують натхнення. Квіти прикрашають світ. Чарівні і тендітні, вони немов створені природою дарувати радість. Аромат-то душа рослини. Квіти господині милують око неповторними формами та розмаїттям кольорів. І потребують любові, турботи, уміння. У кожної жінки своє королівство.
     Не дайте землі зарости бур’яном, засадіть город, розбийте клумбу. Складно? Вставайте раненько, і беріться до праці. Не чекайте , доки за вас хтось щось зробить. Робіть це самі, і побачите: усе буде змінюватися до кращого. Насіння і саджанці квітів господині  замовляють  через інтернет. Заходять до бібліотеки, почитати нову періодику: «Дім.Сад.Город», «Огородник», «Цветок»,  де можна знайти багато цікавого матеріалу.
Для них квіти і сад - це і відпочинок, і захоплення, і робота. Недарма в народі говорять, що ті, хто захоплюється квітами - богоугодні люди. Правдива істина, бо створюючи красу, людина надихається на добрі справи. Найкращі клумби ростуть у дуже добрих людей.
В саду чудовім неньки – України З роси, води, любові виростайте, З дзвінких джерел наснаги набирайте, Що їх дала вам Варварівська земля. І як у казці, лелеками злиньте, Високо в небо, щоб із відтіля, Побачить світ, в мережеві доріг Знайти свою. Та рідний сад, поріг У високості ви не забувайте, Бо тут найвище небо, ваш квітник.
Здоров'я, щастя та добра,
Наснаги, успіхів, тепла.
І повсякденно, повсякчас.
Хай буде все у вас гаразд!


четвер, 25 червня 2020 р.

Наші права – щасливе дитинство


Я – українець. Є у мене право
На рідну мову та свою державу,
На гордий прапор золотисто-синій,
На щастя жити у такій країні.

28 червня - День Конституції України, свято національного єднання й загальної відповідальності за сьогодення і майбутнє нашої Батьківщини! Конституція України – це найголовніший державний документ, який захищає права і свободи всіх громадян нашої єдиної країни, не залежно від того, в якому регіоні ми живемо і якою мовою розмовляємо.
З нагоди відзначення свята Варварівська СБФ Карлівської ЦБС організувала  онлайн – челендж «Наші права – щасливе дитинство». До нього ми запросили веселих, розумних, привітних, творчих, добрих, допитливих, ввічливих, юних, толерантних, креативних, щасливих, мрійливих, спортивних і красивих почитайликів. Онлайн – челендж присвячений до дня Конституції України у категоріях: кожна дитина має право на сім’ю, на навчання, на ім’я та громадянство, на захист, на медичну допомогу, на відпочинок, на інформацію.
Я – українець. І моє це право
Любити землю горду й величаву,
Та дух свободи набирати в груди.
Я – українець. Був ним, є, і буду!

Жити за основним законом



Всіх громадян з днем Конституції вітаємо,
Мирного і щасливого життя бажаємо,
Хай завжди процвітає країна,
Нехай у достатку живе кожна родина.
28 червня - День Конституції України, свято національного єднання й загальної відповідальності за сьогодення і майбутнє нашої Батьківщини! Конституція увійшла в суспільне життя, як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності й соборності України. Тому що це не лише Закон законів, це - серце, ядро подальшого розвитку і вдосконалення суспільства.



Напередодні державного свята Варварівська СБФ Карлівської ЦБС організувала для перегляду відвідувачів тематичну виставку: «Жити за основним законом». Головна тема, представленої на виставці літератури - знання історико-правових традицій непростого шляху, пройденого нашою Україною.


Конституція увійшла в наше життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Нехай демократичні основи, що були закріплені в Основному Законі, стануть реаліями нашого сьогодення, а дух законності сприяє процвітанню України! Зі святом всіх!

вівторок, 23 червня 2020 р.

Збережемо пам'ять про подвиг



    22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам’ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Найжахливіша війна в історії України увірвалася в юність наших дідів і прадідів. Підпалила квітучу землю, затьмарила міста і села, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну людську долю.
   Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам’ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні. Ми пам’ятаємо тих, хто не повернувся з війни, тих, хто першим прийняв на себе цей страшний удар, і тих, чиї життя були покалічені і зруйновані.



   В день скорботи та вшанування пам'ятi жертв війни були покладені квiти до пам'ятника загиблим воїнам села. Пам'ятаймо, не забуваймо цю трагiчну дату всесвітньої icторiї. Наше село в роки Другої світової війни, ці матеріали знаходяться у Варварівському народному історичному музеї.



   Книги і матеріали під назвою «Збережемо пам'ять про подвиг» можна переглянути в сільській бібліотеці.

понеділок, 22 червня 2020 р.

Я і тато - найкращі друзі



В день святковий цей, татусю,
Я вітаю від душі.
Хай від щастя тобі доля
Подарує всі ключі.
Буде хай міцним здоров’я,
Успіх хай в житті прийде.
Кожен день тобі хай радість
І натхнення лиш несе.
Ти прийми мою подяку
За підтримку і добро.
Погляд твій завжди дарує
Мені віру і тепло!
     Щорічно у третю неділю червня відзначається День батька. Щоб привернути увагу до важливості ролі батька для виховання та розвитку дитини Варварівська СБФ Карлівської ЦБС пропонувала користувачам взяти участь в новому онлайн-флешмобі «Я і тато – найкращі друзі». 
     Мета флешмобу — розповісти громаді села про офіційний День батька, а також, об’єднавшись, показати приклад активного батька, який вболіває за добро і життя наступного покоління. Охочим взяти в ньому участь необхідно до 21 червня надіслати через Facebook (особисті повідомлення або коментарі під новиною про конкурс) фото, на якому закарбовані миті відпочинку з батьком. 
   Меседж онлайн-флешмобу: будь–яка діяльність та активність, будь-то робота, навчання, відпочинок, розвиток чи спорт – усе виходить краще, якщо робити це разом з татом. Участь у флешмобі взяли: Андрій Алейкін із сином Олександром, Юрій Стокун із донькою Валентиною, Едуард Андрашко із донькою Іриною та Катериною, Олександр Надтока із донькою Софією, Доля Микола з сином Миколою, Ноздрін Олександр із донькою Катериною.



Спасибі, тату, за щире тепло,
За мудрість твою,
Невичерпне добро.
За руки робочі,
Безсоннії ночі,
Дякую, тату, за люблячі очі!

четвер, 18 червня 2020 р.

Я і тато - найкращі друзі



Спасибі , тату, за щире тепло,
За мудрість твою,
Невичерпне добро.
За руки робочі,
Безсоннії ночі,
Дякую , тату, за люблячі очі!

Щорічно у третю неділю червня відзначається День батька. Щоб привернути увагу до важливості ролі батька для виховання та розвитку дитини Варварівська СБФ Карлівської ЦБС пропонує користувачам взяти участь в новому онлайн-флешмобі «Я і  тато – найкращі друзі».
Мета флешмобу — розповісти  громаді села про офіційний День батька, а також, об’єднавшись, показати приклад активного батька, який вболіває за добро і життя наступного покоління. Охочим взяти в ньому участь необхідно до 21 червня надіслати через Facebook (особисті повідомлення або коментарі під новиною про конкурс) фото, на якому закарбовані миті відпочинку з батьком.
Чекаємо ваші світлини.

вівторок, 9 червня 2020 р.

Свята Трійця прийшла, тепла, добра принесла



Трійця – велике християнське свято, яке вшановує Пресвяту Трійцю: Отця, Сина і Святого Духа. У народі воно ще має назву Зелені свята. Трійця тісно пов’язана з Великоднем, і дата її святкування цілком залежить від дати свята Світлого Христового Воскресіння. Православна Трійця настає рівно через 50 днів після Великодня. Звідси й ще одна назва свята – П’ятидесятниця. Цього року свято Трійці припадає на 7 червня. Тож Варварівська сільська  бібліотека щиро вітає всіх з прийдешнім днем Святої Трійці та презентує своїм користувачам тематичну виставку «Свята Трійця прийшла, тепла, добра принесла».
На виставці представлена література, що знайомить з історією та традиціями відзначення Зелених Свят, а також обрядами та звичаями, що супроводжують Трійцю в українській культурі. Відвідавши бібліотеку та ознайомившись з даною літературою, наші відвідувачі зможуть дізнатися чимало цікавих етнографічних відомостей, поповнити свою скарбничку знань новими відомостями з історії традицій і звичаїв нашого народу. У народі прихід Трійці асоціювався з розквітом, буянням зелені, квітів, з достатком і добробутом. Тому наша виставка також прикрашена зеленню й квітами.


Підготовка до свята Трійці. Як правильно прикрасити оселю на Трійцю. Напередодні свята треба навести порядок у будинку та у дворі. Після генерального прибирання, з давніх часів, дівчата прикрашали будинок зеленню. Для цього беруть гілки дерев, пахучі трави і ароматні квіти. Найчастіше використовують гілки горобини, берези, клена, м'яту, мелісу. Вважається, що рослини символізують достаток, хороший урожай, здоров'я, тривалість життя, а також захищають дім від злих сил.
Основні правила, згідно яких потрібно прикрашати житло. Звичай прикрашати будинок зеленню і квітами безпосередньо пов’язаний з землеробськими обрядами: щоб зібрати хороший урожай влітку, потрібно захистити себе і свій будинок від злих духів. Роблять це за допомогою зелених гілок лепехи і інших трав. Перед тим, як прикрашати будинок квітами і зеленню, їх потрібно освятити в церкві. Після цього їх приносять додому і в першу чергу прикріплюють до вікон, дверей і стін: вважалося, що в цей день на землю спускаються померлі родичі і ховаються саме в рослинах.
Не прикрасити будинок вважається дуже великим гріхом. Люди спеціально напередодні “Зеленої неділі” йдуть збирати ароматні трави, щоб встигнути за вечір прикрасити будинок. До слова, серед усіх можливих гілок, зелені та квітів забороненими вважають тільки осику і вербу. Першу в зв’язку з тим, що на цьому дереві повісився Іуда, а другу через те, що вона вже “виконала борг” на Вербну неділю.
Трави на Трійцю. Найбільш популярними травами, які використовують на Трійцю, вважають чебрець, м’яту, аїр, любисток і полин. У кожної з них є свої захисні та лікувальні властивості.
Чебрець. У народі вважають, що чебрець знаходиться під заступництвом Богородиці і здатний оберігати від пристріту, зберігати жіноче здоров’я і надавати цілющу дію. Зазвичай його підвішують до стелі або зашивають в наволочку. Також сушений чебрець додають в чай, щоб надати йому неповторного аромату і смаку.
М’ята. М’яту завжди вважали доброю і мудрою травою. Вона здатна відкривати серця людей з доброї сторони і відганяти від оселі злих духів. Найкраще прикрасити цією травою спальню, щоб забезпечити сім’ї спокійний сон і приємні сновидіння протягом усього майбутнього року.
Аїр. Цю зелень в наші краї принесли з собою монголо-татари, і з часом вона остаточно в нас прижилася. У водоймах, де росте аїр, вода завжди набагато чистіша, а тому його часто називають “ангельською травою”. Щоб очистити будинок від злих духів, розкидайте аїр по підлозі, поставте його в вази по всьому будинку, і добрі сили обов’язково захистять ваш будинок від згубного впливу. Також ця зелень приносить в будинок благополуччя і щастя.
Любисток. Якщо у вашому будинку є незаміжня дівчина, любисток обов’язково повинен з’явитися в ньому на Трійцю, тому що здатний притягувати любов. Також ця зелень чудово захищає від пристріту і відводить біду. Зв’яжіть кілька гілочок разом і поставте їх на видному місці в центральній кімнаті.
Полин. Втомилися від постійних конфліктів? Принесіть в будинок полин і прикрасьте ним кожну кімнату на Трійцю. Він чудово усуває негативну енергію і, за повір’ям, захищає від русалок та інших річкових духів. Також, полин часто використовують у народній медицині для боротьби з гельмінтами та усунення варикозу.
Найкраще пов’язати кілька букетиків з різних трав і поставити по одному в кожній кімнаті – так ви наповните будинок приємними ароматами і захистите його від негативного впливу ззовні, поганих поглядів і злих духів. Святкуйте з задоволенням і обов’язково поділіться з друзями корисною інформацією!

субота, 6 червня 2020 р.

Дивовижний світ природи


Щороку 5 червня світова громадськість відзначає Всесвітній день навколишнього середовища. Головна мета свята — стимулювати активну діяльність світового співтовариства, спрямовану на збереження балансу в природі та навколишньому середовищі. Всесвітній день навколишнього середовища відзначається по-різному. Давайте згадаємо, що ми всі живемо на одній планеті і забруднюючи природу ми шкодимо у першу чергу самим собі та своїм нащадкам. Тому з такої прекрасної нагоди зробимо хоча б один крок на покращення стану довкілля. Кожен для себе повинен знайти шляхи, для покращання навколишнього середовища. Можливо, хтось прибере сміття в своєму дворі, а дехто просто не залишить слідів свого перебування на природі. Але разом ми зробимо навколишнє середовище кращим, і надалі не забуватимемо про його охорону та збереження природних скарбів.
Довкілля – це всі живі та неживі об’єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині. Земля, вода, повітря, флора і фауна – все це довкілля.
У 2020 році  Всесвітній день довкілля присвячена збереженню біорізноманіття - невідкладній і нагальній проблемі. Адже нещодавні події, починаючи з лісових пожеж в Бразилії, Сполучених Штатах Америки та Австралії і закінчуючи нашестям сарани в Східній Африці, а тепер і глобальна пандемія - демонструють взаємозалежність людини і природи.
Саме від нас залежить наше майбутнє!
Я хочу, щоб ви сьогодні насолодилися світлинами  фотохудожниці Наталі Полежаєвої на яких зображено красу варварівського  довкілля.


А буває, ідеш по світу,
і проходить повз тебе людина
так, неначе проносить квіти
і тобі віддає половину.
Ще і стебла від рук гарячі.
Озирнешся на неї здаля
і збагнеш - на промінь багатша
стала раптом твоя земля.


Усі барви дитинства



Щоб мирне небо на усій землі 
Єднало всіх дітей, по всьому світі 
І хай літають завжди журавлі, 
І колоски видзвонюють налиті.
     Міжнародний день захисту дітей відзначається щорічно більш ніж у 30 країнах світу. Діти - це наше майбутнє, а значить майбутнє нашої держави. Саме сьогодні, ми повинні зігріти теплом і любов'ю кожне дитяче серця, щоб наші сини і дочки знали, що ми їх дуже любимо і хочемо їм радісного й безхмарного дитинства! Дуже хочеться, щоб діти в усьому світі, щохвилини, щодня були радісними і щасливими дітьми і відчували мамине тепло, ласку і батьківське міцне плече. Адже дитинство - це чудова пора сподівань та здійснення мрій.


     В цьому році, в зв’язку з карантином, в нашій громаді не будуть проводитися масові заходи, але Варварівська бібліотека Карлівської ЦБС запропонувала вам все ж таки відзначити цей день своєю участю у флешмобі «Усі барви дитинства» Тож ви надіслали світлини і не залишатися осторонь (ми використали ще й бібліотечні), а взяли  активну участь у флешмобі та фотовиставці.
Дитинство наше - в нас одне,
І хай це кожен пам'ятає!
Дитячі душі на Землі
Нехай ніхто не ображає.