середа, 29 жовтня 2014 р.

Ріка нашої пам’яті




Ми пам’ятаємо, ми знаєм й бережем
Про ті події світлу пам’ять.
Ми встанем на коліна ще і ще
Перед всіма живими, Ветерани!

       


    28 жовтня  відзначається День визволення України від фашистських загарбників.
      Минає вже 70 років, як Україна була остаточно звільнена від фашистських загарбників. Дорогою ціною далася  ця чергова перемога над ворогом – сотні тисяч життів, відданих у кровопролитних боях, вщент зруйновані загарбниками міста і села, сплюндрована земля – все це потрібно було відродити, відбудувати, відновити.
     Народ України свято береже пам'ять про тих, хто приніс йому визволення і свободу. Ми пам’ятаємо, що у боях за неї брали участь люди багатьох національностей колишнього Радянського Союзу, що кожний боєць вважав нашу землю рідною, незалежно від того, в яких краях він народився і виріс. Вірність обов’язку, бойове братство, віра у Перемогу і постійна готовність до самопожертви – ці та інші складові моралі й патріотизму були вирішальними в одержанні військової переваги, які давали можливість перемагати, наближати фатальний крах фашизму.

четвер, 23 жовтня 2014 р.

Веселкою сплелися кольори


    Серед варварівських вишивальниць, вирізняються роботи Лідії Павлівни Зінченко. Саме цій непересічній особистості притаманні висока культура творчості, уміле використання і поєднання в своїх витворах традиційних елементів.
  У рубриці: «Бібліотека і творчість» на блозі Варварівської бібліотеки ми познайомимо вас з її роботами.
  Лідія Павлівна захоплюється вишивкою рушників, подушок, серветок, ікон, картин. Доробок її робіт найбільший серед вишивальниць села, а ще багато робіт подаровано на згадку односельцям, родичам.
    Лідія Павлівна щиро ділиться узорами з подругами.

пʼятниця, 17 жовтня 2014 р.

Козацькому роду – нема переводу. Лине про них слава з далеких віків


Козаки – це вільні люди,
Козаки – безстрашні всюди,
Козаки – борці за волю,
За народну славну долю
   З 1997 року - 14 жовтня  є  офіційним святом українського козацтва. Саме козацтво було тією силою, яка активно впливала на історію України 17-18 ст. Відзначаючи це свято, ми вшановуємо наше славне козацтво і наше історичне минуле.
   Кожен в Україні чув про козаків. Про них написано багато наукових книжок і художніх творів, знято фільмів. Про козацький рід і його ватажків говориться в урочистій пісні нашої держави – гімні України. Козаків можна побачити на парадах українського війська, їх зображення є на українських грошах та поштових марках. А про малого хлопця і дорослого парубка, що вміє відстояти свою честь і захистить слабшого, старого, жінку, у нас кажуть: справжній козак. Козак в уявленні українця – це звитяжний воїн, що не розлучається з шаблею, захисник Вітчизни, оборонець прав, віри, звичаїв та гідності кожного, хто живе під небом України.
   Унікальність нашої історії і нашого народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і волелюбний дух наших предків. Багато хто з нас сьогодні має козацькі прізвища. Через козацтво створювалася наша історія, і кожен з нас не тільки причетний, а й відповідальний за неї.
  До цієї дати в бібліотеці була організована книжкова виставка-знайомство: «Козацькому роду – нема переводу. Лине про них слава з далеких віків».
   Класний керівник 3 класу – Краснік М.В. користується інтернетом, а ще більше любить читати книги. До читання зацікавлює своїх вихованців. Нещодавно вони відвідали бібліотеку і познайомилися з актуальною літературою.

14 жовтня православні відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці


  14 жовтня православний світ відзначає одне з дванадцяти найбільших церковних свят року - Покрову Пресвятої Богородиці. Це одне з найбільших християнських свят. Свято Покрови встановлено на честь явлення Пресвятої Богородиці в 910 році у константинопольському Влахернському храмі. 
  Здавна українці вважають Пресвяту Богородицю своєю заступницею і берегинею. У найтяжчі хлилини звертаються саме до неї і просять як рідну матінку взяти під свій покров, бути провідницею у хвилини поневірянь і порадницею на життєвій дорозі.
  З дня Покрови починалися весілля, а дівчата цього дня ходили до церкви молитися про швидке заміжжя. За народною прикметою, чим більше снігу випаде на Покрову, тим більше весіль можна буде чекати в майбутньому році. 
   Історія свідчить, що в 910 році під час вторгнення сарацинів у межі Візантійської імперії, св. Андрій Юродивий та його учень Єпіфаній, перебуваючи в 1-й день жовтня (14 жовтня за новим стилем) у Влахернському храмі, де зберігалася риза Богородиці, під час всенощного недільного співу бачили в повітрі явлення Пресвятої Діви Богородиці. Вона зняла зі своєї голови покрову і накрила нею тих, хто молився у храмі, захищаючи людей від ворогів видимих і невидимих. 
  Явлення спершу прославили віряни церкви, а потім жителі всього Константинополя. Жителі міста, почувши про це диво, почали сподіватися, що Бог за молитвами Заступниці позбавить їх від нашестя сарацинів. Незабаром після явлення Пресвятої Богородиці їх вигнали з Константинополя. У Влахернській церкві збереглася пам'ять про дивне явлення Богоматері, але грецька церква це свято не відзначає. 
 Покрова Пресвятої Богородиці вважається символом захисту, заступництва і втіхи, молитви про спасіння світу від бід і страждань. Цього дня віруючі просять у Цариці Небесної захисту та допомоги.
 Пресвята Богородиця вважається покровителькою українського козацтва. Тому саме цього дня козаки теж відзначають своє свято.

Почерк майстрів

(12 жовтня – День художника)


   Сьогодні ми хочемо привітати нашу колегу, директора будинку культури Наталію Полежаєву і активного користувача нашої бібліотеки Миколи Пятенка з святом. Ми вже не раз говорили про їх  роботи. Представлені на суд глядачів картини сповнені великої любові до рідної землі, майстерно передають красу місцевих  краєвидів. Як  і у кожного художника в них є свій особливий почерк, що вирізняє їх картини з-поміж інших.
   Папа Римський Павло II колись написав звернення до митців, там є дуже гарні тези. Великий гріх, якщо поряд талановита дитина, ти це бачиш і не зробиш нічого, щоб вона розвивалась. Діти ж, по суті, всі талановиті.  Але зійти на вершину здібності їм треба допомогти.
  Я, як бібліотекар, дуже рада, що наші місцеві художники проводять майстер-класи, виставляють свої нові роботи в бібліотеці, заохочують юне покоління до прекрасного.

Портрет успішної жінки України. Імена славних сучасниць


  У Варварівській сільській бібліотеці представили книгу: «Портрет успішної жінки України. Імена славних сучасниць», яку подарувала бібліотеці одна із героїнь книги Віра Бегмат, активний користувач нашої бібліотеки, директор Варварівського народного історичного музею. Чверть століття вона очолює музей, зробила все, щоб про нього дізналися в Україні.
   Відтепер біографії відомих представниць прекрасної статі об’єднані у книзі: «Портрет успішної жінки України. Імена славних сучасниць». З цього альбому користувачі не лише дізналися, як їм вдалося досягти таких високих результатів, а й почерпнули власну формулу успіху. «До нього входить близько 200 успішних жінок України. І дуже приємно, що великий відсоток цих жінок – це саме наші жінки Полтавського краю».
  Героїні книги завітали на презентацію видання та докладніше розповіли про себе. Серед них Гончаренко Любов Іванівна, яка працює на посаді начальника Карлівського виробничого управління житлово-комунального господарства. Маючи освіту будівельника постійно дбає про благоустрій міста Карлівка. Про що й розповіла на зустрічі.

Джерело життя


   10 жовтня, коли в повітрі летіли павутинки бабиного літа, сміялось осіннє сонечко, Варварівка зустрічала гостей – вже всім знайому, прекрасну людину, поетесу, талановитого фотографа, бібліотекаря, члена ради Полтавської спілки літераторів, нашу землячку Галину Вовченко і поета із Зіньківщини– Володимира Прислонського з книгою: «Село – моє життєве джерело» користувачі бібліотеки були вже знайомі, а з поетом зустрілися вперше.
  В сільській бібліотеці шанувальникам поезії автор презентував свою п’яту книгу: «Пори року птахами летять».
  Чарівна і неповторна осіння палітра. Приваблює вона нас своєю мінливістю і буянням осінніх барв, балує своїм багатством і щедрістю. Щемливе почуття осені живе в душі кожної людини, і щороку разом із природою кожен переживає його, переживає свій листопад.
 Поети-краяни мали змогу у своїх віршах поділитися, потішитись і насолодитися як неповторною красою золотої осені, так і роздумами про власне життя, які з щемом у серці довірили білому аркушу.
  Майстер поетичного слова, як людина військова не оминув своєю увагою і подій, що вирують зараз на буремному Сході та українців, які захищають рубежі нашої держави.  До цієї теми приєдналася і Галина Вовченко зі своїм новим віршем. Присутні були вражені глибокою чуттєвістю, громадською позицією гостей.
  Поетичні знахідки Володимира Прислонського – результат його спостережень за природою і за всім, що його оточує. Читаючи його твори, розуміємо, що все це ми вже бачили і знаємо, але автор змушує придивитися і прислухатися, по-новому осмислити навколишнє. Вірші сприймаються і запам’ятовуються легко, вони яскраво передають емоційний стан поета, сповнені гумору, оптимізму, що надає їм щирості, музикальності,  виразності.
  Бібліотекар і користувачі бібліотеки прочитали вірші, які їм найбільше сподобалися з попередньої збірки. 
  Гостям подарували квіти, з задоволенням придбали збірки віршів для особистих бібліотек з автографами авторів.

Як проголосувати вимушеним переселенцям?

  
  Якщо ви хочете змінити місце голосування – маєте час до 20 жовтня. Це стосується і тих людей, які живуть не за пропискою, і переселенців з Криму та Сходу. Вимушеним переселенцям достатньо мати лише паспорт. Звертатися необхідно до органів ведення державного реєстру за місцем проживання.
Що треба зробити переселенцю,
щоб проголосувати на парламентських виборах 26 жовтня:

1. Звернутись за місцем тимчасового проживання до органу ведення Державного реєстру виборців не пізніше ніж за 5 днів до дня голосування (20 жовтня включно).
   Адреса відділу ведення ДРВ Карлівської райдерж-адміністрації: вул. Леніна,85, м. Карлівка, Полтавська обл., 39500

2. Написати заяву
   В Держреєстрі потрібно скласти заяву по встановленій форміДо заяви можна не додавати документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування. (Постанова ЦВК № 1529 від 07 жовтня 2014 року)

3Отримати посвідчення
   За результатами розгляду заяви ви маєте отримати спеціальне посвідчення, яке підтверджує ваше право голосувати за місцем перебування. Обов’язково уточніть у працівників Держреєстру дату та час його отримання.
   В посвідченні про тимчасову зміну місця голосування буде вказана адреса та номер виборчої дільниці, де ви будете голосувати. Орган ведення Державного реєстру внесе вас до списку виборців.

4. Прийти на дільницю в день голосування 26 жовтня

Документи, які необхідно взяти на виборчу дільницю:
1. Документ що підтверджує особу та громадянство України (паспорт)
2.   Посвідчення
   В день виборів на дільниці для голосування вам видадуть один бюлетень, в якому ви зможете проголосувати за певну політичну партію. 

Реалізуйте своє виборче право творити нову державу!

неділя, 5 жовтня 2014 р.


Дорога вчителя вся зіткана з любові



Жовтень щедрий на барви осінні.
День учителя – свято ж яке!
Тож освітянській великій родині
Шлемо вітання палке!
         5 жовтня – професійне свято тих, кому нарівні з родиною довірено закладати духовність, формувати моральні пріоритети, чесноти, прагнення дитини! А отже – навчати добру. Адже дитяча душа, немов майбутня книга, де ще так багато чистих сторінок.
         Шановні наші мудрі сіячі вічного! Нехай у Вас буде здоров’я міцне, мов граніт, щастя ллється рікою, десь довго блукає старість, а душа з кожним роком лише молодіє, зігріта загальною повагою. Адже вся Ваша вчительська доля зіткана із рожевих світанків дитинства, наповнена цілющим джерелом знань, які Ви щедро переливаєте в серця школярів вічним трепетом шкільного дзвоника, що відлунюється спогадами. Всі ми, чиїсь учні, завжди залишимось дітьми біля воріт своєї школи. І завжди вклонятимемось тим, хто виводив нас у світ.

субота, 4 жовтня 2014 р.

Бібліотека  -  скарбниця мудрості



Вітаємо колег, користувачів та читачів нашого блогу
з Всеукраїнським днем бібліотек!
  30 вересня в Україні традиційно відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Ця свято всіх громадян, рівних у праві користуватися бібліотеками, їх ресурсами та послугами.
   Директор Карлівської ЦБС З.Н. Бондаренко на сторінках газети Життя і слово вітаючи зазначила: «У цей день ми відзначаємо високу місію бібліотеки і бібліотекаря. Переконана, що наша бібліотечна нива й надалі колоситиметься добрими зернами людської мудрості, щедро засіяними у стінах бібліотек, де зростатимуть нові покоління мудрих і допитливих шанувальників книги».
   «Без пристрасті до книжки людині недоступні культура сучасного світу, інтелектуальне й емоційне вдосконалення», – так стверджував великий письменник і педагог Василь Сухомлинський. Які актуальні слова в наш час.
В цьому році Українська бібліотечна асоціація розпочала проект під назвою: «Читай! Формат не має значення!» І ось, саме 30 вересня у Всеукраїнський день бібліотек, по всій Україні пройшла акція в межах цього проекту, яка присвячена 200 – річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. Варварівська бібліотека також долучилася до цієї акції.
 Сьогодні бібліотекою був організований профлеш: «Під українським небокраєм книгу люблять і читають! Читаємо всі! Читаємо разом з нами!». Ціль його проведення – ще раз привернути увагу до книги в любому форматі: стара добра паперова книга, яка щедро може запропонувати наша бібліотека, а також : інтернет, – через планшет, телефон і т.д.


Земле полтавська – краю мій!Живи, надійся, віруй, мрій!



У вінку з чорнобривців і слави,
Не підкорена владою літ
Моя тиха зелена Полтаво,
І врочистий, і будній мій світ…
Галина Вовченко
     Вересень приніс у Полтаву безліч свят. Красуня-Полтава, у цю пору відзначила свій день народження. Полтавці показали, як  вони пишаються своєю країною. Парад: «Полтава вишивана», де всі вдягли вишиванку та заспівали Гімн України, урочистості з нагоди 245-річчя з дня народження корифея української літератури І.П.Котляревського. Цей хвилюючий момент переповнює душі земляків гордістю за свою малу вітчизну, дає нагоду освідчитися їй у щирій любові.
    У ці вересневі дні Полтава відзначає 71-у річницю визволення від фашистських окупантів. У глибокій пошані низько схиляють голови нинішнє покоління перед нетлінною пам’яттю  полеглих визволителів і висловлюють щиру вдячність ветеранам війни, учасникам партизанського руху, усім тим, хто своїм подвигом наближав перемогу.
   Хай же наші серця зігріває священний вогонь єднання поколінь, додаючи сили та мужності у роки мирного розвитку Полтавського краю. З болем у серці, ми сьогодні говоримо про нинішню війну на Сході України, про кровопролиття за волю, честь та порядок у державі, а потім за територіальну цілісність і суверенітет.

Село – моє життєве джерело


Варварівки тремтливая краса…
Цей ліс і луки, що квітують рясно,
І голубі бездонні небеса…
Поглянь навкруг – все дивно і прекрасно!
    Цього року заплановане Свято села відклали. Сьогодні на Сході України у зоні АТО гинуть найкращі сини України, її гордість і цвіт. В цей нелегкий час, ми зрозуміли справжню ціну Перемоги, Незалежності, Єдності. Жителі нашого села зробили свій посильний внесок зібрали продукти харчування, засоби гігієни, а ще здали гроші на обмундирування та ліки для поранених. Юні користувачі бібліотеки писали листи і малювали малюнки нашим захисникам. Все це сільський голова і активісти передали волонтерам громадського формування, а вони в зону АТО.
     В бібліотеці була проведена літературно-поетична година: «Моє рідне село – моя земля».