пʼятниця, 31 травня 2019 р.

Любі наші юні користувачі!


   Віддзвенів останній шкільний дзвоник, наступили довгоочікувані літні канікули. Бібліотека є центром дозвілля, відпочинку. Наша Варварівська бібліотека також запрошує вас в БІБЛІОТЕЧНЕ ЛІТО. Чому бібліотечне??? Тому що у книг не буває канікул! А де живуть книги??? Звичайно – в БІБЛІОТЕЦІ!!! В нашій книгозбірні ви можете змістовно відпочити, розважитися та набути нові корисні знання.



   Цікавий та пізнавальний відпочинок чекає на вас. Різноманітні книжкові виставки, тематичні та з літературними новинками: «Літературне літо», «В літні пригоди з цікавою книгою», «Книжкове частування», «Знай героя казки», «Книги, що знають все і трохи більше» та інші.  Розпочинаються літні читання: «Читаємо завжди, читаємо всюди». Ними передбачено проведення низки змістовних, цікавих, захоплюючих заходів.


   Проводячи літні канікули в бібліотеці ви отримаєте море позитивних емоцій від зустрічі з літературними героями, покращуючи навички спілкування, розвиваючи творчі та інтелектуальні здібності, поповнюючи свої знання, змістовно проводячи вільний час. Літнього часу повинно вистачити не тільки на сонце, річку, море, цікаві подорожі, заняття спортом, рухливі ігри, а також і на читання книжок. А зробити ваш відпочинок пізнавальним, пам'ятним, наповненим враженнями і гарним настроєм – допоможе наша бібліотека.


Отже, двері бібліотеки гостинно відчинені і в літню пору. Чекаємо на вас!

На казкових вітрилах у книжкове літо


Щоб мирне небо на усій землі 
Єднало всіх дітей, по всьому світі 
І хай літають завжди журавлі, 
І колоски видзвонюють налиті.
   Міжнародний день захисту дітей відзначається щорічно більш ніж у 30 країнах світу. Діти - це наше майбутнє, а значить майбутнє нашої держави. Саме сьогодні, ми повинні зігріти теплом і любов'ю кожне дитяче серця, щоб наші сини і дочки знали, що ми їх дуже любимо і хочемо їм радісного й безхмарного дитинства! Дуже хочеться, щоб діти в усьому світі, щохвилини, щодня були радісними і щасливими дітьми і відчували мамине тепло, ласку і батьківське міцне плече. Адже дитинство - це чудова пора сподівань та здійснення мрій.
   Весело сьогодні, радісно у нашій бібліотеці! Перший літній день розпочався з чудового свята - Міжнародного дня захисту дітей, свята, яке нагадує дорослим, що треба більше  піклуватися про дітей, уважніше ставитися до проблем маленької людини. Оскільки цей день співпадає з початком літніх канікул, то й в нашій бібліотеці створили особливу, радісну атмосферу для своїх маленьких користувачів.
Дитинство наше - в нас одне,
І хай це кожен пам'ятає!
Дитячі душі на Землі
Нехай ніхто не ображає.



   «Свято миру і дитинства - найсвітліше на планеті. І усмішки ваші, діти, краще квітів всіх на світі», - так зазначила бібліотекар і провела бесіду-гру: «Казковий світ дитинства». Тепле сонечко  протягом  дня закликало своїми промінцями до бібліотеки  веселу  дітвору. Воно радо зустрічало юних користувачів в бібліотеці.


вівторок, 28 травня 2019 р.

Час читати


Книга – це століть велике диво!
Пошуки, мандрівки, відкриття...
Прочитав, як зоряно й правдиво
У книжках змальовано життя?
Скільки ще охочих – подивися!
Жде бібліотека на дарунок Твій.
Мудрістю людською поділися!
Для людей добро творить умій.
Всі батьки мріють, щоб їх діти росли розумними, освіченими і читали багато книг. Однак, далеко не всі батьки самі люблять читати, а потім дивуються, чому їхня дитина відмовляється від книг. Прищеплювати любов до книги потрібно з раннього дитинства, тоді і в подальшому не виникне проблем. У дитини повинна з’явиться звичка до читання і тоді в більш старшому віці, вона так само буде продовжувати читати. Книги можна починати читати дитині ще з колиски.
Відомо, що читання в ранньому дитинстві допомагає дитині розвиватися і мислити. Крім того, читання збільшує словниковий запас, розвиває фантазію і кругозір, покращує грамотність. Діти несвідомо порівнюють себе з головними героями книг і разом з ними намагаються пережити ті чи інші події. Тому книги варто вибирати уважно. При виборі книги враховуємо вік і інтереси дитини, книга повинна зацікавити її. Багато цікавої дитячої літератури ви знайдете на книжковій виставці-інсталяції: «Час читати».



Виставка яскрава, з новинками української літератури. Тут ви знайдете книги за розділами: «На хвилі читацьких захоплень», «Читай про себе», «Втамуй літературну спрагу», «Насолоджуйтесь читанням – воно вам пасує».




Юні читайлики охоче вирушили на зустріч неймовірним пригодам, поринули у захоплюючий світ мрій та фантазій, де події розгортаються, як у чудовому кольоровому сні, де живе книга – справжній маг, надзвичайне диво, створене людиною.
Тож гостинно просимо до нас!
До нових зустрічей в бібліотеці !!!

Таємниці слов’янської абетки


24 травня - День слов’янської писемності і культури. Це свято було встановлено постановою Президії Верховної Ради Української РСР від 30.01.91 N 568-I «Про День слов’янської писемності і культури». Щорічно 24 травня у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія - творців слов’янської писемності.
24 травня православна церква згадує святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія. Брати були православними ченцями, слов’янську абетку створили у грецькому монастирі. Про ці події бібліотекар Т.Вус відмітила у годині цікавих повідомлень: «Таємниці слов’янської абетки».


Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.
Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Були створені дві абетки - глаголиця і кирилиця. Святкування пам'яті святих братів ще в старі часи мало місце у всіх слов'янських народів, але потім, під впливом різних історичних і політичних обставин, було забуте. На початку XІX століття, разом із відродженням слов'янських народностей, відновилася й пам'ять про слов'янських первоучителів. У 1863 році на Русі була прийнята постанова святкувати пам'ять святих Кирила й Мефодія 11 травня (24 травня за новим стилем).
Одночасно зі створенням абетки було розпочато роботу над перекладом з грецької на слов'янську Євангелія та Псалтиря. Кирило та Мефодій переклали зі старогрецької мови багато книг, що започаткувало слов'янську літературну мову і книжкову справу. У середньовічній Європі слов'янська мова стала третьою мовою після грецької та латинської, за допомогою якої поширювалося слово Боже.
Двадцятирічна просвітницька діяльність Кирила та Мефодія і їх учнів мала всеслов’янське значення: вони підняли освіту і спільну культуру слов’янських народів на високий щабель, заклавши тим самим основи церковнослов’янської писемності, фундамент усіх слов`янських літератур.


Зі Святом останнього дзвоника!

 

Останній дзвінок, і шкільний урок, минуть сьогодні в небуття.
Новий, невивчений урок готує вам уже життя...
   Вітаю усіх з закінченням ще одного шкільного року, який кожному подарував нові знання, нові враження, нові звершення і плани на майбутнє... Хай щастить!!!...
  Свято останнього дзвоника - хвилювання, радість і тривожність переживають усі: випускники й першокласники, батьки і вчителі. То ж ми щиро вітаємо школярів і вчителів зі святом Останнього дзвоника. Для школярів він сповіщає про чудовий відпочинок на канікулах, сповнений яскравих вражень. Тож бажаємо Вам гарно відпочити, набратися духовних і фізичних сил перед початком нового навчального року.


   Для випускників цей дзвоник справді є останній. Залишаються позаду ваші шкільні роки – найбільш безтурботна та щаслива пора життя, сповнена мрій та сміливих планів. Бажаємо всім і випускникам Варварівського НВК, щоб Ваш шлях був щасливий, сповнений гарними подіями і здобутками, щоб Ви реалізували власні здібності, таланти, побудували власну успішну долю і були справжніми патріотами своєї країни!



   Дорогі наші користувачі! Ви, ніби, нещодавно переступили поріг нашої бібліотеки: посвята в читачі, перша книга, яку ви взяли в бібліотеці, мабуть, запам'яталась вам назавжди. Рада бібліотеки бажає вам успішно скласти тестування, щоб мрії ваші здійснилися у виборі професії. Головне ж - позитивне налаштування, бо без цього аж ніяк. А ще, ми чекаємо вас у стінах нашої бібліотеки.


   Для молодших учнів нинішній останній дзвоник символізував подолання ще одного рубежу в шкільному житті. Попереду у вас три місяці безтурботності, веселощів, візитів до бібліотеки.


Юні друзі!

   Не зважаючи на закінчення навчального  року, у бібліотеці гамірно. Настав час для екскурсій, розваг, веселощів та нових зустрічей із книгою. Незабаром стартуватимуть літні читання. Запрошуємо відвідувати бібліотеку влітку!

пʼятниця, 24 травня 2019 р.

З книгою по Європі


   День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права, та враховує інтереси всіх учасників. Відзначення Дня Європи в нашій державі – це підтвердження єдності України та Європи не тільки за географічною ознакою, а і за духом, історією, спільними цінностями, адже український народ є невід’ємною частиною європейської цивілізації.
   Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:
–  формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;
– ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;
– популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;
– залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС.



   Ні для кого не секрет – усі люблять мандрувати. Хтось шукає цікавинки у рідному краї, а користувачі нашої бібліотеки  до Дня Європи, здійснили захоплюючу літературну подорож Європою біля книжкової виставки-екскурсії: «З книгою по Європі». Користувачі бібліотеки подорожували країнами Європи: Австрією, Швецією, Німеччиною, Францією, Великою Британією, Фінляндією, Естонією і Україною. А заразом знайомилися з письменниками і літературними творами цих країн – захоплюючими книгами для дітей : Ф.Зальтен «Бембі», Дж.Толкін «Гобіт», Т. Янссон «Країна Муммі-тролів» , казками Ш. Перро, бр.Грімм тощо. Але і це ще не все!


   Бібліотекар підготовила  гру-подорож: «Парад країн Європи», де наводила цікаві факти про країни Європи. Присутні користувачі мали чудову нагоду не тільки подорожувати, а й переглянути, потримати ці книги і врешті-решт взяти їх додому. Багато цікавого, невідомого, загадкового, що таїть в собі Європа почули користувачі бібліотеки під час гри-подорожі. Учні пірнули в невідомий для них світ сьогодення країн Європейського Союзу, уважно знайомились укладом життя, традиціями та обрядами, милувались чудовими краєвидами…

Музеї – обереги вічності


Пам’ятайте, настане час, багато різних установ ліквідується, а музей ніколи. Музеї існуватимуть вічно, бо вони показуватимуть майбутнім поколінням, чим людство в своїй творчості було й чим стало. Д. І. Яворницький.
Працівники бібліотеки  щиро вітають Варварівський народний історичний музей на чолі з директором Вірою Олексіївною Бегмат з Міжнародним днем музеїв! Музей – окремий світ, наповнений таїнством історії, і Ви вмієте розділяти ці таємниці з любителями культури. Щиро бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, добра і нових професійних та життєвих успіхів. До свята була проведена історична подорож: «Музеї – обереги вічності».
Згадайте, чи давно ви були в музеї? Давно? Задумайтесь, саме час відвідати один із численних музеїв Полтавщини – Варварівський народний історичний музей. Варварівський народний історичний музей відкритий 14 жовтня 1961 року в приміщені сільської хати-читальні. У 1970 році музею було присвоєно звання «народний», яке постійно підтверджується. З 2009 року музей очолює вчитель-пенсіонер, нинішній директор, невтомний ентузіаст своєї справи Бегмат В.О. На сьогодні музейна колекція налічує понад 3 500 експонатів. Серед них є чимало унікальних.


Оберегом пам’яті про особливості побуту, культури і здобутки жителів Варварівки є місцевий музей, який очолює Віра Бегмат. Що ж тут новенького? Перш за все, одразу впадає  у вічі  макет селянського дворуXIX – I пол.  XXст., виготовлений місцевим умільцем Михайлом Данцем. Плетений тин, на якому зроблені сидушка і перелаз, комора, сіни, хата, світлиця, конюшня, льох, клуня, погріб, курник з голуб’ятнею, саж, млин, криниця з журавлем, реманент… Думаю, що не кожен житель XXI століття може похвалитися тим, що знає значення всіх цих слів, не те, що особливості розташування окремих названих споруд.

вівторок, 21 травня 2019 р.

Гетьман Мазепа та його доба


   У цьому році виповнюється 380 років з дня народження визначного українського військового, політичного і державного діяча, Гетьмана Війська Запорозького Івана Мазепи та 310 років з дня його смерті.
   До 380-річчя від дня народження Івана Мазепи – одного з найвидатніших, найяскравіших державно-політичних і культурних діячів кінця XVII – початку XVIII століть, полководця, дипломата, мецената, гетьмана України, в бібліотеці відбувся історичний екскурс: «Гетьман Мазепа та його доба».



   Бібліотекар Т. Вус розповіла про визначного українського гетьмана, про його унікальний родовід, життєвий шлях та непересічні людські якості, а також звернула увагу присутніх на політичну діяльність Івана Мазепи на посаді гетьмана та його меценатську діяльність та покровительство Православної Церкви. Відвідувачі дізналися про цікаві історичні факти, пам’ятки історії та культури, пов’язані з його ім’ям, про твори художньої літератури, живопису й музики, у яких відтворено образ цього Великого Українця.
  У вирішальний момент сивочолий гетьман зробив свій вибір на користь незалежності України. Свій бій із долею Іван Степанович програв з гідністю. А для нас, українців він непереможний, символ свободи, гідності і нескореного духу українства.


понеділок, 20 травня 2019 р.

Перший симфоніст української прози


   Панас Мирний – людина, без якої не можна уявити історію української культури другої половини XIX – початку XX ст. Його романи, повісті й оповідання високо цінували сучасники. І сьогодні твори письменника викликають неабиякий інтерес у читачів, його творчість вивчають у школі.
   До 170-річчя від дня народження відомого українського письменника Панаса Мирного у нашій бібліотеці був організований літературний портрет: «Перший симфоніст української прози».



   Творчість Панаса Мирного – це ціла епоха в історії національної літератури. Саме йому судилося стати засновником і одним з найвидатніших представників української психологічної прози. Своє творче покликання Панас Мирний визначив ще в юності, записавши в «Щоденнику»: «…хочу показати безталанну долю життя людського, високу його душу, тепле серце». Літературний портрет був присвячений життю і творчості видатного українського письменника, класика українського реалізму. 
   Під час заходу користувачі ознайомилися з представленою літературою про життя та творчість письменника, пригадали його твори та уривки з них. Бібліотекар Т. Вус розповіла користувачам про майстра слова, який найвищою цінністю художньої творчості вважав правду життя і який увійшов в історію української літератури, як автор реалістично-психологічної прози. Присутні також дізнались про історію написання роману Панаса Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?», який вважається вершиною літературної спадщини письменника.

субота, 18 травня 2019 р.

Вишиванка цвіте над Україною

Мама вишила мені

Квітами сорочку.
Квіти гарні, весняні :
- На, вдягай, синочку! 
В нитці - сонце золоте,
Пелюстки багряні, 
Ласка мамина цвіте 
В тому вишиванні.
Вишиваночку візьму, 
Швидко одягнуся,
Підійду і обніму
Я свою матусю.
В. Крищенко

    16 травня в Україні відзначали День вишиванки. В наш час вишиванка не втратила свою значущість для нашого народу. Все більше і більше молодих патріотів України вшановують звичаї Батьківщини та повертаються до витоків своєї історії, вбираючись в традиційний одяг не тільки на свята, а й у повсякденному житті, демонструючи тим самим відданість та любов до рідної землі. Славні майстрині, надзвичайні рукодільниці мешкають у нашому селі. Вони своїми золотими руками створюють справжні шедеври. Вишиванка – символ України, наш оберіг. Вона вічна й молода, сучасна й модна. Для українця вишиванка – не просто одяг. Це щось дуже особливе: особисте, рідне, святе. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу, навіть зашифрований наш генетичний код.
Зацвітають вишиванки, квітнуть українки!
..Усмішка красуні назавжди чарує,

Спокій і блаженство, вічність нам дарує.
Гарні намистинки шию прикрашають,
А росинки вранці личко умивають.

У вінку квітучім, вишиванці гарній,

Йде на сході сонця по землі янтарній.
А душа – віконце, чистая сторінка,
«Хто ж вона?»- питаю. «Мабуть, українка.»

   Свято молоде, але з року в рік воно набуває все більше популярності і головна мета його – це збереження українських традицій та цінностей. Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. 



  З нагоди Всеукраїнського Дня вишиванки бібліотека підготувала книжкову виставку: «Вишиванка цвіте над Україною».


   Запрошуємо всіх користувачів та гостей села Варварівка відвідати книжкову виставку. З радістю чекаємо на Вас!

День вишиванки. Це великий день,

Бо люди згадують сім’ю, родину.
Як шила мати і вела пісень,
Сорочку гарну вишивала сину.
Лягав собі узор на полотні,
А мати шила і думки вплітала.
Так долю вишивала день при дні,
Щоб добра доля сина не минала.
А як же вишивала рушники
І дарувала дітям на дорогу…
Щоб діти подолали всі шляхи
Й верталися до рідного порогу…

середа, 15 травня 2019 р.

З тобою, мамо, світ прекрасний!


Спасибі за ласку, за щире тепло.
Недоспані ночі, турботи й добро.
Здоров'я міцного Вам зичимо щиро!
Любові та радості, злагоди й миру!
Щорічно у другу неділю травня в Україні відзначається День матері - найдорожчої і найріднішої людини, яка дала нам життя, навчила мудрості і благословила на добрі справи та починання. День матері - свято, що народилося з безмежної любові до тих, хто дав нам життя. Силу цих почуттів ніщо не може зруйнувати - кожна людина з дитинства і до останніх днів несе в своїй душі світлий образ мами. В Україні здавна прославляють матір як берегиню сім'ї, роду і народу. Споконвіку материнська мудрість, тепло, жертовність та милосердя закладають основи людяності і толерантності в суспільстві, дають сили і енергію дітям, надихаючи на благородні справи.



Мама для кожного з нас - втілення кращих людських рис, символ святості і добра. Найкраще на землі освячується любов'ю, терпеливістю і всепрощенням матері. У важкі хвилини кожен з нас прагне знайти спокій і розраду в теплому материнському слові і щирій ніжності.


вівторок, 14 травня 2019 р.

Писанка – це свято у фарбах, це музика в кольорі, це радість і щастя


Свято Пасхи недалечко,
Люди звичай бережуть:
Розмальовують яєчка,
Пишні пасочки печуть.
Святкування йде віками,
Це такі чудові дні:
В гості йти, під рушниками
Страви нести запашні!
Доброзичливо, з любов'ю
Мати щирі почуття,
Людям зичити здоров'я
І щасливого життя!
Ніна Куфко

Великдень – найбільше християнське свято. Усім відомі  українські традиції святкування Великодня. В ці дні бібліотекар пропонувала своїм користувачам дізнатися як відзначали це свято наші предки.  Розповідала про духовні джерела наших предків - обряди та звичаї, щоб не загубити тієї ниточки, яка зв’язує нас із минулими поколіннями. В цих заходах зверталася увага на мудрість, силу та пам'ять народу – духовні скарби, відтворені нашим народом протягом віків.
У цей день освячують паски, писанки і крашанки. Щоб згадати повязані з Великоднем народні й сімейні звичаї бібліотека пропонує переглянути літературну композицію: «Співають дзвони Великодні», на якій представлені видання про народні традиції святкування Великодня, що таке чистий четвер, та страсна п’ятниця, в який день потрібно пекти великодні куличі, які є види розпису яєць, чудова література з історії Великодня, рецепти смачної паски, різні кулінарні дрібнички та ще багато іншої цікавої інформації.


Прикраса дерев до Великодня – західноєвропейська традиція. У стародавні часи у священних гаях кельти розвішували на гілках дерев кольорові яйця, щоб прискорити прихід весни. Великоднє дерево ототожнювали з райським Деревом Життя. У різних країнах звичай існує і понині. Кажуть, що на Русі теж було щось подібне і називалося «Царською вербою». Сьогодні традицію почали відроджувати і в Україні.


       Користувачі нашої бібліотеки залишили частинку свого тепла на бібліотечному пасхальному дереві, зробивши символічні писанки, також розмалювали великодні листівки з привітаннями і обмінялися ними. Сюди залюбки навідуються і дорослі, і діти. Юні користувачі взяли участь в майстер-класі з написання писанок. Листівки,  аплікації  з кольорового картону та паперу,зайчики, курчатка,  Великодні вишивки, виготовлені юними користувачами були представлені в бібліотеці на виставці дитячих робіт: «Писанка – це свято у фарбах, це музика в кольорі, це радість і щастя».



Великдень - це свято, що об’єднує! Об’єднує всіх нас вірою у перемогу світла над темрявою, наповнює наші серця любов’ю і добротою, зміцнює кожного з нас духовно!