четвер, 30 березня 2017 р.

Крізь простір і час книга запрошує в подорож нас


Книга – це могутня зброя.
Розумна, натхненна Книга
Нерідко вирішує долю людини.
В. Сухомлинський

Лунають фанфари ! Звучать аплодисменти!


 Тиждень дитячого та юнацького читання був цікавим, різноманітним, спілкування жвавим, питання несподіваними, відповіді цікавими, діти отримали море задоволення, а головна героїня тижня – книга. Канікули закінчуються, а бенефіс книги продовжується.
  Юні користувачі провели акцію: «Я люблю читати!»; «Місце зустрічі – бібліотека».


Магія книги


   Під час весняних канікул до бібліотеки користувачі приходять з друзями, подругами, навіть компаніями: малюють, розмальовують, читають, граються.


  В бібліотеці в рамках Тижня дитячого читання була організована книжкова виставка-інсталяція: «Колодязь знань». Книга - мудрий друг, який не вміючи говорити, розказує нам про незвичайні пригоди і подорожі, про чудеса, про навколишній світ. Нерідко книга, прочитана нами в дитинстві, залишається в пам’яті на все життя. Ось тому ми ніколи не забуваємо про книгу.


  На сьогоднішній день діти бажають освоїти комп’ютерні технології. Це наслідок сьогодення. Проте не слід забувати, що ігнорування книжкової культури є небезпечним. Дуже важливо, аби діти усвідомлювали книги як культурне і духовне явище. Книга - ваш товариш і порадник, джерело багатьох добрих думок, почуттів, знань. Інколи важко сказати, яку книгу і за що любиш більше.


  Сучасне українське літературне поле достатньо широке, різноманітне та багатопланове. Українська книга завойовує авторитет серед користувачів, адже твориться саме тепер, і ми, певним чином, є свідками її народження.


  Завітайте до бібліотеки і витягніть із «колодязя знань» хоч одну книгу. Читайте! Хай не буде жодного дня, коли б ви не прочитали хоч однієї сторінки з нової книги. Читайте і бережіть книги!

вівторок, 28 березня 2017 р.

Під вітрилами книг до нових відкриттів


  В рамках «Тиждня дитячої та юнацької книги»  в бібліотеці пройшов ярмарок читацьких думок: «Під вітрилами книг до нових відкриттів». Бібліотекар розповідала про користь читання, а юні користувачі про те, які їхні улюблені книги і чому на їхню думку потрібно читати. Під час ярмарку читацьких думок відбувався діалог між юними користувачами і бібліотекарем.



   Цього дня бібліотекар пропонувала незвичайну книгу, яка недавно надійшла в нашу бібліотеку і яка вчить саме читати.
 Порхун Ірина. 27 причин читати книгу / І. Порхун. Київ : Агентство по розповсюдженню друку, 2016. – 88 с. : іл.
  «Чи так сталося, що тебе не вражає сама ідея читання?» – запитує автор і розкриває таємниці мистецтва прочитання текстів, адже читання і сьогодні є популярним і захоплюючим заняттям. Хоча книга призначена для дітей шкільного віку, вона стане активним помічником батьків та вчителів. На сторінках видання ви знайдете і список з короткими анотаціями 27 семи книг, які варто прочитати.


Тож читаймо і запрошуймо до читання!!!

Підтримай улюблену книгу


  Книжковими виборами: «Підтримай улюблену книгу» продовжився Тиждень дитячого читання в нашій бібліотеці. Була виготовлена скринька для голосування, куди діти вкидали бюлетні із назвою своїх улюблених книг.


   Нам важко навіть уявити світ, в якому немає книги. До неї ми звикли з самого дитинства, вона розкриває перед нами дивовижні таємниці життя та дає корисні поради у важку хвилину, вчить нас розуміти самих себе.


  В бібліотеці була організована виборча комісія, яка і дістала бюлетні із скриньки.  Найбільше голосів віддали за книгу В. Нестайка «Тореадори з Васюківки».


 На закінчення заходу бібліотекар побажала юним користувачам продовжувати читати книги, які допоможуть дітям стати кращими, мудрішими, добрішими, легше долати перешкоди, які траплятимуться на їхньому життєвому шляху.

З книгою канікули, сумувати ніколи


 Тиждень дитячої книги продовжився літературним балаганчиком: «З книгою канікули, сумувати ніколи». Цього дня чарівний корабель разом з мешканцями поринув у захоплюючу подорож за сині моря, за високі гори, за широкі долини до незвичайної країни Читайград. Свято було веселим і пізнавальним. Учасники давали літературне інтерв’ю: «Моя улюблена книга».


  Руслан Шидловський нещодавно прочитав книгу «Отаман Гамалія», який в інтерв’ю сказав: «Аби невпинно вдосконалюватись, розвиватись та усвідомлювати всі дрібні, проте достатньо важливі нюанси нашого часу, потрібно читати якісну художню літературу тієї країни, в якій народився і живеш».

Автобус дитячих мрій: Радість інформації на колесах.


Та-да-да-там! 
Всеукраїнський тиждень дитячого читання  продовжується…



  Наша бібліотека прагне забезпечити рівний доступ до інформації, ідей та знань через книги, комп’ютерну техніку і вихід в Інтернет, незалежно від статків і місця проживання дітей.


Бібліотека провела акцію : «Автобус дитячих мрій: Радість інформації на колесах».


  Наша акція розрахована на залучення до бібліотеки дітей з віддалених куточків села, які під’їжджають до Варварівського НВК  шкільним автобусом.


  Діти прослухали розповідь про бібліотеку, бібліотекар Т.Вус ознайомила з новинками літератури та періодичних видань.


   Ми щиро вдячні водієві «шкільного автобуса» Ю. П. Калугіну, який також приєднався до акції і вчителю 1-го класу – С. С. Совину за надані фото.

Наталя Фаліон та Лісапетний Батальйон у Варварівці


  Наші односельці побувавши на концерті Наталії Фаліон та Лісапетного Батальйону в районному будинку культури запросили артистів відвідати наше село Варварівку. Їх гостинно зустріла директор народного історичного музею Віра Бегмат.


Коровай на вишитому рушнику вручила директор будинку культури Наталія Полежаєва.


Веселою  піснею вітав гостей ансамбль «Варварочка», яку з задоволенням підспівували гості.

субота, 25 березня 2017 р.

Другий етап конкурсу : «Найкращий читач – 2017»


   Її величність книга!.. Ніщо за своєю силою не може зрівнятися з нею. В ній зібрана мудрість усього людства, що передається від покоління до покоління. З дитячих років книжка допомагає нам пізнати себе і зрозуміти світ, що нас оточує. Навіть в еру комп’ютерних технологій вона не перестає бути актуальною.
  Здавалося б, XXI століття – епоха домінування Інтернету. Проте життя у бібліотеках вирує, як і раніше, навколо книги. 
  Читання і книга відіграє важливу роль у житті дитини. Із них юні користувачі дістають певне світосприймання, книги виробляють у них  високі моральні якості, допомагають у навчанні, виховують почуття прекрасного і роблять їх життя повнішим, цікавішим та веселішим.
 Саме навесні, коли прокидається природа, оживають почуття, воскресають мрії і сподівання, з’являється незгасне бажання жити, радіти кожній миті, кожному погляду, кожній усмішці, проводиться щорічний конкурс: «Найкращий читач України».


  24 березня в Карлівській районній бібліотеці для дітей проведено другий етап конкурсу «Кращий читач - 2017 року». Учасників та гостей свята привітала директор дитячої бібліотеки Наталія Хрулич: «Сьогодні нас всіх тут зібрала книга. Уміння вдумливо читати кожну книгу збагатить ваше життя, зробить його цікавим і наповненим. І ви довели, що не просто багато читаєте, а вже стали кращими читачами своїх бібліотек». Щоб діти відчувалися затишніше та впевненіше, їх зустріли в районній книгозбірні запашним чаєм та випічкою.


четвер, 23 березня 2017 р.

Живіть читаючи! Книги-ювіляри – 2017

   Проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Читачі його люблять і чекають з нетерпінням. Це час, сповнений дивовижного книжкового розмаїття. Зустрічі з найулюбленішими новими книжками, книжкові іменини, літературні подорожі, ігри та вікторини, різноманітні конкурси та акції, театральні вистави, майстер-класи, презентації — і все це супроводжується приємними несподіванками. І, звичайно, одного тижня для реалізації такої насиченої програми замало, тому дуже часто Свято читання виходить за рамки зазначеного терміну і продовжує тривати далі.
 Сучасні технології, гаджети та Інтернет роблять інформацію доступною багатьом. Але коли хочеться усамітнитися і зануритися в іншу реальність, кращим вибором стає художня книга. Виявляється, літературні твори, як і люди, теж мають свій день народження. Юні користувачі побували на літературних гостинах: «Книги-ювіляри – 2017».


  Бібліотекар Т.Вус відзначила, що цього року багато знаменитих книжок святкують ювілей. Ці книжки читає і перечитує не одне покоління читачів. Ними захоплюються, над ними розмірковують, у них вчаться життєвій мудрості. Тож читачам, що завітали до нашої бібліотеки, було цікаво дізнатися про історію написання цих творів та про їхніх авторів, взяти участь у бліц-вікторині та прослухати уривки з легендарних книжок.

Мудрість світу – книга

Увага! Увага! Спішіть – поспішайте,
Господарі й гості, глядіть, не минайте,
В Країну Чудес – гуртом, поодинці,
Чекають на всіх вас чудові сюрпризи.
На Тижні  дитячого читання
Є чим здивувати і що показати!
  Це свято тих, хто творить книгу і тих, хто любить читати, свято письменників і видавців, бібліотекарів і користувачів, веселих пригод і літературних відкриттів.
  Її величність книга!.. Ніщо за своєю силою не може зрівнятися з нею. В ній зібрана мудрість усього людства, що передається від покоління до покоління. З дитячих років книжка допомагає нам пізнати себе і зрозуміти світ, що нас оточує. Навіть в еру комп’ютерних технологій вона не перестає бути актуальною.


 22 березня в нашій бібліотеці  відбулося продовження Всеукраїнського тижня дитячого читання під гаслом «Мудрість світу – книга».

Душа поета мов сопілка ніжна


Поезія – це струни відчуттів, 
Це музика Вселенської любові, 
Поезія – це скарб усіх віків, 
Це діамант величиною в слово!

   Поезія... Вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, збагачувати духовність людини. Поетичне слово здатне проникати в таємниці людської душі, закликає людину мислити образами, не дає душі зачерствіти.
  До Всесвітнього дня поезії, в рамках Всеукраїнського тижня дитячого та юнацького читання в нашій бібліотеці щороку відзначають День поезії, як одне з найприємніших весняних свят, пов’язаних з книгою, з літераторами, які є друзями нашої бібліотеки, з якими ми часто зустрічаємось і які дарують бібліотекам свої книги. 
Кожна зустріч з поезією в бібліотеці – це свято! 
  Цього року 21 березня в нашій бібліотеці була проведена година поезії: «Душа поета мов сопілка ніжна»,  під час якої юні користувачі, як і самі бібліотекарі, читали улюблені рядки з різних поетичних творів.


   У фойє бібліотеки організована викладка поетичних творів наших земляків: «Варварівко, життя моє», «Село моє – життєве джерело» та «Краю мій, оспіваний у віршах».

Краю мій рідний, мальовнича моя земля


Душа із небом гомонить
Рясними росами умита
Тут осяйної барви мить
Лягає у палітру світу.
О. Кавуненко
   Особливе місце в роботі книгозбірні з обдарованими дітьми займає виставкова діяльність. Юні користувачі мають змогу продемонструвати свої творчі роботи. Так, в нашій бібліотеці оформлено персональну виставку малюнків: «Краю мій рідний, мальовнича моя земля» учня 9 класу Варварівського НВК Долженко Владислава.
Запрошуємо всіх бажаючих познайомитися з роботами юного художника


   Презентація виставки Владислава нещодавно відбулася в Карлівській районній бібліотеці для дітей, вона зацікавила не тільки його ровесників, а й дорослих користувачів бібліотеки. Дирекція бібліотеки привітала юного художника, побажала творчих успіхів і нагородила Дипломом.



субота, 18 березня 2017 р.

«Мандруй, читай, світ пізнавай!»

Найулюбленіший конкурс усіх книгоманів знову розпочато!


Одвічний шелест книги сторінок .
І потяг до премудрості і слова, 
Він мов води джерельної ковток 
До себе кличе знову й знову... 
Олена Ольгина

   Людина, яка любить і вміє читати - щаслива, тому що поруч з нею найкращій друг і порадник - книга.
   Читання і книга відіграє важливу роль у житті дитини, значно більшу ніж у житті дорослих. Із книг, які вони читають, юні користувачі дістають певне світосприймання, книги виробляють у них високі моральні якості, допомагають у навчанні. Хороші дитячі книги виховують у дітей почуття прекрасного і роблять їх життя повнішим, цікавішим та веселішим.
  14 березня у нашій сільській бібліотеці  відбувся  І етап  щорічного  конкурсу «Найкращий читач – 2017 року». Вже стало доброю традицією проводити конкурс для учнів 6-7 класів, для тих, хто любить книгу, багато читає і може презентувати свою улюблену книжку ровесникам.


  Перший етап конкурсу проходив у вигляді пізнавально-розважального заходу. Конкурсна програма складалася з декількох видів завдань: представлення себе - під час виступів діти проявляли фантазію, ерудицію, креативність, свої захоплення та артистичні здібності; представлення улюбленої книги, як виявилося, юні читайлики - справжні гурмани, адже представляли різножанрову літературу.