субота, 27 квітня 2019 р.

Чорнобиль - наша біль скорботи, пам’яті людської


   26 квітня - дата, яка стала для всіх поколінь українців «чорною». Чорною плямою стала на нашій планеті Чорнобильська катастрофа, найбільша техногенна аварія на атомній електростанції 20 століття. Чорнобиль - мука і трагедія, подвиг і безсилля, пам'ять і наш нестерпний біль. Цей біль відгукнувся в серці мільйонів людей. Наша країна вперше відчула на собі таку грізну силу, як атомна енергія, що вийшла з-під контролю. Минули роки, а чорний день Чорнобильської трагедії продовжує хвилювати людей: і тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, і тих, хто пізніше народився далеко від покривдженої землі. Цей день не минув безслідно, він буде завжди об’єднувати всіх одним спогадом, однією печаллю, однією надією. Уже давно віддзвеніли чорнобильські дзвони, але ми завжди пам’ятатимемо тих, хто пішов у вогонь! Чорнобиль…Чорний біль нашої землі. Скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи.
Серед чорного-чорного неба
Засвітилась зірка Полин.
Вічно день пам’ятати  цей треба!
Чорну ніч пам’ятати цю треба!
Перша ночі і двадцять хвилин!
Перші хлопці були на пів другу!
Блок  четвертий, мов сосна, палав,
Лейтенант і пожежна обслуга
На двобій із реактором став.
Шлях вогню до машинної зали
Ці звитяжці  змогли перекрить.
В ті хвилини щитом вони стали,
Аби ти, аби я могли жить.
   До цієї дати в бібліотеці була проведена година-реквієм « Чорнобиль - наша біль скорботи, пам’яті людської», де зібрано друковані видання наукового, науково-популярного, художнього змісту про причини та наслідки аварії, саможертовний подвиг ліквідаторів, майбутнє Чорнобильської зони. А також в бібліотеці є матеріали присвячені цим подіям оформлені в папку, які використані при проведенні години-реквієм.


четвер, 18 квітня 2019 р.

Весна під книжковою парасолькою

Читати - це модно!
Читати - це мудро!
 Читати -  доступно!
Читайте повсюди!
   Весна - яскрава, різнобарвна… Березень не схожий на травень, та й квітень має чим порадувати око. Високе чисте небо, білосніжні квіти абрикос, насичені кольори тюльпанів… Дощ розпочався раптово і затягнувся на декілька днів. Сховатися від краплинок дощу запрошуємо під нашу книжкову парасольку і з задоволенням зануритися у книжковий світ.



   Мешканці нашої громади, юні і дорослі користувачі з задоволенням заходять до бібліотеки сховатися від густих краплин дощу, обмінятися враженнями від прочитаних книг, ознайомитись з новими надходженнями. Не пропустіть нагоду познайомитися з виставкою-запрошенням: «Весна під книжковою парасолькою».



Запрошуємо всіх до бібліотеки!

субота, 13 квітня 2019 р.

Будеш з книгою дружити - Буде легше в світі жити


   Її величність книга!.. Ніщо за своєю силою не може зрівнятися з нею. В ній зібрана мудрість усього людства, що передається від покоління до покоління. З дитячих років книжка допомагає нам пізнати себе і зрозуміти світ, що нас оточує. Навіть в еру комп’ютерних технологій вона не перестає бути актуальною.
   Здавалося б, XXI століття - епоха домінування Інтернету. Проте життя у бібліотеках вирує, як і раніше, навколо книги. 11 квітня в Карлівській районній дитячій книгозбірні відбувся II етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія - 2019», в якому взяли участь найактивніші читачі 6-7 класів району, який проводився з метою підвищення рівня читацької та культурної компетентності дітей через заохочення їх до системного читання, розвитку комунікативних навичок, критичного мислення, кращої соціалізації і самореалізації завдяки читанню.


   Варварівську СБФ представляли - учениця 7 класу Варварівського НВК - Аміна Матаєва та учениця 6 класу - Катя Барабаш.

Фентезі - forever


Фантастика зайняла досить міцні позиції в світовому літературному процесі, стала втіленням людських мрій про далекі світи та казкових істот. Жанр, що поєднав у собі різноманіття тем, стилів і напрямів, має багатомільйонну армію шанувальників. Фантастикою цікавляться всі: від школярів до пенсіонерів, незалежно від віку, статі, освіти і роду занять. В нашій бібліотеці відкрилась книжкова виставка: «Фентезі - forever». Представляючи книги одного жанру - фентезі - можна не тільки задовольнити читацькі потреби, але й допомогти довідатися про нові книги з тією ж жанровою специфікою.


Українська фантастика, що має власні глибокі корені і традиції, стала літературним феноменом сьогодення і завойовує визнання читачів і критиків далеко за межами України. Фентезі - жанр фантастичної літератури, що за основу бере міфи, легенди та казки, порівняно молодий, проте набирає все більшої популярності. Фантастика - це не просто жанр літератури, це цілий світ, повний відкриттів. Він дозволяє сховатися від повсякденності, забути про проблеми...
            Метри  фантастичного жанру - на те й метри, щоб дати нам змогу за символікою образів з чарівного світу Фантазії розгледіти прості істини, які тисячі років рятують людину від розпачу й зневіри. Схибив одного разу - стережися, щоб не схибити вдруге; кохання не завжди приносить щастя, але від цього не слабшає; дружба й самовідданість, любов до людей і життя здатні перебороти навіть космічний жах вселенської катастрофи.


  Та крім «Гаррі Поттера» в бібліотеці є ще багато цікавих книг. Якщо ви любите пригоди і фантастику, радимо звернутися до книжкової виставки «Фентезі - forever». Книги сучасних українських і зарубіжних письменників-фантастів допоможуть вам знайти нових друзів і помандрувати у незвідані світи. Запрошуємо всіх читачів найближчим часом відвідати бібліотеку і познайомитися з виставкою «Фентезі - forever».

Твоє здоров’я в твоїх руках


Здоровя – це все,
Але все без здоровя – ніщо
Сократ
   До Всесвітнього дня здоров'я у бібліотеці була організована книжкова виставка-рекомендація: «Щоб зростати дужим, ми зі спортом дружим». Юні користувачі біля книжкової виставки-рекомендації закріпили свої знання про здоровий спосіб життя,як потрібно зміцнювати свій організм та непримиренне ставлення до шкідливих звичок.  Бібліотекар звернулася до учнів: «Турбота про своє здоров'я не має бути проблемою, це має бути способом життя! Здоровим способом життя. Твоє здоров’я в твоїх руках».



   Школярі прийшли до висновку, що  необхідно вести здоровий спосіб життя, тому що він  є однією з найвагоміших умов та чинників формування, збереження і зміцнення здоров’я навіть у складних екологічних і соціально-економічних умовах, забезпечує високу працездатність, добре самопочуття, ефективну адаптацію до змін довкілля.

ГОЛОВНЕ ЗАХОТІТИ БУТИ ЗДОРОВИМ!!!

пʼятниця, 5 квітня 2019 р.

Книжковий дім – чудовий дім, завжди для всіх відкритий він!


Хто в чарівний світ пригод
Потрапить бажає,
Той нехай в бібліотеку
Зразу завітає.
І хто хоче історію
Всього світу знати,
Тому також цей будинок
Радим не минати.
Хто ж у море всіх наук
Захоче пірнути,
Тому вже бібліотеку
Повік не забути.
Бібліотека… Давня і вічно юна оселя людського розуму. Неможна уявити сучасне життя без бібліотек, куди кожна людина може прийти, щоб отримати необхідну інформацію, або «підзарядити» свою душу духовними багатствами, залишеними нам у спадщину.
Щороку у дні весняних канікул в бібліотеках проводять Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Свято - тиждень дитячого читання має давні традиції та набуло сьогодні особливого змісту для кожного учасника, адже в наш час інтенсивного розвитку інформаційних технологій та швидкого Інтернету, надзвичайно важливо зберегти в дітях любов до читання.
Тиждень дитячого читання видався цікавим та насиченим: діти із задоволенням приймали участь у різноманітних вікторинах, конкурсах, іграх, переглядали мультфільми , підготовлені бібліотекарем.


Мудрість світу – книга!


    Хто ж з нас в дитинстві не любив занурюватися в світ книжок: розглядати барвисті картинки в них, читати казкові історії, не помічаючи нікого навколо і з передчуттям очікуючи їх закінчення? Дитячі книжки – це цілий світ для малюків, звідки вони черпають все найважливіше для розвитку досвіду, який їм обов’язково стане в нагоді в подальшому житті. Книги допомагають формувати характер, усвідомити грань між злом і добром, вигадкою і реальністю. Шкода, що дитячі книги були не завжди. Буквально два-три століття, тому їх не існувало, а діти були змушені гортати дорослу літературу.
   Все змінилося в 19 столітті, коли громадськість нарешті визнала, що діти повинні мати власні книги, організовані відповідно до дитячого сприйняття – цікаві, зрозумілі, розвиваючі. Так почався розквіт дитячої книги, яка, до речі, дуже сподобалася і дорослим – за живу доступну мову, бурхливу фантазію і гумор. Одним з найбільших казкарем всіх часів визнаний Ганс Християн Андерсен. 2 квітня у нього день народження. Спираючись на цю подію, Міжнародна рада з дитячої книги прийняла рішення про заснування Міжнародного дня дитячої книги саме 2 квітня. З 1956 р. Міжнародною радою з дитячої книги присуджується Золота медаль Ганса Християна Андерсена – вища міжнародна нагорода в сучасній літературі. Цією медаллю нагороджуються письменники, а з 1966 р. – художники, за внесок у дитячу літературу. В бібліотеці пройшов літературний експрес: «Чарівник дитячих мрій»( Г. Х. Андерсен).


   Бібліотекар  привітала присутніх зі святом Книги та Читання, зачитала «Молитву до книги» Миколи Старовойта, розповіла дітям, коли вперше почали відзначати Міжнародний день дитячої книги, про значення книги в житті людини.



   Безмежна сила книги. Без неї людина – сліпа. Книга відкриває перед людьми безмежний світ. Протягом усього життя ми звертаємося до книги, вона відкриває нам небачені обрії, допомагає зрозуміти історію народу, розкриває таємниці природи життя. Книга допомагає нам у навчанні і вихованні, збагачує знаннями, зміцнює волю. Книга – мудрий друг, який хоч не вміє говорити, проте розкаже нам геть про все. Нерідко книга прочитана нами в дитинстві, залишається в пам'яті на все життя.



Приємного всім читання!