вівторок, 20 лютого 2018 р.

Небесна Сотня, ви тепер святі


Народу, українці, боріться за свій край!
Віддаймо борг Небесній Сотні за їхню мужність і доброту,
Що пробудили дух свободи й любові.
Вклонімось нище їм і закарбуймо у серці до болю
Слова про Славу Україні й про Смерть ворогам!

  20 лютого – День вшанування памяті героїв Небесної сотні. Протягом трьох днів у лютому 2014 Україна втратила понад сотню патріотів. Їх назвали Небесною Сотнею. Революцію гідності справедливо називають подвигом українців, які зуміли відстояти право на свободу. Особливо важко було в ту ніч, коли палав весь Майдан, а на ранок тодішня влада зухвало розстріляла кращих синів українського народу. І стали вони Небесною Сотнею.
  Небесна Сотня! У кожного з нас з’являються свої  асоціації, коли ми чуємо ці слова. Кожен українець пишається тим, що такі люди народжуються на нашій землі – сміливі, свідомі, ті, які готові боротися за справедливість, ті, які у найважчих умовах, до останнього, виборюють благородну ціль. Герої Небесної Сотні – це ті люди, які створили основу для майбутньої України, ті, кому ми завдячуємо надією, ті, кого кожен повинен визнавати на рівні найвидатніших історичних постатей нашої держави….
  Герої Небесної Сотні  не просто незнайомі люди, які показали патріотизм, кожен з них, як хороший друг, а може і більше, який поклав своє життя, щоб захистити усіх нас. Тому, кожен з нас повинен думати про те, кому ми завдячуємо кожен день нашого безтурботного життя.
Ми назавжди увіковічимо їх імена на сторінках історії України, у серцях та у  наших спогадах. Небесна Сотня – це безцінний дар Бога. Він дав життя тим мужам, які загинули від руки ката за свою Батьківщину. Він наділив їх мужністю і безмежною любов'ю. Після смерті у людині є два шляхи – рай або пекло. Чисті і ясні душі відлітають до небесних врат, до світу духовності, до світу Божого. Туди відлетіли і наші герої, там і спочивають з миром. 20 лютого - пам'ятний День Героїв Небесної Сотні. 
  «Небесна Сотня, ви тепер святі» – таку назву носила хвилина пам’яті, якою в бібліотеці ми вшановали пам'ять загиблих. Пройшло 4 роки з того дня, коли сторінка історії нашого народу поповнилась ще однією сумною датою. Уперше Небесною сотнею полеглих учасників акцій протесту назвала Тетяна Домашенко у вірші «Небесна сотня воїнів Майдану», який вона написала 21 лютого 2014 року. Про це розповіла бібліотекар Т. Вус.


 У ці дні не забудьте згадати тих, хто пішов у вічність, відстоюючи ідеали справедливості і свободи, підтримайте добрим словом і тих «майданівців», хто й сьогодні поруч з вами. Пам’ятати – це обов’язок кожного свідомого українця, пам’ятати тих Героїв, які прагнули зробити усе, щоб у нас було достойне майбутнє і віддали за цю мрію найдорожче – своє життя. Всі ми стали свідомі того, що за мрію потрібно боротися до кінця, і цього навчив нас подвиг Небесної Сотні…


ПАМ`ЯТІ ЗАГИБЛИХ НА МАЙДАНІ
З очей мільйонів – сльози потекли;
Серця мільйонів – болем умивались… .
Серця ж Героїв битись не могли,
І очі їхні вже не відкривались.

Чи хтось гадав, що власнеє життя
Ціною вільного ставатиме зненацька…?
А їм уже немає вороття,
Як вороття й пролитій крові братській.

Коли Герої в передсмертний крок,
Так віддано цю волю здобували,
Свідомо вбивці, тиснучи курок,
У пекло свої душі віддавали.


І вже сердець немає молодих,
Що билися за волю разом з нами.
Лиш чути материнський плач за них,
Який блукає довгими ночами.

Небесна Сотня – у небесний світ
Полинувши, для нас сказала – жити!
Тож оправдати долі їхніх літ –
Обов`язок народної еліти.

На небі спокій їх чекає вже;
І Вічна Пам`ять на землі настала.
За них ми Богу молимось лише,
Та промовляєм: Слава! Слава! Слава!


Немає коментарів:

Дописати коментар