вівторок, 13 січня 2015 р.

Сяйво Різдвяних свят


  Різдво Христове – одне із найулюбленіших  свят українців. Зима, часу вдосталь, тож можна і – добре розговітися після посту, і в гості сходити, і самим побувати у людей і книги  почитати. До свята готувалися у кожній хаті: білили світлиці, прикрашали ікони вишитими рушниками, застеляли найкращі килими. Особливо готувалися  до Святої вечері, подаючи дванадцять пісних страв. Розмаїття їх – величезне, та узвар і кутя мали бути на кожному столі. Так само, як і сплетений із житньої  чи пшеничної соломи дідух. Він був символом усіх трьох зимових свят, то прибирали його аж після Водохрещі.
  Готуючись до бібліопікніка: «За Різдвяним столом» була викладка інформації в бібліотеці про Святвечір, Різдво.


  Традиції різдвяного святкування мають тисячолітню історію. Різдвяні дні і щонайперше саме Різдво – це унікальний, ні на що не схожий час у році, коли православні християни всього світу поринають в атмосферу дива, дарують собі та своїм близьким незабутню казку, входячи у рік прийдешній у світлих помислах.


  На бібліопікніку присутні скуштували кутю, узвар, пампушки, а ще Інна Шкаруба намалювала онучку Діда Мороза – Снігуроньку.


  Бажаємо, щоб Різдвяна зоря запалила у Ваших серцях вогонь віри та любові, надії та оптимізму, наснаги та невичерпної енергії. Нехай осяйна Різдвяна зоря об’єднує усіх нас – і тих, хто зустрічає ці свята в дружньому сімейному колі,  і тих, хто знаходиться далеко від рідного дому - чистим світлом незгасних людських чеснот та цінностей, а в кожній родині панує мир та спокій.
  З давніх-давен наші предки вшановували різдвяні свята. А чи знаємо ми, звідки вони прийшли до нас? Колядування, щедрування глибоко народні в найточнішому розумінні цього слова. Вони належать до найдавніших народних дійств у слов'янській культурі та й у традиціях інших народів і виникли задовго до Різдва Христового.
Віфлеємська зірка сяє,
світлу радість посила.
Благодійність та зійшла,
бо Різдвяна ніч прийшла
  Ніч перед Різдвом — свята ніч, тому цілу ніч горіло світло в кожному домі. Наступного дня в кожній родині з нетерпінням чекали колядників, які, піднявши святкову зірку, прикрашену стрічками, срібними дзвіночками, йшли від хати до хати, сповіщаючи господарям про народження Божого сина. Наших односельців також вітали колядівники.


  Щойно відшуміли – відгомоніли Новий рік і Різдво Христове, а на порозі – традиційний для українців Старий Новий рік, Василя і Меланки, незабаром і Водохреща. Недарма у народі цей період ще називають Святками.
  Тож у ці святкові дні хочеться щиро привітати усіх користувачів бібліотеки і коли, як не на ці свята відвідати бібліотеку, почитати цікаву книгу.

Немає коментарів:

Дописати коментар