субота, 27 жовтня 2018 р.

Всесвітній день художника



Душа із небом гомонить
Рясними росами умита
Тут осяйної барви мить
Лягає у палітру світу
Ти тут із Богом тет-а-тет,
Де плинуть промені крізь віти,
І де художник, і де поет -
Чи розрізнить, чи розділити?
О.Кавуненко  
   Міжнародний день художника - це щорічне свято, яке відзначається 25 жовтня кожного року. Творчість існує в кожній людині. Малювання - це форма мистецтва, яка дозволяє людині виражати візуально речі, які вона відчуває. Міжнародний день художників  відзначається з 2004 року. Святкування цього Дня припадає на день народження знаменитого іспанського художника Пабло Пікассо.
  Цей досконалий і неповторний вид творчості є одним з головних у сучасному світі. За допомогою своїх робіт художники передають внутрішні переживання, красу і недоліки навколишнього світу, намагаються достукатися до людей, несучи їм свої ідеї. Вони є майстрами графіки, пластики, абстракції, проявляючи себе у різних напрямках цього мистецтва. Сьогодні ми вас познайомимо з користувачами нашої бібліотеки, місцевими художниками: П’ятенко  М.П. і Полежаєвою Н.А.
Пятенко
Микола Павлович

   Знайомство з творчістю художника-аматора Миколи П’ятенка стало протягом останніх років приємним відкриттям для багатьох краян. Виставка його робіт успішно мандрувала закладами культури обласного центру.
  Своєрідним презентаційним майданчиком для виробів ветерана-умільця найперше слугує наша бібліотека. За останні роки його виставки організовувались у Карлівському районному історико-краєзнавчому музеї, науковій обласній бібліотеці імені І.П.Котляревського, обласній юнацькій бібліотеці імені О.Т.Гончара, музеї  В.Г.Короленка, П.Мирного. Він став лауреатом Обласної премії  ім.Панаса Мирного. На святі села Микола Павлович презентував свої художні вироби. Картини, створені нашим земляком, прикрашають  майже кожне помешкання варварівців.  Милуються роботами художника: пейзажами рідного краю, роботами з гіпсу та пластеліну жителі і  гості нашого села.

Голос і душа пісенної Полтавщини: вона жила піснею


З далини,  тепер уже неблизької,
Голос віку повертає час…
Берегиня пісні української,
Ви ж, Раїсо, завжди поміж нас!
М.Сингаївський
В народі її називали Берегинею, Чураївною, Княгинею, Козачкою. А жіноча доля самої Раїси Кириченко була нерозривно пов’язана з двома речами: рідною полтавською землею і українською піснею, яким лишилася вірною до останнього подиху.
Вона народилася на Покрову і була справжньою козачкою. Пишна квітка української землі, виплекана Полтавщиною, людина з надзвичайно світлою душею, Раїса Кириченко дотепер викликає щире захоплення, любов і шанування всіх, для кого має цінність українська пісня. Істинно народна артистка України, вона не мислила свого життя без неї, служила їй, передаючи слухачам справжні почуття з самого серця. Цьогоріч  Раїсі Опанасівні виповнилося б 75.


пʼятниця, 26 жовтня 2018 р.

З ДНЕМ УКРАЇНСЬКОЇ КНИГИ!


Всіх любителів почитати і тих, хто ще долучиться до цієї спільноти, вітаємо з Днем української книги!
Починаючи з Котляревського і Шевченка, згадуючи Винниченка, Стуса, Хвильового, не забуваймо чудових дитячих авторів: Ганну Чубач, Наталю Забілу, Всеволода Нестайка, Оксану Іваненко, маючи прекрасних і цікавих сучасних писменників: Івана Андрусяка, Лесю Воронину, Сашка Дерманського, Олега Чаклуна, можна ствердно сказати цікава українська книга – Є! Ці книги можна прочитати з виставок в нашій бібліотеці: «Українська книга сьогодні» та «На п’єдесталі Українська книга».



Сила та міць нашої держави не лише в чисельній армії, високооснащених Збройних Силах та розвиненій економіці – сила і міць нашої держави в українській книзі.

четвер, 11 жовтня 2018 р.

Для козака понад усе: честь, слава і військова справа


Ми славу співаєм
Героям країни,
Воїнам світла —
Захисникам України,
Що мужньо боронять нас
Від супостата,
Ні танком ні градом
Вас не залякати.
Всім тим що життя
Не шкодують віддати —
Низький вам уклін,
І велика подяка!
  14 жовтня - день, який є святковим для сучасних воїнів та суспільства в цілому. Він символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України. Тож складаємо сьогодні щиру молитву Пресвятій Богородиці, щоб покрила своїм омофором український народ та наше військо.
  День захисника України - це свято пам’яті про наших гордих предків, які пером і словом, вогнем і мечем виборювали право на незалежність рідної держави; свято вшанування козацької доблесті та звитяги; свято вдячності ветеранам Другої світової, які також воювали за свою землю. І, нарешті, це день усіх героїв сьогодення, які хоробро боронять кордони України від зазіхань північного сусіда-агресора, та усіх тих, хто поклав своє життя на Сході країни в ім’я суверенності та єдності нашої держави. Цей день обрали не випадково. Оберегом кожної нації є її культура та духовні цінності, що передалися нам від пращурів. До цього свята в бібліотеці була організована книжкова виставка: «Шляхами українського козацтва».


  Споконвіків на свято Покрови наші пращури вшановували воїнів-захисників. Традиція ця дуже давня і походить ще з часів Київської Русі і Запорізької Січі. Запорізька Січ… Мабуть, немає жодної людини на нашій багатостраждальній Україні, яка б не знала про Січ, про січове козацтво, їхнє лицарство.
Козаки – це сильні люди!
Козаки – безстрашні люди!
Козаки – борці за волю!
За народну щасливу долю!

Літа на осінь повернули


   Другий місяць осені розпочинається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений з 1991 року Генеральною Асамблеєю ООН, а в Україні це також і День ветерана. День літньої людини – це добре та світле свято, коли вшановують представників старшого покоління. Сьогодні увага влади зосереджена на індивідуальних та соціальних потребах літніх людей, на належній оцінці їхнього внеску в розвиток суспільства. Цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої  частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь.
 Бібліотека за допомогою своїх специфічних засобів та форм роботи намагаючись привернути загальну увагу до потреб та проблем людей похилого віку  організувала перегляд літератури: «Літа на осінь повернули».


   Осінь життя людини строката, наче падолист. Вона підкрадається непомітно, здається, ще позавчора було дитинство, вчора юність і розквіт сил, а сьогодні вже павутина бабиного літа заплуталась у волоссі. Якими будуть миттєвості цього бабиного літа багато в чому залежить від самої людини, адже великою мірою настрій вона створює собі сама.

вівторок, 2 жовтня 2018 р.

Сучасна бібліотека – нові послуги

Іду в бібліотеку , як на свято...
Любовю і добром вона багата
Скарбниця знань, духовний оберіг.
Н. Погребняк.
  З наближення нашого професійного свята – Всеукраїнського дня бібліотек – ми хочемо привітати вас, любителів читання, поціновувачів книги, нинішніх, колишніх, і, сподіваємося, майбутніх користувачів бібліотек! 
  Вже протягом 20 років в останній вересневий день усі бібліотеки нашої країни урочисто відзначають своє професійне свято. День бібліотек – це день, який обєднує сиву давнину, коли у стінах Київської Софії почала збиратися перша бібліотека на нашій землі, і сучасність, у якій бібліотека має статус інформаційно-культурного центру із найновішими технологіями. День бібліотек – це свято, яке відзначають діти і дорослі, бібліотекарі та читачі, а також усі, хто так чи інакше має відношення до храму книги. 
   День бібліотек співпадає з іменами Віри, Надії і Любові, а також їхньої матері Софії, що є символічним, адже сааме любов до своєї справи, непохитна віра у місію бібліотеки в суспільстві, надія на подальшу перспективу розвитку дають наснагу для нових звершень, а мудрість допомагає у вирішенні різноманітних питань.


 До свята в нашій книгозбірні був проведений День бібліотек: «Сучасна бібліотека – нові послуги». Протягом дня біля книжкової виставки: «Бібліотека - відкритий світ читання» булла проведена бесіда: «Любіть свою бібліотеку – бібліотека любить вас!».