середа, 30 грудня 2020 р.

Зимова заметіль

Новий рік, Новий рік
Вже ступає на поріг!!!
З Новим роком , любі друзі,
Хай Вам доля сонцем світить,
 Хай достаток і гаразд
Цілий рік гостюють в Вас!!!

   Бібліотекар та користувачі  поринули у бібліомікс «Зимова заметіль». Для всіх бажаючих знаходиться місце, де можна займатись улюбленою справою: почитати цікаву книжку, вирізати найгарнішу сніжинку, погортати дитячі і дорослі журнали, обміняти книги.


   Очікування Різдва - це особливий час,коли хочеться вірити в диво. Дорослих і маленьких жителів краіни-об'єднає особливе і довгоочікуване новорічне свято. Хлопоти, метушня доставляють нам особливе задоволення.
   Попереду нас чекає безліч сюрпризів, хвилювань, зустрічей. Але для багатьох людей була і буде зустріч з книгою. Її можна прихопити з собою в дорогу, якщо ви плануєте на Новий рік відправитися в подорож. А якщо ви залишаєтеся вдома, то з книгою в руках, можна провести не один прекрасний зимовий вечір. Адже саме книга допомагає налаштуватися на святковий лад і непомітно увібрати в себе незабутню атмосферу зимових свят. Тож не забудьте завітати до  нашої  бібліотеки, де на вас чекає книжкова виставка: «Сезон читання – зима».

Новорічний настрій в бібліотеці

Незабаром Новий рік
Переступить Ваш поріг.
Хай до Вас він завітає з тим,
Що серце побажає!

   Ось і наближаються новорічно-різдвяні свята… Найулюбленіша пора дітей та дорослих, пора привітань та подарунків, солодощів і таких теплих та довгоочікуваних зустрічей зі своїми рідними та близькими.


   Варварівська сільська бібліотека щиро вітає з Новим Роком та Різдвом Христовим! Бажає  вам міцного здоров’я, щастя, здійснення найзаповітніших мрій і сподівань. До свят у нашій бібліотеці  оформлений книжковий перегляд. Тут ви можете ознайомитися з Різдвяними обрядами та звичаями, дізнатися багато цікавого про те, як святкували Новий рік наші предки, як прикрашали свою оселю, які обряди існували під час святкування Новорічних та Різдвяних свят, як колядували, щедрували.


   Саме Новий рік та Різдвяні свята надихають на зустріч з книгою. Нарядіть ялинку, забудьте про всі негаразди, приготуйте каву і пориньте у світ книжкових героїв. Книги ви можете взяти на свята у нашій бібліотеці, де тривають новорічні приготування, бібліотека прикрашена креативними, власноруч виготовленими ялинками, символом наступаючого Нового року, сувенірами.

Білий сніг летить у простір.
Золотих листків нема.
Це до нас прийшла у гості
молода, як цвіт, зима.
– З Новим роком! З Новим роком! –
Дід Мороз, привітним оком
підморгнувши дітворі,
став з ялинкою в дворі.
З подарунками торбину
перекинув через спину.
Здрастуй, криго синіх рік!
Здрастуй, свято Новий рік!
Білий сніг летить, як пух,
на ялинку, на кожух,
на обличчя, на чоло,
щоб нам радісно було!


Дива новорічні


 Рік Новий - казковий час!
Хай здивує щастям Вас
Рік добра і рік кохання,
Тож приймаєте привітання:
Будьте добрі та здорові,
Побажаємо любові,
Світла й радощів багато,
Щоб життя було, як свято !!!

   Для кожної людини Новий рік - це особливе свято, яке дає можливість повірити в чудеса, в здійснення мрій та фантазій. Для дитини - це найулюбленіше свято, тому воно повинно бути цікавим та казковим. Варварівська сільська бібліотека прикрашена креативними ялинками, паперовими янголами та зимовими витинанками, щоб надати відвідувачам святкового настрою на всі новорічні та різдвяні свята, до них розквітнув різдвяник.


   Незабаром Новий рік переступить Ваш поріг. Хай до Вас він завітає з тим, що серце побажає! Саме Новий рік та Різдвяні свята надихають на зустріч з книгою. Нарядіть ялинку, забудьте про всі негаразди, приготуйте каву і пориньте у світ книжкових героїв. Книжечки Ви можете взяти на свята у нашій бібліотеці, де тривають новорічні приготування. Сьогодні до бібліотеки завітав символ 2021 року – Білий бичок.

Казкове свято-НОВИЙ РІК!
Ми так його чекаємо.
Бичок нам радість принесе!
Про нього ми читаємо.
Нумо, читайлики!
ХВАТАЙТЕ  КНИЖКИ
ЗА РІЖКИ!

Хто володіє інформацією – той володіє світом

   26 листопада – Всесвітній день інформації.  Це свято відзначають щороку з 1994 року за ініціативою Міжнародної академії інформатизації, яка має статус консультанта у двох радах ООН: економічній та соціальній, у день, коли відбувся перший Міжнародний форум цієї галузі в 1992 році. Інформація завжди відігравала в житті людства надзвичайно важливу роль.

   Сьогодні цей процес помітно прискорився, оскільки 20 століття принесло людині безліч нових технологій, за допомогою яких транслювати інформацію можна в онлайн-режимі в дуже великих обсягах і буквально в будь-яку точку планети та навіть за її межі. Основними центрами інформації були і залишаються бібліотеки, які покликані збирати і зберігати всі можливі носії інформації та надавати доступ до цієї інформації користувачам. Не стоїть осторонь від інформаційних технологій і Варварівська СБФ. На час дії карантину бібліотека  призупинила обмін книг. Проте вона  перейшли в режим онлайн і активно інформує. В нашій бібліотеці проводяться онлайн челенджі, перегляди, виставки і т.д.


   Сучасний світ вирізняється шаленим інформаційним потоком.  Сьогодні людина не може уявити свого життя без шаленого потоку інформації.  Інформація – чи не головна цінність в сучасному світі. Всі знають знамениту фразу: «Хто володіє інформацією – той володіє світом». Причому її кількість щодня зростає.

  Варто зазначити, що одним із найважливіших напрямків інформатизації суспільства стає розвиток онлайн-технологій у багатьох сферах життєдіяльності людини і суспільства в цілому. Хоча інформацію можна отримати не тільки з інтернет-джерела. Ні в якому разі  не варто відкидати книги, посібники, підручники, періодичні видання, які вже давно посіли чільне місце в інформаційному осередку. Інформація – це «їжа», яка потрібна мозку щодня, щоб не втрачати життєвого тонусу.

Миколай вночі мандрує, сном та казкою чарує

 

   19 грудня в Україні відзначають День Святого Миколая – одне з найсвітліших і найрадісніших свят усього християнського люду. В цей день кожен з нас, згадуючи дитинство, сподівається на якесь маленьке диво, здійснення заповітної мрії, котра під силу лише Святому Миколаю.
   Святий Миколай є одним з найбільш шанованих християнських святих, відомий як Миколай Чудотворець. Святий отець Миколай здавна в нашого народу наділений великою пошаною. Як і колись, так і тепер серце Святого Миколая завжди відкрите для всіх, хто з вірою просить допомоги, а він ніколи нікому не відмовляє в настанові і пораді. На свято Святого Миколая ми згадуємо важливість добрих справ. Без добра не може існувати життя. В бібліотеці організована літературна композиція: «Миколай вночі мандрує, сном та казкою чарує».


   Кожен юний читайлик може відвідати бібліотеку, познайомитися з літературою до свята і написати особисто листа Миколаю.  Колись у давнину Святий Миколай започаткував добру традицію – таємно обдаровувати дорослих і дітей. За цим прикладом батьки почали таємно класти подарунки  своїм дітям, які вірили, що це – подарунки від Святого Миколая.
   Тож продовжуймо цю гарну традицію, обдаровуймо одні одних добром і любов’ю та нехай у всіх повсякчас і щоденно очі сяють радістю та щастям, а великий Чудотворець вселяє в наші душі надію і віру на краще майбутнє!

Читай – подарунки чекай!

УВАГА, УВАГА - АКЦІЯ!  

19 грудня християнська громада вшановує Святого Миколая – покровителя дітей. У переддень свята усі дітлахи сподіваються на диво. Вони звертаються до чудотворця зі своїми проханнями і свято вірять у те, що їхні мрії здійсняться. Саме тому для них це свято – особливе. Святий Миколай — символ доброго духу, що дбайливо спостерігає за дитиною впродовж року. Якщо дитина робить хороше, — він радіє, якщо погане — засмучується. І хороші вчинки, і погані святий Миколай записує в спеціальну книгу. І діти в це свято вірять, в очікуванні свята і звичайно, подарунків, не бешкетують, намагаючись дати зрозуміти Святому Миколаю, що вони завжди готові бути хорошими. 
       Наша бібліотека напередодні свята організовує  акцію: «Розкажу Миколаю, про що я читаю». Юні користувачі розповідатимуть  про свою улюблену книгу, яку вони прочитали цього року. Дорога наша малеча! Я, як бібліотекар, більш ніж впевнена у тому, що протягом року ви були слухняними, багато читали, а тому Святий Миколай завітає до кожного з вас, аби подарувати своє чудо! 

Нехай свята рука Миколи Чудотворця оберігає вас!

вівторок, 15 грудня 2020 р.

Онлайн-челендж «Зроби фото з хусткою»


На ній і гроно, і пелюстка,
І небо, й райдуги на ній…
Мов берегиня вроди хустка
З давен у нашій стороні.

7 грудня відзначається День української хустки. З цієї нагоди Варварівська СБФ Карлівської ЦБС оголошує онлайн-челендж «Зроби фото з хусткою».

    Всі охочі жінки і дівчатка візьміть участь у челенджі. Відроджуємо, поважаємо, пропагуємо українські традиції — це генетичні скарби нашого народу... Одягайте самі та запрошуйте інших зробити світлину в хустині. Адже саме хустка з давніх-давен в українських сім'ях слугувала оберегом, символом любові й злагоди. Надсилайте світлини, залучайте друзів. Роботи надсилайте в електронному форматі в особисті мої повідомлення в фейсбук. Бажаємо учасникам успіху і приємного відпочинку.  Традиції — це наше минуле і майбутнє. Бережімо їх і поважаймо.

Чорні крила голодомору


 Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Пам'ять - нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано криваво-чорним кольором. Це було не стихійне лихо, а зумисне підготовлений голодомор 1932-33 років.
До Дня пам’яті жертв голодомору 1932-1933рр., у Варварівській СБФ була організована книжкова виставка про страшну історичну катастрофу України «Чорні крила голодомору», виставка з квітами незабудки – символом памяті.


Кого із користувачів зацікавить ця тема, після закінчення карантину зможете познайомитися з літературою з книжкової виставки, а також з спогадами очевидців тих подій – наших односельців. Наш найсвятіший обов’язок сьогодні – зберегти пам’ять про всіх, хто недожив, недолюбив, пам’ять про живих і ненароджених. Ніхто не має права про це забути. Ми мусимо пам’ятати про кожного, кого тогочасний режим змусив страждати і гинути страшною смертю, не дав розквітнути новим паросткам життя, аби цей гіркий досвід минулого ніколи не повторився.
Кожного року в четверту суботу листопада по всій Україні проходить Акція "Запали свічку памяті", присвячена вшануванню пам’яті жертв Голодоморів. Тож, запрошуємо жителів громади села Варварівка долучитися до Акції, запалити свічку вдома і вшанувати  хвилиною мовчання жертв голодомору.
Зроніть сльозу. Бо ми не мали сліз.
Заплачте разом, а не наодинці.
Зроніть сльозу за тими, хто не зріс,
Що мали зватись гордо — українці.
Заплачте! Затужіть! Заголосіть!
Померлі люди стогнуть з тої днини,
Й благають: українці, донесіть
Стражденний біль голодної країни.
Згадайте нас — бо ми ж колись жили.
Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно.
(Ніна Виноградська).

четвер, 26 листопада 2020 р.

Ангели в небо полетіли…

     

   21 листопада в нашій країні відзначається день гідності та свободи. В історії України було багато трагічних періодів та подій. В наш час в історію увійшла ще одна подія – майдан, який змінив нашу державу та наш народ і наше життя. В такі трагічні періоди завжди на захист своєї землі, своєї держави ставали кращі представники українського народу. Борців Майдану об’єднало бажання жити у вільній країні, з справедливим та світлим майбутнім. За ці ідеали на Майдані пролилася кров. З нагоди Дня Гідності та Свободи в бібліотеці оформлено виставку: "Ангели в небо полетіли".

    Любі ,наші користувачі, якщо ви хочете краще дізнатися про героїчні сторінки нещодавніх події нашої країни, то запрошуємо вас до нашої книгозбірні,  після закінчення карантину, де на вас чекає література даної тематики.

Кожна дитина має права


   20 листопада 1959 року XIV сесією Генеральної Асамблеї ООН була ухвалена Декларація прав дитини, а 20 листопада 1989 року, на 44-ій сесії ГА ООН – Конвенція про права дитини, яка є засадничим міжнародним документом із захисту прав дітей. Наразі її ратифікували 193 країни.
   Як зазначається в документі, кожна дитина має право на освіту, право на здоров’я і належну медичну допомогу, право на ім’я та громадянство. Кожна дитина має право зростати у турботливому родинному середовищі та бути захищеною від жорстокого поводження та насильства. У Варварівській СБФ  оформлено розгорнуту книжкову виставку: "Кожна дитина має права».

Мій рідний край – земля моя свята

Моє село! Мої слова!
Тобі найкращі, найщиріші.
І пам’ять знову ожива,
Як перші незабутні вірші.

     Рідний край! Починається він із батьківського порога, стежини до хати, маминої колискової пісні. Для кожної людини найдорожчий той край, де вона народилася, звідки пішла у світ. Як кожна велика річка починає свій нестримний біг до моря з невеличкого чистого джерельця, так і любов громадянина до своєї Батьківщини розпочинається з любові до тієї місцевості, де він розпочав пізнавати світ, де пройшли його дитячі роки. Для усіх нас найдорожче, найкраще у світі наше рідне село. Тут жили наші діди, прадіди, тут живуть наші батьки, тут корінь нашого славного роду українського.
     20 вересня 2020 року мешканці Карлівщини відзначали  77 річницю з Дня визволення від нацистських окупантів під час Другої світової війни. Ми пам'ятаємо і шануємо цю дату і славний подвиг наших дідів-прадідів!!!
    Село – наш дім, наше коріння і доля, наша кровність і материнська пісня. Наше село – розбуджені досвітки, духмяні пахощі літа. Тут живе наше дитинство, це частина нашого серця. Рідне село – це ми з вами, це наша Україна-мати. У бібліотеці була організована тематична  книжкова виставка: «Мій рідний край – земля моя свята».


Люблю село за чарівний світанок,
за трави в росах і густий туман,
за стежечку, що пролягла житами
і за волошку, що край поля зацвіла.
Люблю село, коли сади квітують,
коли із квітів бджоли п'ють смачний нектар,
коли хрущі гудуть і вишні достигають
і вечір за горою спочива.
Люблю село я сивою зимою,
коли навкруг все снігом замело,
коли сніжинки білі з вітром в змові,
під снігом заховали все село.
Гуляє віхола, тріщать дрова у пічці,
дим кільцями кружляє з димаря,
а дітворі у хатах не сидиться,
розвагами зима розвеселя.
Село прекрасне і в осінню пору,
коли кружляє в танці листопад,
і шурхотить прижовкле листя під мітлою,
коли берізки в золоті стоять.
Люблю село я восени і влітку,
люблю його зимою й навесні,
коли сміється сонечко привітно,
й тоді, як небо зорями запалює вогні.
Людмила Якушевич.

середа, 25 листопада 2020 р.

Онлайн-челендж "Осінь - час читати та творити"

 

    Варварівська СБФ Карлівської ЦБС провела онлайн-челендж «Осінь – час читати та творити». Щиро дякуємо всім, хто взяв участь у челенджі. Цього року - осінь чудова. Надіслані світлини учасників з книгою на фоні багряного, золотого лісу, осінніх куточків рідного села.

Осінь, гарна молодиця
Розгулялась, веселиться,
Прикрасила все барвисто
І шипшинове намисто
Одягла собі на шию...
Та чого тільки не вміє
Осінь, щедра господиня!
Гарбузи, картоплю, дині,
Все зібрала із городу.
Не забула й про погоду:
Заховала у тумані
Сад, де яблука рум'яні.
Там, де груші соковиті
Зранку дощиком обмиті,
Листя жовте розтрусила,
Де береться в неї сила?
Осінь гарна молодиця...
Літо нам вже тільки сниться.
(Тарас Шевченко)

середа, 18 листопада 2020 р.

Земля – то мудрість наша і освята, від неї хліб і цвіт, і всі плоди.

   Щорічно у третю неділю листопада відзначається День працівників сільського господарства! Тереторіальна громада села Варварівки та бібліотека вітають всіх працівників ПСП "Орач" і  особисто генерального  директора Бегмат Олега Леонідовича  зі святом, працівників і керівників фермерських господарств.


     Дорогі односельці! Господарочки і господарі! Це також наше свято! Тож прийміть вітання з днем сільського господарства! Щиро хочемо побажати вам гарних, рясних врожаїв, щоб погодні умови завжди сприяли цьому! Нехай сільське господарство розвивається швидкими темпами, а ваша сфера діяльності приносить вам задоволення і благополуччя! Удачі, здоров'я і успіху в справах! Бажаємо благословення на довгі роки. В бібліотеці організована книжкова виставка: «Земля – то мудрість наша і освята, від неї хліб і цвіт, і всі плоди».


    P.S. У періодичних виданнях: «Дім. Сад. Город», «Огородник», «Добрий господар», які передплатив ПСП «Орач» для бібліотеки, ви зможите знайти корисні поради для саду та городу. Користувачі бібліотеки щиро вдячні за передплату.
Друзі! Зі святом нас усіх, з Днем працівників сільського господарства!

Хай кредом у житті буде добро

    Сьогодні, 13 листопада, у багатьох країнах світу відзначається щорічний Всесвітній день доброти. Відзначати це свято вперше запропонували учасники волонтерського руху "За доброту", що виник в Японії у 1997 році. Датою для нього був обраний день відкриття у 1998 році в Токіо I-ї конференції Всесвітнього руху доброти.
    «Життя дано на добрі справи» – говорить народна мудрість, а для того, щоб люди не забували про таку рису, як доброта – є таке свято. На думку засновників цього свята – це можливість нагадати людям про важливість прояву людяності і взаємодопомоги у повсякденному житті. До цього свята в бібліотеці організована книжкова викладка: «Книги, які надихають творити добро, бути людяними і чуйними».


Друзі, вітаю з Всесвітнім днем доброти! У світі багато негативу, тож давайте будемо добрішими один до одного, взаємно красивими, як писала Ліна Костенко.
Будь добрим з тими, хто тобі допоміг,
Хто руку допомоги одного разу запропонував.
Будь добрим з тим, хто відмовити не зміг,
І в мить важкий хоробро захистив.
Нехай доля зведе тебе з людьми,
Готовими на все заради тебе.
І нехай від зла, від підлості і брехні
Оберігають вірні друзі!

Нас єднає рідна мова

 

Процвітай же, мово калинова, 
І тобі не в’янути в віках: 
Мелодійна українська мова - 
Чарівний, навік коштовний скарб.
       День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – день вшанування преподобного Нестора-літописця.  Адже дослідники вважають, що саме з його праці починається писемна українська мова. Колись навіть дітей віддавали до школи саме у цей день, після служби у церкві, де молились та просили у Нестора-літописця аби благословив майбутніх учнів. Це й не дивно, адже преподобний здобув всесвітню славу. Принесла її праця всього життя Нестора-літописця, котрий взяв участь у літописанні Київської Русі і залишив світу неоціненний скарб – «Повість минулих літ».
    Нестор-літописець був священнослужителем Київсько-Печерської лаври та літописцем. Його мощі досі знаходяться у Києві, в печерах лаври. У Варварівській СБФ до Дня української писемності та мови була організована книжкова виставка-інсталяція: «Нас єднає рідна мова».



    Все починається зі слова, а отже, з рідної материнської мови. Вона – це національна гордість, вона сприяє формуванню патріотизму, що спонукає людину чесно і самовіддано працювати задля держави, пробуджує найвищі людські риси.
     Наше слово давнє і живе... 23-й рік поспіль відзначаємо День української писемності та мови. Це молоде державне свято, засноване Указом Президента України 1997 р. Воно має підтвердити нашу любов і повагу до рідного слова, до своєї культури, які попри жорстокі випробування на крутих дорогах історії, зберегли її силу, красу і величність. Незважаючи на численні царські укази про заборону української книги, мови, театру, вони живуть і розвиваються, долаючи й нові, сьогоденні перешкоди. Ми - українці. Живемо у вільній незалежній державі - Україні. Розмовляємо рідною державною мовою. А мова в нас красива і багата, мелодійна і щира, як і душа нашого народу. Земля українська стародавня, така ж давня, і наша мова. З покоління в покоління, в часи розквіту та падіння передавали нам предки цей скарб. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула.
    Упевнені, що українська мова й надалі служитиме єднанням між минулими і майбутніми поколіннями, возвеличуватиме Україну та український народ. Бажаємо вам зберегти й утвердити українську мову, виплекану нашими пращурами, адже вона створює індивідуальне обличчя країни і нації. Нехай материнське слово буде для всіх оберегом та духовним джерелом життя, нехай рідна мова єднає нас усіх. Щастя, миру, добра.
Яка ж багата рідна мова!
Ти містиш просто безліч знань!
Тож мову вчи і прислухайся
До того, як вона звучить.
І розмовляти так старайся,
Щоб всім її хотілось вчить!
Вона ж у нас така багата,
Така чарівна, як весна!
І нею можна все сказати.
І найрідніша нам вона!

Сезон читання - осінь

Всім знайомий цей трепетний настрій, який можна назвати одним словом - ОСІНЬ...  Це чудова пора збору врожаю з ланів, замилування барвистими хризантемами, павутинками бабиного літа. Вона впевненими кроками вже прийшла до нас.  А разом з нею – її вічні друзі: перший холодний вітер, дощ, похмура погода, запах яблук та шелест яскравого листя, які змушують нас задумуватись і посумувати за теплими літніми днями. При такому настрої краще за все загорнутися у теплий плед, взяти чашечку гарячої кави, або ж чаю і провести час у компанії хорошої книги! Це найголовніший  атрибут  цієї прекрасної пори - прагнення до затишку і тепла.


     Любов до цієї чарівної, затишної пори року надихнула бібліотекаря  Варварівської СБФ на створення виставки-інсталяції “Сезон читання - осінь”. На ній пропонуються книги де осінній настрій звучить в  різних тонах, і осінь постає з дуже різних сторін: тут  і легкий смуток, і світла ностальгія, і безвихідь, і сонячний промінь крізь хмари – промінь надії…  


     В кожної людини є місце, де можна заховатись від вітру та негоди, зігрітися, відпочити душею. Для користувачів бібліотеки осінь – пора гарячого чаю та добрих книг.  Запрошуємо всіх читачів до бібліотеки і впевнені,що зачитавшись улюбленою книжкою, на зміну осінній депресії прийде справжній осінній настрій і що кожен вибере книгу для себе, щоб повніше відчути: осінь у розпалі.
      Тож запрошуємо всіх до “осіннього читання”! Восени ми поринаємо у геть інший світ: де чай здається ароматнішим та смачнішим, ковдра – теплішою, а книги – цікавішими.
Осінь, гарна молодиця
Розгулялась, веселиться,
Прикрасила все барвисто
І шипшинове намисто
Одягла собі на шию...
Та чого тільки не вміє
Осінь, щедра господиня!
Гарбузи, картоплю, дині,
Все зібрала із городу.
Не забула й про погоду:
Заховала у тумані
Сад, де яблука рум'яні.
Там, де груші соковиті
Зранку дощиком обмиті,
Листя жовте розтрусила,
Де береться в неї сила?
Осінь гарна молодиця...
Літо нам вже тільки сниться.
(Тарас Шевченко)