пʼятниця, 30 листопада 2018 р.

Великий дар розуміння

                      
   Слово "толерантність" стало дуже важливим в ХХІ столітті. Кожна людина - індивідуальність, кожен з нас неповторний. Ми різні - і це прекрасно! Дуже важливо поважати один одного, допомагати один одному і жити дружно. Про це говорили в  бібліотеці на інформаційній годині: «Великий дар розуміння» бібліотекар та користувачі, які відвідали наш захід, присвячений Міжнародному дню толерантності.



  Говорити про толерантність легко, а ось стати толерантним набагато складніше. Це важка робота над собою. Ми сподіваємося, що наш захід щодо толерантності допоможе дітям зробити крок назустріч взаємоповазі, співпраці, милосердю, прощенню і співчуттю.
   Основною метою заходу було: ознайомити учнів з поняттям «толерантність», виявити її основні риси, сформувати правильне уявлення щодо толерантної поведінки, виховувати почуття поваги один до одного, до звичаїв, традицій і культури різних народів; розвивати комунікативну культуру спілкування та взаєморозуміння, продовжити формування чуйного ставлення один до одного, сприяти розвитку в учнів самосвідомості, яка допомагає побачити себе та інших такими, якими вони є насправді.

середа, 28 листопада 2018 р.

Тобі, Україно моя, і перший мій подих і подих останній


Для чого люди вийшли на Майдан?
Щоб їхні сонні душі розбудило?
Розвіявся густий-густий туман,
Що прикривав всю правду так грайливо
Для чого мерзнем,нащо стоїмо?
Бо хочем Україну ми підняти!

   Україна – наша рідна земля, наша Батьківщина. Україна – це територія гідності й свободи. Це ще раз підтвердила Революція Гідності – важкий іспит для нашої Батьківщини.
   Щороку 21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня українці віддають шану патріотизму і мужності громадян, які піднялись на захист прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави. З нагоди Дня Гідності та Свободи в бібліотеці проведено  годину-реквієм "Тобі, Україно моя, і перший мій подих і подих останній».



   Саме у цей пам’ятний день весь український народ вшановує громадянський подвиг учасників Помаранчевої революції 2004 року, Революції Гідності на Майдані у Києві 2013 - 2014 років, увічнює пам’ять самовідданих українців, Героїв Небесної Сотні, які поклали свої життя у боротьбі за самовизначення нації, героїв-воїнів АТО, котрі загинули, захищаючи кордони та суверенітет нашої держави. «Майдан об’єднав покоління, Єдине бажання та віру!». 
  Події тих місяців в котрий раз довели, що український народ неможливо подолати. І єдине, чого хочеться, щоб більше не було смертей, горя, відчаю. Миру нам усім!

вівторок, 27 листопада 2018 р.

Честь і шана по праці


          З давніх – давен восени, коли землю вкриває жовте листя, коли зібрано врожай, а комори та стодоли заповнені збіжжям, ми відзначаємо Свято працівників сільського господарства.
        Сільськогосподарська галузь для української держави завжди була однією їх пріоритетних сфер розвитку як зовнішньої, так і внутрішньої економіки країни. Господь наділив українську державу багатими на чорнозем, родючими землями, обдарованими працьовитими людьми.
Ніщо в світі не пахне так приємно, як свіжовипечений хліб. Хліб – із щедрої української ниви. Ніщо так не радує українське серце, як доглянуте господарство і врожаї. І хочеться з подякою за це щастя потиснути міцні, дбайливі руки трударів, які все життя працюють на землі.
Професійне свято – День працівників сільського господарства – це визнання державою і нагорода виголосити хвалу  мозолястим, натрудженим рукам, якими досягнуті аграрні успіхи України!
Питання організації виробництва та підтримки продовольчого забезпечення для окремої держави актуальні в усі часи. Від цього залежить не тільки життєздатність і самодостатність країни та суспільства, але й безліч найрізноманітніших напрямків людської діяльності
З хлібом у нас зустрічають гостей 
Хліб на весіллі цвіте в короваї 
І кращих на світі немає вістей
Ніж хліб урожаю у рідному краї. 
Як щастя, як сонце, що пестить наш край 
У нинішній рік сьогодення.


Бібліотека запросила переглянути ілюстровану виставку-інсталяцію: «Земля – то мудрість наша і освята, від неї хліб і цвіт, і всі плоди».
«Пахучий хліб -  щедрий дар землі за труд і розум доблесній людині», під такою назвою була організована виставка кондитерських виробів, які випікали варварівські господині – Людмила і Надія Фисун, Наталія Скрипник, Наталія Турова, Світлана Вус, Ганна Бадікова, Тамара Родик, Тетяна Кукура, Віра Скрипник, Ольга Балюра, Вікторія Скрипник, Марина Буцьківська,  Антоніна Приз, Ірина Костік, Тамара Левчук  і наймолодші учасниці – Галя Білан і Олекскндра Ляшук.

субота, 24 листопада 2018 р.

Голгофа голодної смерті


Пекельні цифри та слова,

У серці б’ють, неначе молот,
Немов проклятий оживе,
рік тридцять третій.
Голод… Голод.

   Пам’ять про Голодомор - це вшанування мільйонів українців закатованих голодом. Це геноцид українського народу винищеного тоталітарним комуністичним режимом. В бібліотеці розгорнута книжкова виставка «Голгофа голодної смерті», на якій представлені документи та матеріали, які розкривають перебіг, причини та наслідки трагедії Голодомору для українського народу.



   Цього року виповнюється 85 років організованому комуністичною владою колишнього СРСР геноциду українського народу – Голодомору 1932-1933 років. Для того, щоб поглибити знання користувачів нашої бібліотеки про трагічні події 1932-1933 років, показати, що це була цілеспрямована політика з метою ліквідації проявів українізації, та ознайомити з історичними передумовами виникнення голодомору, з політикою більшовиків проти українського народу, була проведена історична хроніка: «Три колоски закуті дротом».


Запалимо свічку пам’яті жертвам Голодомору 24 листопада о 16:00 год.

середа, 14 листопада 2018 р.

Мова – перлина вікової мудрості


11 листопада – день української писемності та мови. З цієї нагоди в бібліотеці була організована книжкова виставка: «Мова – перлина вікової мудрості».


Яка ж багата рідна мова!
Ти містиш просто безліч знань!
Тож мову вчи і прислухайся
До того, як вона звучить.
І розмовляти так старайся,
Щоб всім її хотілось вчить!
Вона ж у нас така багата,
Така чарівна, як весна!
І нею можна все сказати.
І найрідніша нам вона!


Незабутній біль війни

 

Нам не забути днів війни… 
У нашій пам`яті вони.
І ті герої незабутні,
Що з нами йдуть в віки майбутні.

   У останні дні жовтня ми відзначили 74 річницю визволення України від нацистських загарбників. 74 роки відокремлюють нас від подій, пов’язаних із Другою світовою війною. Для людини – це досить великий відрізок часу, але тільки одна мить для історії. Пам'ять про тих, хто не шкодував себе, рятував рідну землю та приніс перемогу над окупантами, живе і нині. Ця дата залишиться найсвітлішим спомином у серці кожного громадянина України. Адже саме Україна зазнала найбільших жертв і руйнувань у страхітливій Другій світовій війні.
Десь там, в історії, гудуть фронти,
Клекоче пеклом знавісніла битва…
Солдаток плач, й скорбота сироти,
І матерів свята молитва…
   У нашій бібліотеці була організована виставка-пам'ять: «Незабутній біль війни». У книгах  освячених подіями і подвигами поколінь, пробуджуються дзвони памяті. І скільки б не минуло років та десятиріч,  ми завжди будемо звертатися до тих історичних подій,  що знаменують перемогу життя над смертю, розуму над безумством, гуманності над варварством.



   Ми всією українською спільнотою відзначаємо знаменну дату в історії держави – День вигнання з України нацистських окупантів! Мільйони життів було покладено за ясне небо, світле майбутнє, за щастя прийдешніх поколінь, за можливість життя кожного із нас. Доземний уклін синам і дочкам України, які захищали рідну землю, які пліч-о-пліч з іншими борцями за мир та свободу доводили, що у світі місця нацизму немає! Світла пам’ять славетним героям, які відійшли у вічність… Ми пам’ятаємо!
   Сьогодні наш святий та непорушний обов’язок – зробити усе для процвітання нашого села, нашої країни! Зберегти надбане пращурами та примножувати здобуте. Тільки разом, у злагоді один з одним, повазі та шані ми здатні до якісних змін на благо рідної землі. Щороку у жовтневі дні історична пам’ять повертає нас до героїчних, болючих, радісних днів визволення України. Бо найбільша сила наша в єдності. Тож, запрошуємо всіх бажаючих завітати до нашої книгозбірні та ознайомитися з матеріалами виставки.