субота, 30 вересня 2017 р.

Професія освячена любов’ю

  Осінь дарує нам золото падолисту, різнобарв’я хризантем і своє неповторне свято – Всеукраїнський день бібліотек. Свято тих, хто присвятив себе не тільки книзі, а й людині.
   Може здатися, що робота бібліотекаря не наскільки вагома і корисна, як робота вчителя чи пожежника. Але це не так. Бібліотекар – це психолог, вчений-ерудит, сценарист, вчитель, вихователь, а часом і няня. Адже в центрі турбот бібліотекаря – користувач, людина. А головне завдання бібліотеки – просвіщати уми й зігрівати серця.




Бібліотека – океан людської мудрості

 

  Дорогі користувачі, друзі та партнери бібліотеки, колеги-бібліотекарі! Щиро вітаємо вас з Всеукраїнським днем бібліотек!
 30 вересня – особливий день у житті кожного, хто пов’язав своє життя з бібліотекою, хто приходить до бібліотеки працювати, вчитися, відпочивати, спілкуватися. Саме 30 вересня ми маємо чудову нагоду привітати один одного зі святом, побачити бібліотеку – незвичайну, надійну, внутрішньо потужну і щемливо ніжну, космічну, незбагненну, бездонну!
 Бажаємо з оптимізмом дивитися у майбутнє і вірити що Бібліотека – як все красиве і вічне – буде завжди поруч і допоможе нам здобути перемогу!- зазначила у своєму вітанні Президент УБА Ірина Шевченко. Мудрості. Терпіння, любові та поєднання їх з професійними якостями, прагнення до знань і розвитку.


  Кожен, хто працює сьогодні в бібліотеках, є творчою особистістю, бо найголовніша його місія – бути чарівником, котрий живе у світі книг та залучає своїх користувачів до таємниці слова, ріднить їх із книгою. Бібліотека – океан людської мудрості.

  30 вересня відзначають День пам’яті святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Тож Віри Вам у власні сили, Надії на те, що наша праця буде достойно визнана, Любові наших користувачів і Мудрості у здійсненні великих планів, шановні колеги та прихильники книги!

День вчителя

 

Щиро вітаємо зі святом – Днем Вчителя!
В день святковий, яскравий
Вам вітання і квіти,
Побажання польоту
На високій орбіті!
Ще любові й пошани –
І сьогодні, й довіку!
Хай у Вашого щастя
Не буває канікул!
Дякуємо Вам за науку, терпіння,
Людську доброту.
   Прекрасною осінньою порою в кожну школу приходить учительське свято. Це час, коли снує у полі мереживо бабиного літа, перед вікнами будинків пломеніють жоржини та айстри, немов дарують увесь жар своєї любові нашим учителям.
  Цей день завжди буде особливим святом, бо немає у світі людини, у книгу життя котрої не вписав би свою мудру й повчальну сторінку вчитель. У житті кожного з нас особливе місце займає школа і вчителі. Тут ми вчимося, пройшовши довгий шлях від найпершої літери до володіння рідною мовою та азами численних наук. Тут ми стаємо людьми, самостійними, освіченими, розумними і впевненими у своїх силах та знаннях, які дали нам Вчителі.



 Щиро дякуємо за співпрацю школи з бібліотекою. Тож, якнайбільше Вам натхненних буднів, допитливих учнів, підкорених висот у професії! Здоров’я міцного, благополуччя і достатку! Зі святом!
Талант учителя – від Бога,
Цінуймо наших вчителів!
Терниста їх й важка дорога.
Плекають відданих синів
І берегинь землі святої.
Навчають людяності їх,
Духовності і Доброти людської.
Бо бездуховність родить гріх.
Душею чисті, світлолиці –
Мої шановні вчителі,
Їх душі і серця – великі,
Вони – світила на землі!

Королева осінь

Осінь – це друга весна, коли кожен
Листочок – неначе квітка.
Альберт Камю


Осінній день. А скільки в нім чудес!
Пожовкле листя з дерева летить,
Чарує серце синява небес,
Легенький вітер в листі шурхотить.
   Після спекотного літа настала осінь. Вона хазяйнує скрізь, куди не глянь. Осінь! Яка гарна золота осінь з її різнокольоровим вбранням, яскравою окрасою дерев, багатством плодів, гарним врожаєм хліба та овочів. Пролетіли перші павутинки «бабиного літа» яке плавно перейшло у справжню осінь. Сьогодні в нашій бібліотеці оформлено виставку «Королева осінь», де представлені книги та дари природи.




Вже червоніють помідори,
І ходить осінь по траві.
Яке ще там у біса горе,
Коли серця у нас живі?

  Цій порі року багато письменників присвятили свої твори. Читаючи книги про осінь, юні користувачі намалювали свої малюнки. З цікавістю діти читали вірші про золоту пору року – осінь.



пʼятниця, 29 вересня 2017 р.

Джерела знань про рідний край

Купаюсь у квітах пахучих,
Збираю ранкову красу.
Свою Полтавщину співучу
У серці дівочім несу.
Аліна Нізгурова
  Сьогодні 21 вересня 2017 р. в нашій бібліотеці був проведений день інформації: «Джерела знань про рідний край».
   В бібліотеці була організована виставка-вікторина: «Моє рідне село я вклоняюсь тобі до землі». Присутні були ознайомлені з історією,природою,культурою рідного краю, села. Всі дружно відповідали на запитання вікторини про рідне село. Бібліотекар Т. Вус біля книжкової виставки провела інформаційний огляд: «Мій рідний край – земля моя свята». 


субота, 23 вересня 2017 р.

Свято села

 Як не любить той край, де вперше ти побачив
Солодкий дивний світ, що звав життям,
Де вперше став ходить і квіткою неначе
В його теплі зростав і усміхався квітам.
(В. Бичко)
  Кожне село чи місто – це часточка нашої України, і тільки разом спільними зусиллями усіх громад ми зможемо зробити нашу Вітчизну сильною і процвітаючою.
  День села – це особливе свято для кожного його мешканця. Воно об’єднує усіх тих, хто називає себе варварівцями. Мабуть кожна людина вважає, що її село, де вона народилася і живе – найкращий куточок землі. Та це і зрозуміло, бо це місце – єдине, неповторне: воно викохало тебе на своїх долонях, збагатило тебе на своєю красою. Подарувало друзів. Ти – його часточка, його надія. Хлібом-сіллю цього дня зустрічали гостей.


У ріднім краї зелен-гай шумить
Я знати рада, про що він мріє-снить.
Я слухала, я чула, як кожна деревина
Шуміла ніжне слово – Україна.
О, Боже! Дай повік любити край,
Де квітка, пташка і зелен гай,
Де кожна вірна тій землі дитина
Живе єдиним словом – Україна.


   У Варварівці вміють працювати і відпочивати. Тут є свої традиції і звичаї, а талантів – ну просто ціле море! Ми їх побачили на виставці народних умільців. Тим часом юні жителі села вистрибували на батуті, спускалися з надувної гірки, сповнюючи радісним вереском і гамором усю околицю.
  Шановні односельці! Щиро вітаємо Вас зі святом Села! Бажаємо Вам доброго здоров’я, благополуччя, добра і злагоди у ваших родинах, достатку і процвітання. Хай усім добре ведеться, щасливо живеться, щедро родить нива, і цвітуть сади! В цей урочистий день громада села зібралася разом, щоб віддати належну шану своїй малій Батьківщині – квітучій Варварівці, - цими словами розпочав свято сільський голова О. Родик.
  Радість нашого свята розділяли почесні гості: депутат обласної ради – В. Литвин, голова райдержадміністрації С. Костенко, директор ПСП «Орач», депутат районної ради О. Бегмат, голова Ради ветеранів, директор народного історичного музею Віра Бегмат. На святі села найпочеснішими гостями є велика родина мешканців села Варварівка – від найменшого її жителя до найповажнішого.

вівторок, 19 вересня 2017 р.

Квіти у кімнаті


  Кімнатні рослини з давніх часів супроводжують і прикрашають життя і побут людини. Доглядаючи за кімнатними квітами, ми відпочиваємо, розслабляємося, отримуємо задоволення. Кімнатні рослини здатні подарувати нам естетичне задоволення і насолоду. І головне кімнатні рослини - це живі істоти, які чують і відчувають нас. Кімнатні вазони реагують на наш настрій і навіть самопочуття.


   Квіти є окрасою нашого життя, вони прикрашають парки, красуються в будинках. Кімнатні квіти - немає жодної дівчини, жінки, яка не любила б квіти! В бібліотеці пройшла хвилина корисних порад: «Квіти у кімнаті», де з книжкової виставки користувачі бібліотеки могли дізнатися більше про догляд за квітами. Адже квіти – це не тільки прикраса будинку, кімнати або балкона, а ще й спосіб розслабиться після важкого робочого дня. Адже всі знають, що зелений колір діє заспокійливо на нервову систему, а це позитивно впливає на настрій і працездатність. Життя в гармонії із природою дозволить Вам відкрити в собі сховані таланти, нові та невідомі Вам риси свого характеру. Догляд за ними це завжди приємно. Доглядаючи за кімнатними квітами, ми відпочиваємо, отримуємо задоволення від роботи і просто задоволення і насолоду.
  Користувачі бібліотеки розповідають про свої кімнатні квіти, беруть книги і журнали даної тематики. Як теорія втілюється на практиці, ви зможете побачити і оцінити красу кімнатних квітів дбайливо доглянутими їх господарями, а нашими користувачами. Бібліотекар Т. Вус побувала в гостях у відвідувачів бібліотеки.
Знайомтесь:
 Олена Миколаївна Мотієнко, всіма знаний квітникар в селі. Вона радо ділиться своїми порадами, дарує квіти односельцям, ростуть гібіскуси і нашій бібліотеці подаровані нею.


вівторок, 5 вересня 2017 р.

День знань


Вересень немов учитель
Двері школи відчинив
Школярів дзвінком врочистим
До навчання запросив.
   1 вересня – це справді всенародне свято, коли перед дітьми гостинно відкриваються двері у Країну знань!
   Свято першого дзвоника завжди хвилююче та урочисте, адже перед маленькими школярами простирається безліч шляхів, якими вони помандрують до країни знань, до пізнання одвічних істин добра і справедливості. Ми по праву пишаємося учнями, які гідно представляли наше село на всеукраїнських конкурсах і змаганнях. Низький уклін педагогам, які щедро діляться своїми знаннями, любов’ю та теплом з підростаючим поколінням, формують основу майбутньої еліти, яка побудує по-справжньому сильну європейську державу - Україну.
  На святковій лінійці Варварівського НВК – сільський голова вручив грамоти від дирекції Карлівської ЦБС найактивнішим користувачам та учасникам Всеукраїнських та обласних конкурсів. Життя бібліотеки тісно пов’язано із шкільним життям.