середа, 23 листопада 2016 р.

Єдина країна - це наша земля


Обирай Свободу рідному народу!
Обирай Свободу і добро ідей!
Обирай Свободу Заходу і Сходу!
Обирай Свободу для своїх  людей!
    21 листопада в Україні  відзначається  День  Гідності та Свободи. До  цієї дати  бібліотеці була проведена інформаційна хвилина: «Єдина країна – це наша земля».


   Подивіться, будь ласка, у вікно: там обнялися в одне ціле голубе небо і наша рідна земля. Такою ми бачимо нашу  Матір – Україну. Вона горда від того, що зуміла виховати людей, здатних  об’єднатися за її Єдність та незалежність, за її Свободу,  за її Права.

вівторок, 22 листопада 2016 р.

Мир і дружба – не дива, або знай свої права


   Діти — майбутнє кожної держави. Саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. У нашої малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі.
  Будь-яке свято для дитини - це радість. Хто не любить веселитися, відпочивати і проводити час із друзями? А якщо з тобою святкує вся планета? Це круто!
 Цей день присвячений діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі і на думку ООН послужить зміцненню солідарності, і співпраці між націями.
  У Всесвітній день дитини ми вітаємо всіх наших дітей! Вітаємо всіх, хто своєю працею і своєю наполегливістю зміцнює благополуччя підростаючого покоління, сприяє розвитку здорових стосунків і взаєморозуміння в цьому юному середовищі! Зі святом Вас, і нехай цей день залишить у Вас тільки приємні спогади!
  Цього дня в бібліотеці була проведена вікторина: «Мир і дружба – не дива, або знай свої права».



субота, 19 листопада 2016 р.

Пахучий хліб - щедрий дар землі за труд і розум доблесній людині


   З давніх – давен восени, коли землю вкриває жовте листя, коли зібрано врожай, а комори та стодоли заповнені збіжжям, ми відзначаємо Свято працівників сільського господарства.
   Сільськогосподарська галузь для української держави завжди була однією їх пріоритетних сфер розвитку як зовнішньої, так і внутрішньої економіки країни. Господь наділив українську державу багатими на чорнозем, родючими землями, обдарованими працьовитими людьми.
  Напередодні свята ветерани тваринницької галузі побували на екскурсії на МТФ ПСП «Орач», де їм провели цікаву змістовну екскурсію, ознайомили з новітніми технологіями. На закінчення ветеранів праці пригостили смачним обідом.
 Питання організації виробництва та підтримки продовольчого забезпечення для окремої держави актуальні в усі часи. Від цього залежить не тільки життєздатність і самодостатність країни та суспільства, але й безліч найрізноманітніших напрямків людської діяльності


З хлібом у нас зустрічають гостей 
Хліб на весіллі цвіте в короваї 

І кращих на світі немає вістей
Ніж хліб урожаю у рідному краї. 
Як щастя, як сонце, що пестить наш край 
У нинішній рік сьогодення.


Увага! Благодійна акція «Подаруй бібліотеці книгу з власним автографом».


   Варварівська бібліотека-філіал Карлівської ЦБС запрошує всіх користувачів залучитися до благодійної акції «Подаруй  бібліотеці книгу з власним автографом».


Шановні користувачі!

   Мабуть, у кожного  вдома є книги, які ви  вже давно прочитали. Вони стоять на ваших книжкових полицях і мріють про те, щоб їх прочитали твої односельчани. Поділись з ними радістю спілкування з книгою.
  Звертаємося до юних користувачів! Якщо тобі дозволять батьки, подаруй книги нашій бібліотеці. Хай їх прочитають інші діти. Кожна подарована тобою книга буде мати твій іменний знак – власний автограф.
   Бібліотека вдячна тим користувачам, які вже подарували бібліотеці свої книги, і будемо вдячні всім, хто візьме участь у цій акції. Ви маєте унікальну нагоду занести своє ім'я в історію бібліотеки і бути її шанованими користувачами.
Книга – це століть велике диво!
Пошуки, мандрівки, відкриття...
Прочитав , як зоряно й правдиво
У книжках змальовано життя?
Скільки ще охочих – подивися!
Жде бібліотека на дарунок твій.
Мудрістю людською поділися!
Для людей добро творить умій.

Перші кроки у країну Читалію

Багато мусиш знати
Про все, що є навкруг,
Тож слід книжки читати,
Бо книжка - вірний друг.
   17 листопада нашу бібліотеку відвідали учні 1-го класу Варварівського НВК з класоводом Сергієм Совіним. Діти потрапили в справжнє книжкове місто, де живуть мудрі книги, де завжди весело та цікаво.


   Книга… Це найбільше диво з усіх див, це друг, який допомагає в скрутну годину, який учить нас думати і відкривати світ прекрасного, вчить нас жити.
Безмежна сила книги. Без неї людина сліпа, адже з дитячих літ книжка допомагає зрозуміти світ, що нас оточує, вона розповідає нам про історію рідного краю, звичаї, традиції…
 А всі книги живуть у бібліотеці.


  Бібліотекар Т.Вус провела для учнів подорож бібліотечними поличками, розповіла про правила поведінки в бібліотеці та правильне відношення до книги, показала цікаві дитячі книжечки та журнали. Діти уважно слухали віршики із книги «Кицин дім», уривки з казок, які їм читала бібліотекар, відповідали на питання, відгадували загадки, згадували прислів’я про  книгу та бібліотеку.


   І нехай це було тільки перше знайомство з бібліотекою, та екскурсія пройшла в теплій, дружній атмосфері.


   Сподіваємось, що в майбутньому книги для цих дітей стануть не лише вірними друзями, а й найкращими помічниками в житті, що з маленьких відвідувачів виростуть справжні любителі книги, тому що книга – невичерпне джерело, яке живить енергією слова людину протягом життя.

середа, 16 листопада 2016 р.

Літературна палітра осені


    За вікном осінь… Вона, як вередлива пані, часто змінює свій настрій. То  всміхнеться  до нас лагідним сонячним промінням, то  тихо плаче дощами, а то і підморозить трішки.
  Для всіх користувачів і відвідувачів бібліотеки  оформлена книжкова виставка: «На хвилинку зупинись – нові книги подивись». Жовті, багряні, зелені… Багата палітра видань задовольнить всі смаки і настрої наших дорослих відвідувачів та юнацтва.



Міжнародний день толерантності


   Понад два десятиліття, відтоді, як Генеральною конференцією ЮНЕСКО – спеціалізованою установою при Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури було прийнято «Декларацію принципів терпимості», людство відзначає Міжнародний день толерантності (від лат. «терпіння»). З метою пропаганди серед людей миролюбності, терпимого ставлення одне до одного для юних користувачів в бібліотеці була проведена інформаційна хвилина: «Як це бути толерантним?»


  Діти розглянули «квітку толерантності». 2016 рік - рік милосердя, тому акцент був наголошений на милосердя і доброту.


субота, 12 листопада 2016 р.

Осіння рапсодія


Нині осінь нас чарує,
Неповторна, чарівна,
Різні барви нам дарує
І дивує нас вона.
Виглядає так казково
Восени і парк, і гай,
Розмаїттям кольоровим
Прикрашає осінь край!

   Осінь завжди зачаровує серце людини незбагненністю кольорів і відтінків, а ще дивовижною неповторністю краси природи. Кожен день не схожий на попередній. Він дивує, дарує нові кольори і форми. То тут, то там  блищать павутинки бабиного літа і тягнуться між гіллям, мов срібні струни, а як  вітер зачепить їх, то зазвучить чарівна симфонія осені. 
  Осіння рапсодія зачаровувала користувачів нашої бібліотеки. Працівник бібліотеки Ірина Ляшук кожного разу дивує наших користувачів новими виробами з цьогорічного урожаю. То господарювали гарбузи, цього разу біля хатини з калиною із-за тиночка до нас щиро посміхаються господар і господиня з кукурудзи. Бібліотекар пригощає щедрими порадами з друкованих видань і книгами.




середа, 9 листопада 2016 р.

Земля – то мудрість наша і освята, від неї хліб і цвіт, і всі плоди


Шановні односельчани!
20 листопада – День працівників агропромислового комплексу.
   19 листопада у ці осінні дні ми за традицією вшановуватимемо людей, які обрали для себе долю аграріїв. Сільська праця почесна, але й надзвичайно складна. Цього дня в будинку культури відбудеться свято, буде організована книжкова виставка-інсталяція: «Земля – то мудрість наша і освята, від неї хліб і цвіт, і всі плоди», а ще виставка кулінарних досягнень варварівських господинь.
Запрошуємо всіх до участі!

Невтомний трудівник пера


Бразов Леонід Петрович (09.11.1916 — 04.04.1997), письменник.
   Доля кожної творчої особистості неповторна і водночас має багато спільного з долями інших людей одного покоління. Л. Г. Бразов прийшов у велику літературу разом з багатьма своїми бойовими побратимами, яким випало важке випробування пеклом минулої війни.
  Народився Леонід Петрович 9 листопада 1916 року в селі Велике Ладижине Машівського району в сім'ї селянина Михайла Сидоровича Дудченка і його дружини Софії Купріянівни. З діда-прадіда родина вирощувала хліб і була щаслива з того. Та Леонідове дитинство виявилося скупим на ласку і багатим на суворі життєві іспити. Коли йому ледве виповнилося три роки, батько помер від тифу, а мати, забравши двох синів, переїхала до брата в Полтаву.
  Там з часом зустріла прекрасну людину - робітника, майстра на всі руки Петра Лаврентійовича Безобразова. Той узяв за себе вдову з двома дітьми, молодшого усиновив, бо старший вже торував власний шлях. Так Леонід Михайлович Дудченко став Леонідом Петровичем Безобразовим, відомим тепер під псевдонімом Леонід Бразов.
  У Полтаві Леонід закінчив школу-семирічку, потім фабзавуч, став працювати слюсарем на турбомеханічному заводі. Хлопця тягло до знань - то було загальне прагнення тогочасної молоді. І от уже Леонід - студент робітничого факультету, потім першокурсник інженерно-будівельного інституту.

субота, 5 листопада 2016 р.

Шановним працівникам культури та майстрам народного мистецтва!


  Народне мистецтво та високий світ духовної культури пробуджують наші кращі почуття, формують естетичні смаки, сприяють вихованню творчої молоді. Щедра на таланти карлівська земля дає наснагу і професіоналам, і аматорам, які досягають справжніх висот у популяризації української культури.
  Вітаємо з професійним святом усіх, хто своєю натхненною працею примножує духовну скарбницю нашого краю.
      Бажаємо вам творчої наснаги, здоровя, щастя, нових досягнень.

Моя колиска – мова українська


   9 листопада українська громада відзначає велике духовне свято - День української писемності і мови, що яскраво засвідчує багатолітній тернистий шлях  рідного слова і його безсмертних творців.


   Мова - це велике національне надбання, коштовний скарб із могуття інтелекту і криці моралі, це пісня душі, покладена на слова. У ній досвід, мрії і сподівання мільйонів людей, об'єднаних в єдине ціле - народ. Про це звучало у літературному зорепаді: «І я те слово в долю свою взяв», біля книжкової виставки: «Моя колиска – мова українська».


   Завідувач бібліотеки Т.Вус ознайомила учнів з виникненням писемності і розповіла, що 9 листопада народився Преподобний Нестор-Літописець. Саме в його день народження Україна відзначає День української писемності та мови. Сьогоднішнє свято одне з наймолодших державних свят, яке було встановлено 1997 року Президентом України Леонідом Кучмою. В указі було зазначено: "Установити в Україні День української писемності і мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця”.
   І це закономірно. Адже саме він стояв біля витоків української писемності, збирав відомості про походження свого рідного Києва, його засновників, розповідав про події, що відбувалися на його очах.


вівторок, 1 листопада 2016 р.

Є у нас пам'ять, котрій нема забуття Є у нас слава, котрій не видно кінця


Гула, стогнала і ревла земля,
Сивіли в горі мати і кохана.
В огні була Вкраїнонька моя,
Була війна жорстока, Світова
Живі і мертві, мертві і живі
Герої наші, воїни-солдати,
Ми знаємо — в нещадній тій війні
Змогли страшного ворога здолати
    Війна – це подія, про яку можна говорити багато, але її хочеться забути водночас. Війна – це мільйони людських жертв, слізні спогади наших дідів та прадідів, які були свідками тієї жахливої події, коли під уламками гранат та свистом куль захищали свою Батьківщину.
  Пам'ять про тих, хто не шкодував себе, рятував рідну землю і приніс перемогу над окупантами, живе і нині.
 Саме до Дня визволення від нацистських загарбників в  книгозбірні провели годину пам’яті: «Є у нас пам'ять, котрій нема забуття,  є у нас слава, котрій не видно кінця». Бібліотекар познайомила присутніх з перебігом історичних подій.