вівторок, 30 червня 2015 р.

Є Конституція – є міцна незалежна держава


Конституція, з тобою
Ми йдемо в нове життя!
Будь великим Правом і Законом,
Щоб примножувать щасливе майбуття!

   Прийнятий 28 червня 1996 року Основний закон назавжди закарбував на своїх сторінках одвічне прагнення українського народу жити у  власній, суверенній, демократичній країні.
  Конституція - це головний оберіг державності, гарант соборності та незалежності України,  прав та свобод людини, громадянина, особистості. Саме людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю в нашій країні.
  Сьогодні українці активно обговорюють зміни до Основного Закону країни. Адже подальша демократизація суспільства неможлива без конституційної реформи. Про це неодноразово заявляв Президент України Петро Порошенко,про це днями вів мову Голова Верховної Ради Володимир Гройсман, презентуючи членам Венеційської комісії законопроект про внесення змін до Конституції України.
  Україна впевнено крокує шляхом реформ, головною з яких є конституційна. Ми всі переконані, що оновлення Основного Закону допоможе нам пройти чи не найтяжче випробування за часи незалежності держави – випробування на єдність та територіальну цілісність.
  З нагоди державного свята у бібліотеці була проведена літературно-правознавча година «Є Конституція – є міцна незалежна держава».

субота, 27 червня 2015 р.

Молодь – окраса і надія України. Молодість – світанок життя


  Традиційно в останню неділю червня ми відзначаємо чудове свято - День молоді! Молодість – світанок життя, сповнений енергії та мрій. Сучасне покоління освічених юнаків і дівчат – це творці нашого майбутнього. Ми бажаємо кожному, хто тільки-но починає свій дорослий шлях, оптимізму та завзяття у втіленні своїх ідей у захопленнях, навчанні, роботі. Саме вам, молодим, талановитим, креативним, належить право на побудову мирного та щасливого майбутнього.
   Я, як бібліотекар, бажаю молодим багато знати, а щоб знати – багато читати. У світі існує безліч книг. І постійно друкуються нові. Чому так багато книг потрібно молоді? Тому що одні навчають, інші – розважають, треті – допомагають знайти потрібну інформацію. В одних книгах можна прочитати про минуле, а в інших – про майбутнє, одна книга розкриває світ природи, інша розповідає про космічні мандрівки.



  Наша бібліотека долучилась до проведення Всеукраїнської акції: «Українська молодь читає» книжковим розвалом: «Читати - це модно, читати – це стильно, читати - це престижно». На книжковому розвалі була представлена рекламна продукція бібліотеки, українська література на різні смаки. Цим бібліотекар хотіла нагадати молоді, що книга може стати добрим другом і порадником, тож було б добре, щоб кожен знайшов собі її величність - українську книгу до душі і міг звертатись до неї – коли за порадою, коли за розвагою.


  Бібліотекар запрошувала молодь до сільської бібліотеки, де на них чекає затишна зала, комп’ютери з безкоштовним Інтернетом і вибір різноманітної літератури.
Така краса довкіл буяє,
В словах цього не передать!
Шкода, що швидко час  спливає,
Не зупинити, не догнати.
А жаль, що молодість не вічна,
Так пропливає, наче  мить.
А вся ця таїна космічна
Кудись летить собі, летить.
І хвилю запитань здіймає.
А час біжить за роком рік.
І людям знань не вистачає,
Бо на землі короткий вік.
А так хотілося б все знати,
Й куди Земля тримає путь…
Ну, як нам роки перейняти,
Щоб молодими довше буть?
Бо ж тільки в молодості сила
Нас підніма в небесну вись.
                                Надія Красоткіна

Країна Читалія на планеті Літо


Сяйвом сонця все залито
В нас гостює справжнє літо
Кольорове та яскраве,
Запашне, смішне, цікаве!
   Літо – найулюбленіша пора року! Ласкаве сонце, свіже повітря  і навіть теплий  літній дощик дарують усім добрий настрій, усмішки, а головне – здоров’я! Відпочинок повинен бути не тільки цікавим, а й корисним!
  Готуючись до обласного конкурсу  рекламних відеосюжетів «Книги – це класно! Читати – це круто» бібліотека серед юних користувачів   провела флеш-моб.

Кожен день, кожен час пам’ятайте

22 червня – День скорботи і вшанування памяті  жертв  війни в Україні

  Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам'ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю. Її смерч безжально попелив села і міста, робив жінок вдовами і дітей сиротами.
  Наш священний обов’язок – навіки зберегти пам'ять про тих, хто відстояв перемогу в цій жахливій війні, тих, хто став жертвою смертельних жорен нацизму. Життєписи цих людей  - уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників.    
  Війна не зітреться з памяті людської, не піде в забуття ніколи.
Імен, хоч скільки називай,
Усіх злічить не можна –
За український рідний край
Боєць боровся кожний.
  Хвилиною пам’яті «Кожен день, кожен час пам’ятайте» вшанували пам'ять жертв війни в Україні відвідувачі в бібліотеці.




  Ніхто й гадки не мав, що на 70 році миру знову голоситимуть українські матері, оплакуючи синів. Хто б міг подумати, що за стільки років наші хлопці знову проливатимуть кров, захищаючи мир і спокій…
  Сьогодні, потерпаючи від кривавої військової агресії на Сході країни, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову зі зброєю в руках захищають наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.
Ми голосуємо за мир. Хай буде завжди він і всюди.
Коли буде мир на землі, то будуть щасливими люди.

Веселий віночок літа

  З приходом літа прийшло тепло, розваги, море вільного часу та безліч сонячних днів. Для бібліотек - це гаряча пора. В книгозбірнях в цей час активізується літнє читання дітей. Бібліотекар заохочує юних користувачів різними відзнаками. В оздоровчому таборі «Веселка»  проходили Дні – «Міс табору» і «Містер табору». Весело, цікаво, змістовно пройшов День, коли обирали Міс табору, ніхто цього дня не тримав образи, бо талант кожного відзначило журі. Дружно і злагоджено працювали вихователі. Зовнішня краса тішить око, а внутрішня  - гріє душу. Стереотип, що ці два явища рідко поєднуються – віджив своє. Бібліоледі – 2015 стала Барабаш Катя, Білан Галя була відзначена, як Кращий читач -2015.




  Діти отримали на пам'ять книги випускника нашої школи, письменника Анатолія Михайленка, подаровані для кращих читачів сестрою письменника - Надією Григорівною.
  Переможців  в спортивних та інтелектуальних змаганнях, обирали коли в таборі проходив День – Містер табору. Ним став Возний Максим, а «Кращим читачем - 2015» був відзначений Козиренко Руслан.


Так добре, коли ти читаєш,
Коли усміхаєшся днині.
Тоді все на світі ти вмієш,
Тоді ти весела дитина.


Розпочалися канікули – сумувати ніколи!


Здрастуй, літо! Здрастуй, літо!
Теплим сонечком  зігріте!
Здрастуй,  поле і лісок!
Здрастуй, річка і пісок!
  Прийшло літо – весела гомінка пора. Разом з літом настав час оздоровлення і активного відпочинку дітей.
  У бібліотеці вже не раз побували разом із своїми вихователями юні користувачі з  пришкільного табору денного перебування «Веселка». Діти ознайомилися з книжковою виставкою «Країна Читалія на планеті  Літо».
  Літо – чарівна пора. А чарівність, зазвичай, живе  у книгах. Коли у таборі проходив День книги книгозбірня стала територією неформального спілкування,  розширення і поглиблення знань, місцем, де допоможуть у самовизначенні, сприяють самореалізації кожної особистості, простором для дозвілля. Любов до книг і читання  не  припиняється ніколи, - так говорив дітям користувач сільської бібліотеки, депутат Верховної ради II скликання Володимир Капустян.

середа, 24 червня 2015 р.

Нитка творчого роду



  Закінчивши 10 класів Варварівської середньої школи молода дівчина Ганна разом зі своїми подругами поїхали навчатися в училище міста Полтави, після закінчення якого послали на новобудови Казахстану. Одружившись Ганна Пилипівна залишилася працювати в Казахстані, але ніколи не забувала своє рідне село. Основним її захопленням стало вишивання, у яке Ганна Пилипівна вкладала частину своєї душі.
  На рахунку майстрині десятки рушників, наволочок, сорочок, серветок тощо. У доробку Ганни Пилипівни переважають самобутні твори. Орнаменти вишивальниця запозичує з давніх зразків, вишукує у книжках, журналах. Нерідко  намагається створювати оригінальні композиції й сама. Рушник, на якому зображені півні перейняла з маминого узору.
  Хочу відмітити в Ганни Пилипівни багатогранність її талановитої натури. Крім того, що любить вишивати (у цьому ви впевнитеся самі, подивившись її роботи). А ще  вона чудово шиє, в’яже гачком. Ми з вами дізнались багато цікавого про життя  та творчу діяльність чудової нашої землячки Ганни Пилипівни Бадікової. 
  Ми всі пишаємося тим, що серед майстринь нашої сільської громади живе, працює і творить мистецькі шедеври така людина. Отак і йде Щаслива Жінка світом, усе життя із квітника – в ранок!
Ми дуже вдячні українській землі за те, що вона народжує такі таланти. І де б не проживала людина, вона не забуває своєї малої батьківщини.
  Ганна Пилипівна повернулась проживати в рідне село. Діти, онуки і правнуки проживають в Актау, часто одягають вишиванки подаровані бабусею. Відтак є надія, що нитка творчого роду безперервно тягнутиметься і надалі.
  Запрошуємо переглянути виставку творчих робіт майстрині в бібліотеці.




субота, 20 червня 2015 р.

Рандеву з книгою «Читайте з нами українське»


  Такий масовий захід пройшов в нашій бібліотеці. Юним користувачам бібліотекар пропонувала ознайомитися із сучасною українською книгою. Щоб літні канікули були цікавіші і корисніші, то дітворі запропонували умовне побачення з новинками книговидання. Таку зустріч бібліотекар проводить задля популяризації української книги, розвитку цікавості до читання, до творчості сучасних авторів. Варто зазначити, що юні користувачі знають прозаїків, які пишуть для них.


  Живе, легке спілкування з бібліотекарем протягом цього дня, дружна атмосфера та цікаві назви серій книг є підтвердженням того, що діти люблять книгу, що вона потрібна сьогодні саме українською мовою, що книговидавнича справа має розвиватися.



субота, 13 червня 2015 р.

Від пластилінових робіт до іконопису. Від сільської бібліотеки до обласної

 

  Днями у Полтавській обласній бібліотеці імені І. П. Котляревського відбулося відкриття виставки художника–аматора, нашого земляка Миколи П’ятенка – «Від пластилінових робіт до іконопису».
  Об’ємні скульптури малих форм з пластиліну, пейзажні полотна, портрети – далеко не ввесь перелік представлених робіт. Ми пишаємося тим, що його роботи почали виставлятися вперше, саме у сільській бібліотеці. 
  Із пластиліну Микола П’ятенко виліпив скульптури відомих постатей – Тараса Шевченка, Лесі Українки, Миколи Гоголя, Олександра Пушкіна, Івана Котляревського та Василя Симоненка. Останній виріб присвячений 80 – річчю від дня народження поета. Усі вони мають золотистий колір та ідентичну форму з оригіналами.


  Микола Павлович – визнаний майстер на своїй малій Батьківщині. За його участю у Варварівці замінили скульптурний монумент і п'єдестал до нього на місці поховання воїнів-односельців. Він – автор меморіальної дошки Заслуженому лікареві України Леоніду Радевичу та Герою Радянського Союзу, льотчику Сергію Родинці. Виготовляти скульптури з пластиліну, як зазначали в обласній бібліотеці на відкритті виставки, – копітка справа. До того ж цей матеріал на відміну від гіпсу чи бронзи не довговічний.
  Крім виробів з пластиліну вражає живопис. Зразком такого жанру мистецтва є портрет державного діяча Гетьманщини, письменника та автора десятитомного «Щоденника», який створювався протягом п’ятдесяти років, Якова Марковича.


  Також Микола Павлович займався оформленням місцевої церкви. На виставці можна ознайомитись з частинкою такого оздоблення.


  На відкриття виставки завітали як відомі полтавські поціновувачі мистецтва, так і земляки автора. 
 Віра Олексіївна Бегмат, директор Варварівського народного історичного музею.


Полежаєва Наталія Анатолієвна, директор Варварівського будинку культури.


Федорченко Ірина Олександрівна, директор Карлівсько-історико краєзнавчого музею.


Гаврилова Лариса Миколаївна, журналіст.


  На заході прозвучали пісні у виконанні Віри Мотчани.
Односельці бажають нашому землякові творчих успіхів.

Добра родина – славна Україна


Тільки родина, як зірка єдина,-
Твій порятунок, надійний причал.
  Найбільшим дарунком Господа для людини є сімя. Це той поріг і оберіг, куди повертаєшся з далекої дороги, те місце, де можна спочити, зігріти душу. Тут людина робить найперші кроки, звідси вона виходить у широкий світ. У сімї вона навчається любові та добра, тут вона вчиться шанувати свій рід, свою землю, берегти пам'ять свого роду.
 Щасливі ми, що народилися на такій чудовій, багатій, мальовничій землі – в нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, тут корінь роду українського, що сягає своєї давнини. Родина, сім я – найдорожче для кожної людини. Ці місткі і глибокі слова випромінюють світло і тепло, породжують почуття опори та надії. Саме зі своєї сім'ї, родини, йде у світ людина і несе своє серце, наповнене добротою і любов'ю, відчуттям краси і справедливості, несе у світ правду, чесність, віру. Великий дар природи продовжити себе у своїх дітях.
 У бібліотеці була проведена година спілкування «Добра родина – славна  Україна». Найбільша розкіш - це розкіш людського спілкування, говорив французький письменник Антуан де Сент–Екзюпері. Особливо сьогодні, коли ми більше часу  проводимо з речами, ніж з людьми, а пришвидшений темп життя залишає дедалі менше сил для спокійних, невимушених, неквапливих і головне - «живих» розмов. У нашому технологічно розвиненому світі, коли завдяки досягненням науки та техніки відстань перестала бути перешкодою для  спілкування, ми, на жаль, контактуємо безпосередньо одне з одним дедалі менше. 
  Основною метою заходу є поглиблення розуміння питань сім'ї та родини, адже сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу.
  На годину спілкування «Добра родина – славна Україна» завітали сім’ї Турлових та Ляшук. Поспілкувавшись у бібліотеці, родина запросила в гості. Бібліотекар побувала у цих сімях, на власні очі побачивши, як втілюються корисні поради газетно-журнальних статей, інтернету в житті. Першою побувала в родині Ляшук.

пʼятниця, 12 червня 2015 р.

Увага! Конкурс!

Юний друже!

Хочеш відчути себе одночасно у ролі сценариста, режисера, оператора або продюсера?

Тоді візьми участь у обласному конкурсі рекламних відеосюжетів
«КНИГИ  - ЦЕ КЛАСНО! ЧИТАТИ  - ЦЕ КРУТО!»
За допомогою відеокамери, фотоапарата, смартфона або мобільного телефона створи власний відеокліп, репортаж, або інтерв’ю,
тривалістю 1-3 хвилини
та запиши на диск.
Варварівська сільська бібліотека чекає твої роботи до
15 липня 2015 року.

БАЖАЄМО УСПІХІВ!

100 000 книг для сільських бібліотек


  Поповнити книжкові фонди сільських бібліотек - така мета Всеукраїнської благодійної акції «100 тисяч книжок для сільських бібліотек», організатори – Фундація Дарини Жолдак, Українська бібліотечна асоціація, ГО «Форум видавців». Метою проекту було оновлення фондів сільських бібліотек.
  Цей проект дозволив зібрати значну кількість якісних дитячих книг та оперативно передати їх до сільських бібліотек. При цьому всі витрати  під час реалізації  проекту організатори взяли на себе. Багато небайдужих жителів міст, особливо школярів, долучилися до цієї акції. Усі доставки й перевезення під час акції безкоштовно здійснювала компанія «Нова пошта».


  Отримавши книги, кожен бібліотекар з сільських бібліотек у відділі комплектування відібрав ту літературу, якої немає у фонді тої чи іншої  бібліотеки.
  Обробивши літературу і отримавши її по накладній бібліотекарі привезли до своїх бібліотек, де на них  вже чекали користувачі.



  Користувачі нашої Варварівської сільської бібліотеки - філіалу Карлівської ЦБС щиро дякують всім, хто організував цю акцію, хто прийняв участь у ній. Книжковий фонд нашої бібліотеки поповнився новими енциклопедіями, книгами історичної та природничої тематики, художньою літературою.


пʼятниця, 5 червня 2015 р.

Сонцю і квітам всміхаються діти


  Дитинство – найщасливіший час для кожної людини, про який ми завжди з дуже теплими  почуттями згадуємо. Тож докладаймо якнайбільше зусиль, аби й діти нашого часу могли з радістю завжди згадувати роки, коли вони були маленькими, росли  і входили в доросле життя.
  Свята бувають різними – державними, релігійними, професійними, родинними, офіційними й неофіційними. Як правило, кожне з них охоплює певну групу людей і лише деякі об’єднують, незалежно від місця проживання, соціального статусу, фаху та статків. До останніх, безперечно, належать ті, що стосуються  наших синів і доньок – Міжнародний день захисту дітей.
  Щаслива доля, захист прав та інтересів кожного маленького українця – святий обов’язок родини, школи, бібліотеки, громадськості, держави. Це той головний чинник, що має обєднати сьогодні наше суспільство.
  Саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.


  Цього дня в бібліотеці була проведена інтелектуально-розважальна гра: «Сонцю і квітам всміхаються діти». Юні користувачі створили «Дерево дружби» з кольорових долоньок, це навчає дітей вибирати собі друзів і бути справжнім другом для інших.




  У процесі гри в дітей виробляється звичка зосереджуватися, працювати вдумливо, самостійно, розвивається увага, пам'ять, жадоба до знань. Здивувала і потішила активність дітей, а ще більше їх патріотизм. Їхні мрії були про мир.



  Діти – це цвіт Землі, майбутнє країни і кожного з нас, найдорожчий наш скарб, безмежна радість і щастя. Приходять діти у світ зовсім маленькими, а ми, дорослі, повинні їх виростити, огорнути затишком і теплом, захистити  дітей від життєвих незгод, страждань, хвороб і війн, створити всі умови, щоб виросли діти добрими, щирими і сердечними.



  Бажаємо вам, любі діти, щасливого і безхмарного дитинства, щирих посмішок, миру, любові та тепла! Хай здійсняться усі ваші мрії та найзаповітніші бажання!