вівторок, 28 квітня 2015 р.

Книга пам'яті мого роду


Робота користувача бібліотеки Світлани Бегмат,
учасниці  Всеукраїнського конкурсу:
«Книга памяті мого роду»


Номінація: «Сімейна книга пам’яті»
Із року в рік часопис віддаляє
Своїх нащадків далі від війни.
Та травень нам знову нагадає,
Як із життя ішли його сини
  Пам'ять... Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас із старих фронтових фотографій, з тих речей, які зберігаються в родинах. Ми всі повинні знати історію свого села чи міста, родини, завжди пам’ятати про ту землю, на якій народилися. Народ, позбавлений памяті, позбавлений своєї історії, не може існувати й розвиватися.
  Дорога ціна, заплачена українським народом за участь у найстрашнішій за всю світову історію війни.  Не щезне з памяті людської, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його перемога над нацизмом. Вона увірвалась у дитинство і юність наших бабусь і дідів, прадідів і прабабусь, мов чорний смерч. Підпалила нашу квітучу землю, палала ненька-Україна.
  Війна… Це страшне лихо, яке  увійшло в кожен дім, сімю. Війна розбила сім’ї, розділила закоханих, забрала батьків і матерів у дітей. 
  Час спливає невпинно і безжалісно. З кожним роком, з кожним днем все менше серед нас ветеранів Другої світової війни. Але є ті люди, які мають право розповісти про війну від імені всіх солдат, що здобули Перемогу, від імені тих, що дійшли і не дійшли до неї, нагороджених і ненагороджених, живих і мертвих.
  Рідна земле! Памяттю людською ми збережемо героїчний подвиг твій. Так писав у своєму вірші наш односельчанин В. Капустян.
Не буває біди, щоб прийшла назавжди,
Хоч у серці й лишають вічні сліди.
Наче слід від свинцю, наче рани бійця,
Ми несем у душі ці сліди до кінця,
І ніщо у душі тих слідів не стирає,
 А це значить, що пам'ять у нас не вмирає.
Полягли наші пращури в роки війни,
 Та від нелюдів світ захистили вони.
І без них виросли їх дочки й сини, 
Вже й онуки і правнуки в них підросли.
На стіні фотокартка, як пам'ять жива,
Тож згадаємо з вдячністю їх імена.
  У кожній сім’ї був свій солдат-захисник, і є своя пам'ять. А якби ще й наші діди, бабусі та батьки зуміли зберегти для нас якісь сімейні реліквії і підкріпити їх цікавими історіями.


  «Заглянути» в свій родовід, розповісти про своїх прадідів, які теж воювали, допомогла мені моя бабуся  - Віра Олексіївна Бегмат, ветеран педагогічної праці, а зараз завідуюча Варварівським народним історичним музеєм, голова первинної Ради ветеранів села. Вона дитина війни. Вдивляючись у очі свого тата, який уважно спостерігав все життя із світлин, вона говорить: «Батьку, розминулись ми навік з тобою…»
  «Їй було 4 роки. Батько сильними руками піднімає її до прикрашеної ялинки, і вона ножицями відрізає цукерки. Ось і все. Цей уривок дитячої памяті став дорогоцінним скарбом на всі роки життя моєї любої бабусі.
  Мій прадідусь Олексій Панасович Дзьох з прабабусею Марією Євменівною, сином Олексієм та донькою Вірою (моєю бабусею), жив у Ланній Карлівського району Полтавської області, працював залізничником на місцевому цукровому заводі. Навесні 1941 року його мобілізували, він у квітні-травні проходив військове навчання у Яреськах. Прабабуся зрідка навідувалася до нього. А то якось прадідусь попросив: «Привези наступного разу дітей, я так за ними скучив!». Але наступного разу вже не було, бо того дня почалася війна. Прадідусь, артилерист, пішов на фронт. З тих пір від нього не отримали жодної вісточки.


  Наближався фронт. Готуючись до окупації, частину заводського обладнання утопили в ставку, частину евакуювали. Щойно до Ланни зайшли фашисти, як поліцаї вигнали прабабусю з дітьми із квартири, адже ми були сімєю комуніста. Зібрали вони у вузол речі, взяли за мотузку корову та й пішли у Котлярівку до прадідусевих батьків. Але  там були свої поліцаї! Погрожуючи розстріляти всіх, вигнали на вулицю. Залишався останній варіант – іти в Редути до прабабусиних батьків. І там усе повторилося.
  Повернулися вони в Ланну, знайшли прихисток під напнутим рядном. Прабабуся закопала у купу гною швейну машину «Зінгер». А корова стояла біля них просто неба. Так жили до самих холодів. Тоді добрі люди впустили їх у куточок своєї хатини, виділили їм піл (таке дерев’яне ліжко). Прабабуся ходила на якусь роботу, а моя бабуся з своїм братом, обнявшись, щоб було тепліше, чекала на неї. Мріяли про батька, про те, що скоро війна закінчиться…
  Після 2 років окупації, коли радянські війська погнали ворога на захід, почали повертатися з евакуації ланнівці.
  Мою прабабусю у листопаді 1943-го відправили у ліси на Брянщині випилювати повалені вибухами дерева, а моя бабуся з братиком залишилися самі: йому – 13, а бабусі 6. Як жили, що їли бабуся пам’ятає мало, а ось, що накосили сіна корові на зиму, пам’ятає добре.
  25 травня 1944 року, саме у день його 14-ліття, бабусиного брата не стало. Він пас корів і пішов вирізати вудлище. Поблизу жінка саджала городину, а її дитина гралась якоюсь залізячкою. Ішли три хлопці, забрали  ту цяцьку і один кинув Альоші  під ноги. То була німецька міна. Брат моєї бабусі і його товариш Борис були тяжко поранені і померли, а двох їх  друзів покалічило. 
  Здавалось, що разом із сином померла і прабабусина душа. Бабуся з своєю мамою жили в землянці, а поруч будували мазанку. Бабуся ходила до школи, хоч були великі злидні. У бабусі були якісь ботиночки, але не було панчіх. Не багатими були й інші її ровесники, які навіть мали батьків. Та все ж всі вчилися дуже старанно.
  У бабусі ніколи з голови не виходив батько. Інші, хто пропав безвісти, знаходилися, хтось отримував похоронку. А нам… нічого! Бувало мама моєї бабусі зварить пісний борщ і каже: «Ану виглянь, чи не йде тато». Бабуся місяцями чекала, вдивляючись в дорогу…
А тоді прийшло повідомлення, що Олексій Дзьох  пропав безвісти у 1944 році.
  Після закінчення школи бабуся вступила до Полтавського педінституту. Потім працювала вихователем у дитячому будинку, який був тоді в нашому селі. А в нечасті вільні хвилини увесь час думала: ось був би в мене батько! Він би порадив, допоміг прийняти якесь рішення.
  Моя бабуся хоче, щоб внуки і правнуки знали, якою ціною їм дісталося те, що вони мають, і цінували його. Цінували своїх батьків, бо це в житті найдорожче.
Бабуся працювала вчителем історії,  сільським головою, а як голова первинної ради ветеранів, побувавши в багатьох родинах односельців, переймається долею кожного жителя нашого села.
  Традиційно кожного року односельців-ветеранів вітає генеральний директор ПСП «Орач» депутат районної ради Олег Бегмат. В селі воювали – 780 чоловік, 412 – загинуло, 98 з війни повернулися інвалідами, під час окупації села загинув 21 мирний житель. На кінець 1945 року, односельчани - учасники бойових дій отримали 386 нагород. Сьогодні серед нас проживає єдиний ветеран Другої світової війни, учасник бойових дій - Григорій Маркович Бабенко. 


  В нашому селі музей – це нетлінні мости з минулого в майбутнє. Моя бабуся є хранителькою минувшини, берегинею. Вона формує у підростаючого покоління патріотичну свідомість,  виховує шанобливе ставлення до памяті свого роду.
  Сьогодні набули нового змісту слова: «Слава Україні – Героям слава!» Встають сини і дочки України, і йдуть захищати рідну землю, памятаючи про славу й гордість свого волелюбного народу. Народу, який не схиляв голову перед ворогами, не корився лихій долі і ніколи не забував про своїх героїв. Воїни добра, я вірю, що світло, яке ви несете в своїх душах, розвіє пітьму, і над нашою землею засяє сонце миру і добра!  
  У наших душах завжди  живе глибоке переконання, що не вмре народ, не поляже, який має таке глибоке коріння, історію, прекрасну мову. Хочеться вірити, що моє покоління, яке зросло у своїй незалежній державі, підійме нашу Україну на новий рівень. Наш святий обов’язок  - зберегти те, що нам передали наші предки і передати нашим нащадкам.
  Думаю, що кожен юнак і кожна юнка епіграфом до свого життя можуть взяти такі рядки:
«Треба жить, щоб в землю врізать
Слід глибокий і помітний,
Щоб твоя лишилась справа,
Як той дуб тисячолітній».
  

Подвиг героїв безсмертний


  Наближається 70-річчя Перемоги над гітлерівським нацизмом. Україна цього року відзначатиме її за новими правилами. 8 травня в країні оголошено Днем пам’яті та примирення, а 9 травня – Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Про це йдеться в Указі  Президента України  № 169/2015 "Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни" і в Законі «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні».
   Україна вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом. Про гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, про увічнення пам'яті загиблих воїнів і жертв війни, пам'яті про воєнні злочини.
  Заходи пройдуть під гаслом «Пам'ятаємо. Перемагаємо». Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією була Друга світова війна. Ми пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об’єднані нації. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.

План заходів в бібліотеці
з нагоди відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі
1. Виставка-спогад "Перегортає пам'ять сторінки"                           21.04
2. Естафета пам'яті "Славу про подвиги ваші 
    несем ми в серцях молодих"                                                  квітень-травень
3. Конкурс читців "Не обміліє пам'ять віку, 
    у серцях нащадків буде жити..."                                                         28.04
4. Перегляд літератури "В книжковій пам'яті-
    миттєвості війни"                                                                                 29.04
5. Відео-мандрівка "Подвиг героїв безсмертний"                            30.04
6. Акція "Маки пам'яті"                                                                             2.05
7. Година-сповідь "Дитяче обличчя війни"                                       8.05
8. Година інформування "Мій край у полум'ї війни"                        9.05

Запрошуємо усіх бажаючих відвідати наші заходи!

неділя, 26 квітня 2015 р.

Нехай Чорнобиля біда – остання буде на планеті

26 КВІТНЯ – ДЕНЬ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ.  МІЖНАРОДНІЙ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ РАДІАЦІЙНИХ АВАРІЙ І КАТАСТРОФ


Де була калина,
Там нап`ята буда...
На верху могили
Чорнобилю груда...
 Тетяна Чорновіл

  Чорнобильська атомна електростанція є символом наймасштабнішої техногенної катастрофи в історії людства. Трагедія, спричинена вибухом на її четвертому енергоблоці, не має аналогів за обсягами забруднення природного середовища, негативного впливу на здоров’я та психіку людей, їхній побуті соціально-економічні умови життя.
  Смертельні промені радіації виявилися безсилими перед героїзмом і самовідданістю тих чоловіків і жінок, які зійшлися в нерівному бою з ядерною стихією в Чорнобилі. Їхній подвиг назавжди увійшов до літопису мужності й патріотизму українського народу.
  Минає 29 років від аварії ЧАЕС, але говорити про якесь хоча б поверхневе загоєння завданої страшною цивілізаційною трагедією і довкіллю, і людям рано не доводиться.
  День Чорнобильської трагедії завжди об’єднуватиме покоління та народи одним спогадом, однією печаллю,  однією надією.
Хай стане мир міцнішим у стократ,
Хай над землею чисте небо буде,
Чорнобиль – попередження, набат,
Його уроків людство не забуде!
  В бібліотеці спільно з працівниками будинку культури була проведена година застереження «Нехай Чорнобиля біда – остання буде на планеті».


  На заході виступив ліквідатор на ЧАЕС -  Ляпота Леонід Анатолійович. Очевидець трагедії розповів багато фактів про найбільшу техногенну катастрофу та про потенційну небезпеку радіації  для усього живого.
     

  Директор будинку культури розповіла присутнім про катастрофу, яка призвела до радіоактивного випромінення величезної кількості людей, забруднення навколишнього середовища.



  Бібліотекар назвала юним користувачам всіх односельців – ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, за що їм найщиріші слова вдячності та доземний уклін за високу громадську позицію, сміливість та відвагу. Схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, чиї життя обірвав смертоносний атом. Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.


  Нехай Чорнобильські дзвони озвуться в наших душах жалем, милосердям та співчуттям. Будемо пам'ятати Чорнобиль, зробимо все для того, щоб на долю людства більше не випало таких жахливих катастроф. Робімо все, щоб Чорнобильська трагедія нагадувала про себе лише творами літератури і мистецтва.

субота, 25 квітня 2015 р.

Час читати! Книги об'єднують!


  23 квітня - Всесвітній день книги та авторського права. З нагоди свята сердечно вітаємо письменників, видавців, бібліотекарів, користувачів, усіх, хто шанує і розвиває друковане слово!
  Книга належить до найвизначніших надбань людської цивілізації. Завдяки їй ми отримуємо доступ до знань, ідей, духовних і моральних цінностей, розуміння краси і творчих досягнень людини. Книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках неодмінно має стати на заваді жорстокості, несправедливості й насиллю, врятувавши наш неповторний світ.
  З квітня стартувала Всеукраїнська акція "Українська молодь читає", в ході якої у бібліотеках України проводяться масові заходи, покликані активізувати розвиток читання, зокрема, серед молодих користувачів. Наша бібліотека долучилася до проведення акції, відкривши цикл масових заходів проведенням флешмобу "Читали, читаємо, читатимемо!".
  Сьогодні українська книга впевнено завойовує своє місце на книжкових полицях і в серцях молоді. У Всесвітній день книги і авторського права користувачі нашої бібліотеки, в знак поваги і любові до друкованих видань, розгорнули плакати та показали, що молодь читає і заохочує до читання інших.




четвер, 23 квітня 2015 р.

З вірою любов і милосердя


  23 квітня  – 95 років від дня народження Г. М.Тютюнника (1920-1961), українського письменника.
  Українську художню прозу неможливо уявити без вагомої літературної спадщини Григора Тютюнника. Письменник у своїй творчості обрав жанр традиційний для нашої літератури — оповідання, повість. Правдивість зображуваних людських характерів, художня майстерність у відтворенні їхніх вчинків, емоцій — це те, чим найбільше приваблює він читача.
  Живописець правди — так можна б визначити і творчі принципи, і весь лад душі, а відтак і стиль, позначений яскравою індивідуальністю митця.
  Літературна хвилина «Письменник мужньої долі», яка була проведена в бібліотеці розкрила грані таланту письменника.



середа, 22 квітня 2015 р.

Добротворець


Ви – книгою в нашім домі, ви – думкою у слушний час
Такі далекі і знайомі десь тут завжди посеред нас.

  22 квітня Анатолію Григоровичу Михайленку виповнилося б 76 років. З нагоди роковин відомого земляка в бібліотеці була поповнена постійно діюча книжкова виставка: «Крила дав йому рідний край».


  Юні користувачі діляться з бібліотекарем своїми відгуками про творчий доробок Анатолія Михайленка. На його твори діти малюють малюнки, присвячують свої вірші письменникові, нашому земляку. Цього дня користувачі уважно переглянули відео-презентацію.


  Живе Анатолій Григорович в пам’яті тих, хто його знав, хто доторкнувся до його творчості. Живе у творах, які продовжують виходити з друку й після його відходу у вічність. Живе у пам’яті учнів та вчителів школи, користувачів нашої бібліотеки, які мали щастя зустрічатися з ним, спілкуватися, бо Анатолій Григорович ніколи не забував, якого він роду – племені - частенько навідувався до земляків, не обминав рідну школу, дарував свої книги, знаходив час для листування, організовував зустрічі з дитячими письменниками  В. Нестайком, А. Костецьким.
Світла Вам пам'ять, Анатолію Григоровичу!

вівторок, 21 квітня 2015 р.

Всеукраїнська акція "Бібліотека українського воїна"

ШАНОВНІ КРАЯНИ!
Запрошуємо Вас взяти участь у Всеукраїнській акції «Бібліотека українського воїна»!
Метою акції є підняття бойового духу військовослужбовців, організація їх змістовного дозвілля
Просимо подарувати до бібліотек військових частин Збройних Сил України кращі зразки вітчизняної та світової художньої літератури в перекладі українською мовою, науково-популярні видання з історії Української держави, її культури, Збройних сил.
Книги приймаються за адресою: с. Варварівка, вул. Чапаєва, 11
Варварівська сільська бібліотека
Добрі справи повернуться сторицею!

субота, 18 квітня 2015 р.

Проведення II етапу Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України 2015 року» (6-7 класи)


  Здавалося б, XXI століття – епоха домінування Інтернету. Проте життя у бібліотеках вирує, як і раніше, навколо книги. 
  Читання і книга відіграє важливу роль у житті дитини. Із них юні користувачі дістають певне світосприймання, книги виробляють у них  високі моральні якості, допомагають у навчанні, виховують почуття прекрасного і роблять їх життя повнішим, цікавішим та веселішим.
  Саме навесні, коли прокидається природа, оживають почуття, воскресають мрії і сподівання, з’являється незгасне бажання жити, радіти кожній миті, кожному погляду, кожній усмішці, проводиться щорічний конкурс: «Найкращий читач України».
  15 квітня в Карлівській районній бібліотеці ім. А. Михайленка проведено другий етап конкурсу «Кращий читач 2015 року». Учасників та гостей свята привітала директор дитячої бібліотеки Наталія Хрулич: «Сьогодні нас всіх тут зібрала книга. Уміння вдумливо читати кожну книгу збагатить ваше життя, зробить його цікавим і наповненим. І ви довели, що не просто багато читаєте, а вже стали кращими читачами своїх бібліотек». Щоб діти відчувалися затишніше та впевненіше, їх зустріли в районній книгозбірні запашним чаєм та випічкою.



  Діти представляли себе, свої уподобання, читали власні вірші. Потім всі прийняли участь у вікторині. Вікторина була проведена у 2 тури. У 2 тур увійшли 6 чоловік із 6 класу і 6 учасників із 7 класу. Серед них і юні користувачі нашої бібліотеки, які стали переможцями I етапу конкурсу – Роман Вус (6 кл) і Надійка Ковальчук (7кл). Дякуємо Олені Вус, мамі Романа, яка власним транспортом забезпечила нашу поїздку.



  Переможці приймуть участь у IIІ етапі конкурсу «Найкращий читач України – 2015», який пройде в найближчий час в Полтавській обласній бібліотеці для дітей ім. Панаса Мирного. А ми всі побажаємо їм успіху та перемоги не лише в обласному змаганні, а й участі у Всеукраїнському конкурсі – останньому етапі, який відбудеться у Львові.

вівторок, 14 квітня 2015 р.

З вірою у серці та добром у душі

  Таким був лейтмотив цьогорічного обласного свята «Воскресни, писанко!», що вже в дванадцяте зібрав світлого Великоднього понеділка у районному будинку культури майстрів і поціновувачів народного мистецтва.
  Дійство розпочалося традиційним вернісажем національних ремесел. Розмаїття творчих доробків карлівських умільців ще раз засвідчило багатогранність талантів наших земляків. Тут можна було побачити й оригінальні композиції на великодню тематику, помилуватися роботами місцевих художників та рукодільниць.
  Варварівський народний історичний музей (директор Віра Бегмат) представляв старожитності - експонати музею. Великодню композицію Варварівської сільської ради представляли директор будинку культури Наталія Полежаєва та зав. бібліотекою Таміла Вус.
  Писанки, вишиті серветки і рушники, курчата і зайчики з різноманітного матеріалу, паска з любовю виготовлені жителями нашого села, які сподіваються не лише на великодню радість, а й на те, що з воскресінням  Христа воскресне й багатостраждальна Україна, настане довгоочікуваний мир на нашій землі.




пʼятниця, 10 квітня 2015 р.

Магія Великодня


  Вітаємо всіх користувачів бібліотеки та читачів нашого блогу з Великодніми святами. Святий Великдень несе нам довгоочікувану радість перемоги Сина Божого, дарує надію та впевненість у завтрашньому дні, поселяє спокій у серцях, укріпляє віру та живить душу.
Христос воскрес – радійте, діти,
Біжіть у поле, у садок.
Збирайте зіллячко і квіти,
Кладіть на Божий хрест вінок!
Нехай бринять і пахнуть квіти,
Нехай почує Божий рай,
Як на землі радіють діти
І звеселяють рідний край.
На вас погляне Божа Мати,
Радіючи з святих небес...
Збирайтесь, діти, ну ж співати:
Христос воскрес!  Христос воскрес!
 Великдень – це торжество справедливості й перемоги добра над злом, життя над смертю, це великий дарунок Господньої любові. Нехай ця радісна подія утверджує наші переконання в тому, що достойне терпіння нагороджується перемогою, а чесне життя увінчується славою. Попросімо ж у Господа мудрості для єднання сердець і помислів, бажань і праці. Здоровя, миру, поміркованості вам і вашим родинам на життєвих дорогах. Нехай любов Господня з ясних високостей зійде світлим гостем у ваші оселі!
Бажаємо всім нам віри, терпіння і взаєморозуміння. Здоров’я, щастя і миру Вам та Вашим сім’ям. Христос Воскрес!
  В бібліотеці була організована книжкова виставка: «Магія Великодня».
  До Великодніх свят в бібліотеці була проведена година духовності: «Писанка чарівна – символ України».




   Метою заходу стало ознайомлення юних користувачів з історією виникнення Великодніх свят; розвивати інтерес і виховувати повагу до звичаїв, традиції українського народу. З цікавістю присутні прослухали інформацію бібліотекаря про те, як святкують Великдень в Україні, але самим цікавим було повідомлення про невід’ємний атрибут Великодня – писанки.
Котилася писаночка
з гори на долину,
прикотилась простісінько
до нас у гостину.
А за нею йде Великдень,
несе білу паску.
Розсипає між діточок
радощі і ласку.



Хай небо буде мирним, а Україна – чистою

  Під таким девізом п’ятий рік поспіль на Полтавщині проходить Всеукраїнська екологічна акція: «Зробимо Україну чистою». Щороку 25 квітня мешканці близько 120 країн світу виходять на прибирання довколишніх територій.
  Якщо ми хочемо жити за європейськими стандартами, то маємо робити свою країну чистою.
  Громада села вийшла на прибирання територій. Не стояли осторонь працівники і користувачі бібліотеки.




Голосні читання книги Л.Керролл «Аліса в країні чудес»

  Тиждень дитячої книги в бібліотеці був продовжений голосними читаннями книги Л.Керролл: «Аліса в країні чудес».
  В «Алісі в країні чудес», яка спочатку називалася «Пригоди Аліси під землею», розповідається про дівчинку, яка потрапила через кролячу нору у фантастичний світ, населений дивовижними істотами. Казка в жанрі абсурду стала результатом дружби англійського математика, письменника і поета Чарльза Лютвіджа Доджсона, який писав під псевдонімом Льюїс Керролл, з дітьми Генрі Лидделла, декана оксфордського коледжу Крайст-Черч, в якому він викладав. Середню з трьох дочок декана звали Алісою.
  Льюїс Керролл розповів нудьгуючим дітям про пригоди дівчинки у вигаданому світі під час човнової екскурсії. Алісі імпровізована розповідь так сподобалась, що вона попросила Керролла записати її. Керролл виконав її прохання і подарував головній героїні рукописний варіант «Аліси» з власними ілюстраціями на Різдво в 1864 році. Влітку 1865 з'явилося перше друкарське видання, 150-річчя якого і відзначається цього року.
  До ювілею книги діти читали вголос.


  Цей рукопис, до речі, зберігся і знаходиться зараз в Британській бібліотеці в Лондоні. Скоро він відправиться через океан, в Америку, для участі в урочистостях з нагоди 150-річного ювілею книги. У нью-йоркській бібліотеці Моргана і в філадельфійському музеї Розенбаха пройдуть виставки на честь пам'ятної події. У самому Лондоні виставка пройде в другій половині цього року.


  Цього року виповнюється 150 років з дня виходу в світ «Аліси в країні чудес» Льюїса Керрола і британська пошта Royal Mail, звичайно, не могла пройти повз цієї «напівкруглої» дати. У Великобританії з'явився у продажу блок з 10 нових марок, присвячених дитячій книзі, яка увійшла в золотий фонд світової літератури. На яскраві і дуже красиві марки, намальовані відомим книжковим ілюстратором Гремом Бейкером-Смітом, потрапили четверо героїв «Аліси»: сама головна героїня, дівчинка на ім'я Аліса, а також Білий Кролик, Чеширський Кіт і Божевільний Капелюшник (Болванщик).
  До пам'ятної дати приурочено не тільки випуск 10 марок, але й нове видання книги, проілюстроване малюнками з марок.



  «Аліса в країні чудес», - розповів лондонській Times Ендрю Хаммонд, директор Управління марок та листівок Royal Mail, - як і раніше є улюбленою книгою дітей і дорослих в усьому світі. Тому ми і вирішили відзначити цю дату таким чудовим набором марок, які цілком відповідають оригіналу».