пʼятниця, 26 грудня 2014 р.

Свято наближається


  З наступаючим Новим, 2015 роком, друзі! Миру вам, щастя, здоровя, родинного затишку, щасливих зустрічей і всіляких гараздів!

Дай Боже всім любові і тепла,
Добра у сімї, затишку в оселі,
Щоб щастя світла музика текла
В свята Різдвяні, щедрі і веселі!
Хай здійснює бажання рік Новий,
Хай наша Україна процвітає,
З чудовим святом радості і мрій
Ми щиро і сердечно вас вітаєм!

  Новий рік – це час здійснення мрій і сподівань. Чарівність Новорічної ночі навіть дорослим повертає віру в диво.
 Хай казкові Новорічні свята стануть джерелом нової позитивної енергії.
  Настала пора для найтепліших слів, найсвітліших побажань і, звісно, для найяскравіших мрій. Нині українська громада особливо потребує віри у власні сили, мудрої впевненості, що наш народ – не просто витривалий, мужній, невмирущий, а й здатен повірити в диво, створити його.
  Нехай рік, що збігає, забере біль і тривоги, а прийдешній рік подарує спокій, благодать і гармонію.
Тож плекаймо в серці маленьку зірочку нині, щоб на Різдво  благословила вона цілий світ і радувала нас протягом року!

Хай буде Новий рік схожий на диво,
Щоб кожен день жилося радісно і щасливо!
Щоб здійснились всі задуми та  мрії,
Щастям повнились ваші надії!


четвер, 25 грудня 2014 р.

Увага! Увага! Увага!

До новорічних свят
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати масові заходи в бібліотеці під час зимових канікул!
4.01 - Книжкова виставка-інсталяція:
«В новім щасті, в новій силі –
З Новим роком, браття милі»
Літературний калейдоскоп:
«Віночок казок від братів Грімм»
5.01 - Інтернет-подорож:
«Дід Мороз у різних країнах світу»
Майстер-клас:
«Сніжинки-балеринки»

6.01 - Літературна гра:
«Магія зимових свят»
Бібліопікнік:
«За Різдвяним столом»

8.01 - Огляд періодичних видань:
«Новини періодики – 2015»
Літературно-поетична година:
«Його душа світилася зорею»
(80 р. від д.н. В.А. Симоненка)

9.01 - Народознавча бесіда:
«Хвали січень сніговий»
/Традиція новорічних свят/
Ялинка вітань і побажань:
«Хай рік Новий
Різдво Христове,
Вам подарують
Дні казкові»

10.01 - Літературні посиденьки:
«Поетичний снігопад»
Виставка дитячих творчих робіт:
«Зима морозяна надворі, замети білі на землі»

Чекаємо на вас!

середа, 24 грудня 2014 р.

В казковий край запросив Святий Миколай


  19  грудня  парафіяни  православної  церкви  відзначають  День святого Миколая покровителя всіх  мандрівників  і  дітей.  Свято  вважається  одним  із найбільш  шанованих  у православному світі. Здавна Микола Угодник вважався захисником всіх дітей. У деяких слов'янських народах вірили і досі вірять, що напередодні Дня святого Миколая цей святий приносить усім слухняним дітям подарунки, а неслухняні повинні виправитися і чекати подарунки від Миколая наступного року.
Коли замерзла річка
І став біленьким гай, 
Прийшов у темну нічку
На землю Миколай!!!
Він в шапці-невидимці,
У теплім кожушку
Приніс усім гостинці
У чарівнім мішку!
  Цього дня і до бібліотеки завітав Святий Миколай. Юні користувачі були задоволені і здивовані тим, що Святий відвідав бібліотеку, вітаючи кожного користувача гостинцем. Діти в гарному настрої залишали бібліотеку. І, звичайно, шкодували, що Миколай лише раз на рік відвідує землю, виявляє свою неземну любов до дітей та щоразу дарує казкову таємницю.


  В бібліотеці була організована виставка дитячого малюнка і листа: «Казковий край запросив Святий Миколай».



середа, 17 грудня 2014 р.

Знай свої права, умій себе захистити


  У Варварівській бібліотеці проходить Всеукраїнський тиждень права. Бібліотекар і користувачі активно включилися у проведення соціально-значимих заходів, спрямованих на утвердження правової держави, на підняття рівня правової культури, поваги до найвищих цінностей, які охороняються законом.  В бібліотеці була організована виставка-панорама: «Мусять добре знати діти про свої права  на світі».


  10 грудня святкують Міжнародний день прав людини. Це свято було засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. Двома роками раніше ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини.
  Головна мета свята — торжество в усьому світі понять свободи, безпеки й чесності людей по відношенню одне до одного. Одним із аспектів всебічного розвитку особистості є висока правова культура. Із усього різноманіття знань, що їх людина набуває у повсякденному житті, їй найбільше будуть потрібні правові знання.
  В рамках Всеукраїнського тижня  права в бібліотеці була проведена гра-бесіда: «Знай свої права», приурочена до Дня прав людини. Кожен бажаючий юний користувач узяв участь у сюжетно-рольових іграх на дану тематику та підвищив свій рівень правової культури. Права дітей в малюнках юні користувачі передали художньо, які були зібрані у виставку дитячого малюнку: «Права дитини».

Духовний ангел України


Давно минули ті часи,
Коли ходив Сковорода
Землею, повної краси,
Як панувала в ній біда

   «Він жив, як і вчив, і вчив, як жив». Ідеться про органічне поєднання сковородівського вчення про щастя людини з глобальною вимогою сучасності – гармонійним розвитком суспільства.
   Григорій Сковорода є інтелектуальним духовним ангелом України, тому ми прагнемо, щоб у світлі його ідей і настанов формувалося молоде покоління українців. Саме в час, коли Україна отримала свою державність треба, щоб свобода звершилась і на рівні людини – цьому вчив нас Григорій Сковорода. Про це користувачі бібліотеки дізналися переглянувши перегляд літератури: «Духовний ангел України».
  

 «Поет, філософ, просвітитель» під такою назвою була проведена літературна хроніка - вшанування пам'яті Григорія Савовича Сковороди, популяризація його творчої спадщини, високого прикладу особистого життя і громадської позиції.


   Понад 250 років тому мандрівний філософ пояснював своїм учням, що зміст людського існування у самопізнанні, а царство людини знаходиться всередині неї і «Щоб пізнати Бога, треба пізнати самого себе». Сковорода хотів зробити світ кращим. Адже основою щасливого життя є сродний труд, тобто праця людини повинна приносити внутрішнє задоволення, бо обирати треба таку справу в житті, яка відповідала б природним нахилам людини.
   Григорій Савович Сковорода найбільший український філософ усіх часів, і цей факт не може бути оскаржений невблаганним часом.
  Незважаючи на віддаль віків, він промовляє до своїх нащадків, як наш сучасник, засуджуючи відживше, вітаючи нове, стверджуючи хвалу трудовому натхненню як джерелу радості та щастя. Його життя, творчість, філософські ідеї є цікавими та актуальними. Літературна хроніка користувачів запросила «у мандри в пошуках істини».
  Завідуюча Варварівським народним історичним музеєм Віра Бегмат у літературній хроніці виступила з бесідою «Навічно в бронзі і граніті». Вона особисто з екскурсією побувала на могилі видатного українського філософа Григорія Сковороди.

Добро і милосердя об’єднує серця


  22 роки тому Генеральна Асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Мета такого рішення цілком очевидна: люди з фізичними або психічними недугами мають почуватися повноправними членами суспільства.
  Щороку  3 грудня світ відзначає Міжнародний день інвалідів. На знак поваги до людей з особливими фізичними потребами в Україні також на державному рівні відбуваються різноманітні тематичні заходи.
 У розвинених країнах життя без барєрів  для людей з обмеженими фізичними можливостями давно стало нормою. Ідеться не лише про забезпечення будинків чи транспорту пристроями для вільного доступу інвалідів, а насамперед про програми соціальної, психологічної та трудової реабілітації для громадян з особливими фізичними потребами, про їх усебічну адаптацію та інтеграцію в суспільство.
  В Україні близько 3 мільйонів людей – інваліди. І, треба визнати, ця цифра зростає з року в рік, тож вимагає ще більшої,  підвищеної уваги суспільства до людей з обмеженими фізичними можливостями.
   У Полтавській області нині мешкає 82 тис. осіб з інвалідністю, з них 4,4 тис. -  діти –інваліди. Інваліди – це не просто категорія людей. Це окремі життя, окремі людські долі і надії на те, що все буде добре. На щастя, поряд з ними є ті, хто не тільки допомагає, а й розуміє їх потреби, їх бажання бути активними, дієвими членами суспільства.
  На території Варварівської сільської ради проживають 7 дітей-інвалідів і 33 інваліди I та  II груп. В цей день кожного відвідали сільський голова О.Родик, голова Ради ветеранів В.Бегмат, спонсорську допомогу (продуктовий набір) надав генеральний директор ПСП «Орач» О.Бегмат.


  Кожен, хто живе чи працює поряд з людьми із особливими фізичними потребами, щоб не забували про головне – увагу та розуміння. І не тільки 3 грудня, а постійно, щоденно. 
 В бібліотеці був організований перегляд: «Реабілітація за допомогою інформації». Бібліотека ніколи не стоїть осторонь, коли мова йде про допомогу. Радо допомагаємо людям з обмеженими можливостями реалізувати їх право на гідне життя, адаптуватися в оточуючому світі та сприяємо розкриттю їх творчих можливостей. 

СНІД – рана людства


Вроздріб – літери звичні, а разом,
В людських долях лишаючи слід,
Творять слово, приречене часом,
У смертельному вироку – СНІД.

Думав я, безтурботний, наївний,
Вирок цей проминути в обхід,
Та діагноз мій – ВІЛ-позитивний,
А по іншому – хворий на СНІД…
 Тетяна Чорновіл        

    З 1988 року 1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом, що слугує  справі зміцненню організованих зусиль у боротьбі з пандемією, яка поширюється у всіх регіонах світу. Зусилля вчених спрямовано на винайдення ефективних методів подолання СНІДу, однак поки що говорити про успіх, про перемогу над вірусом ВІЛ передчасно. За оцінками експертів, сьогодні понад 50 млн. жителів планети Земля є ВІЛ-позитивними, а понад 20 млн. - вражені СНІДом. Кожного дня у світі інфікується 15-16 тис. осіб, переважно молодого віку.
  Поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ і його кінцева стадія СНІД. СНІД – особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини.
   На жаль, Україну визнано державою, яка від ВІЛ/СНІДу в Східній Європі постраждала найбільше. Сьогодні в нас офіційно зареєстровано 49 тис. осіб, що мають статус ВІЛ-позитивних. Серед них майже 4 тис. дітей у віці до 14 років. У тенетах СНІДу перебувають понад 3 тис. громадян України, з яких понад 100 дітей. Це офіційна статистика, зареєстрована в Українському центрі профілактики і боротьби зі СНІДом МОЗ України. Міжнародні експерти вважають, що ВІЛ – позитивних у нас значно більше.
    Такі факти  для користувачів Варварівської бібліотеки, які цього дня завітали до бібліотеки на годину-застереження: «СНІД – рана людства» озвучила бібліотекар  Вус Т.А. У бібліотеці був перегляд: «Життя проти СНІДу».


   Скільки б про СНІД не писали і не говорили, чомусь кожен з нас вважає, що ця хвороба існує деінде, тільки не поруч з нами. Проте статистика — річ уперта, а ми з вами маємо нині страшні цифри: кожен 100-й мешканець України – ВІЛ інфікований.
  СНІД – особливо небезпечна хвороба, яка несе смертельну загрозу людству і ми маємо пам'ятати: здоровий спосіб життя, чистота у взаєминах - найкращі методи профілактики СНІДу. Нехай усе жахливе, що сталося з іншими, обійде нас, залишиться далеко-далеко. Нехай кожна людина до кінця усвідомить усю небезпеку, яку несе СНІД, і зробить усе можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної інфекції. Пам'ятайте: єдина людина, що може вберегти вас від СНІДу - це ви самі! 

Заочна прем’єра книги Володимира Дугара «Крізь буревій»


  Володимир Дугар уже відомий читачам як поет сатирик-гуморист, чиї твори широко друкувалися в авторитетних періодичних виданнях України, колективних збірниках, видані окремими збірками, перекладені на російську і білоруські мови.
  Книга, до якої увійшли повісті «Крізь буревій» і «Серце сокола» - це своєрідний дебют автора як прозаїка, котрий раніше не виступав у цьому літературному жанрі.
  У творі «Крізь буревій» постає образ конкретного воїна в роки Великої Вітчизняної війни, хороброго розвідника, повного кавалера орденів Слави, уродженця Карлівського району, що на Полтавщині, Івана Пилиповича Максименка. Відчайдушні втечі з пазурів фашистської неволі по дорозі на каторгу у гітлерівську Німеччину, бойові походи з народними месниками партизанського загону імені Кутузова, сповнені мужності, відваги і смертельної небезпеки будні розвідника регулярної частини в Радянській Армії постають перед читачем у повісті «Крізь буревій».
    

вівторок, 16 грудня 2014 р.

Микола П’ятенко – самобутній майстер, вправний у різних видах і жанрах народного мистецтва

 (Творча виставка робіт художника у районному історико-краєзнавчому музеї із циклу: «Вони від Карлівських джерел»)



  «Є люди, про яких погано не кажуть, бо вони вміють жити скромно, красиво і праведно, чим відштовхують зло і людську заздрість» - так розпочала свій виступ завідуюча Карлівським історико-краєзнавчим музеєм Ірина Федорченко на творчій виставці художника з села Варварівки Миколи П’ятенка.
 Бібліотека не раз вже знайомила з роботами Миколи Павловича, а сьогодні ознайомимо наших користувачів із роботами митця представленими на виставці.

Барельєфне зображення Кобзаря в гіпсі

неділя, 23 листопада 2014 р.

Чорні крила голодомору


   Страшні тридцяті роки XX століття…. Стільки горя та страждань принесли вони Україні. 22 листопада 2014 року в Україні відзначається День пам'яті жертв голодоморів. Для нашої держави цей історичний відрізок часу є сумним і скорботним. Пов'язаний він із політикою тодішньої влади, яка шляхом штучно створеного голоду, намагалася вибити у представників української нації жагу до свободи та незалежності. Сучасному поколінню українців є незрозумілим і неприйнятним те, що багатюща на врожаї країна в мирні часи потерпала від невидимого ворога – голодної смерті. Голодомор тридцятих років був засуджений прогресивним людством і визнаний безпрецедентним злочином проти українського народу. 
     До цієї "чорної" дати в історії нашого народу, бібліотекою спільно з народним історичним музеєм була проведена година-реквієм: «Чорні крила голодомору». Завідуюча сільським музеєм Віра Бегмат на документах і фактах розповіла і показала про голодомори, незаживаючу рану в історії України, страшний злочин проти українського народу, який не минув і нашого села. 

21 листопада - День Гідності та Свободи

 

  День Гідності та Свободи – це день, коли Україна по-справжньому усвідомила важливість національної єдності. Доленосні події Революції Гідності, які змінили свідомість багатьох українців, ніколи не забути. Вони підтвердили рішучість громадян на шляху до демократії та європейського вибору України.
 Ми змогли продемонструвати усьому світові своє прагнення будувати вільну, демократичну, сильну європейську державу. Це – не легкий шлях, але разом ми зможем його подолати. У цей день в бібліотеці був організований інформаційний перегляд: «День Гідності та Свободи», де користувачі могли познайомитися з тематичними статтями в періодичних виданнях.


Толерантність врятує світ

  13 листопада 2014 року в бібліотеці був проведений інформаційний коктейль: «Толерантність врятує світ», участь в якому взяли юні користувачі бібліотеки.       
   Зараз, коли наша рідна Україна переживає тяжкі часи військових конфліктів і непорозумінь, тема терпимості до чужого  способу життя, релігійної, національної й культурної належності, мови, звичаїв, фізичного і психічного стану, зовнішнього вигляду актуальна як ніколи. Толерантність є головною умовою стабільності й миру в такому різноманітному сучасному світі.
 З метою виховання у молоді  чуйності, взаємодопомоги, людяності, терпимості, небайдужості  і дружнього прийняття інших людей, діти виготовляли квітку толерантності.



  Понад 12 років 16 листопада світ святкує Міжнародний день толерантності. Цей день був проголошений Декларацією принципів толерантності, затвердженого у 1995 році на 28 Генеральній конференції ЮНЕСКО. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної незалежності чи кольору шкіри. Толерантність –  поняття про активну моральну позицію, психологічну готовність до терпіння. В українському сприйнятті толерантність – це почуття любові і поваги. Потрібно  віддати  шану  кожному українському герою, який в час воєнного лихоліття боровся і бореться  за визволення  рідної  землі  від тоталітарних загарбників.
Свою Україну  любіте,
Любіть її  во время люте,
В останню тяжкую минуту
За неї Господа моліть.
   Пам’ятаймо цей заклик Великого Кобзаря. Якою буде Україна в майбутньому, вирішувати  нам. Тільки мир  і  злагода, взаємодопомога, подолання особистого егоїзму приносить щастя  і  впевненість  в  майбутньому.
  Цінуйте  в  кожній  людині особистість і поважайте її  думки, почуття, переконання. Сьогодні варто замислитися над цим і зробити себе і світ хоч на краплинку добрішим та толерантнішим.

субота, 15 листопада 2014 р.

Земля і люди


  Сердечно вітаємо працівників сільського господарства Варварівки і всіх аграріїв України з професійним святом. Із почуттям глибокої шани і поваги щиро вдячні всім аграріям за самовіддану працю, за розуміння і мудрість, за натруджені руки, результатом яких є отримання  щедрого урожаю.
    Міцного вам здоровя, добірного колоса, щоб у кожного з нас був хліб і до хліба! Хай благополучними й щасливими будуть ваші родини! Нових вам трудових здобутків!
   Сьогодні важливість професії аграрія зростає і набуває нового сенсу – вашими зусиллями, знаннями, ідеями створюється нова Україна!
   Так склалось у житті, що хліборобам і землі, на якій вони працюють, годі й думати про відпочинок. Тільки-но закінчилися ранні жнива і господарі заховали в комори просушене зерно, вже треба поспішати за погожої днини зібрати кукурудзу, сою, соняшник, цукрові буряки, а потім, не втрачаючи ні дня, думати про урожай наступного року. Ніщо й ніхто не може розірвати міцний зв'язок землі – годувальниці та тих, хто присвятив своє життя праці на ній. 
  Серед них і хлібороби ПСП «Орач», яке очолює Олег Леонідович Бегмат. В «Орачі» навчились вміло і розумно працювати, аби отримувати стабільно високі врожаї і при цьому раціонально використовувати землю. Тим паче, що керівник ПСП «Орач» неабияку увагу приділяє матеріально-технічній базі господарства. Тож нехай життєвий і професійний шлях Олега Леонідовича буде наповнений новими злетами та досягненнями, а все зроблене добро вертається сторицею!
    На блозі нашої бібліотеки я від себе особисто і від користувачів бібліотеки хочу подякувати за спонсорську підтримку, бо вже не один рік наша бібліотека поповнюється періодичними виданнями завдячуючи ПСП «Орач» і його керівникові депутату районної ради Бегмату Олегу Леонідовичу. Міцного здоровя, широкого життєвого шляху та плідної роботи на благо рідної землі.
   В бібліотеці був проведений День працівника агропромислового комплексу: «Земля і люди». Цього дня ми почули такі слова на адресу кращого механізатора ПСП «Орач» Володимира Залімського від керівника господарства: «Надійність, професіоналізм, якість та механізаторська совість».

Налаштовуючи струни дитячих душ на прекрасне

    

    Умілі руки в народі часто називають золотими. Однак справжнє мистецтво – це не лише руки, це, насамперед, душа, без якої майстерність мертва. Великими митцями є ті люди, душа котрих завжди прагне у височінь піднебесся, живиться соками глибокого народного коріння. А ще важче все, що знаєш, вмієш передати юному поколінню. Дитяча душа, немов музичний інструмент витонченої роботи, потребує турботи справжнього майстра, який зможе налаштувати її струни на звучання в унісон із почуттям любові, милосердя, оптимізму, відповідальності та патріотизму. Нелегка місія майстра Наталії Григорівни Калюжної, яка прищеплює любов дітям до прекрасного на своїх уроках. Творчі роботи юних майстрів експонуються на виставках. Вони вражають високим рівнем досконалості. Її вихованки брали участь у різних районних та обласних конкурсах та фестивалях «Первоцвіт», «Розмай дитячих мрій», в обласному конкурсі творчих робіт «Дитинство – це гомін усюди» у номінації «Руками створена краса» дипломом II ступеня та цінним подарунком нагороджено вихованку Наталії Григорівни - ученицю спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Вікторію Ворон, та також ученицю Варварівської ЗОШ I-III ступенів Калітіну Євгенію у цьому ж конкурсі у номінації: «Кращий виріб декоративно-прикладного мистецтва «Руками створена краса»».

середа, 12 листопада 2014 р.

Наша мова калинова


«Мова – душа кожної нації, її святощі, її неоціненний скарб. 
Вдосконалюймо її, бо вона, як і Україна, в нашому серці, 
і починається вона з кожного із нас», - 
писав великий український мовознавець Іван Огієнко.
  9 листопада, в Україні відзначається День української писемності та мови. Це свято було встановлено указом Президента України в 1997 році, і відзначається щорічно на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
 Яка прекрасна українська мова! Виплекана колоссям, землею, виспівана птахами, звеличена письменниками. Мова… яка ти багатогранна, ніжна, чиста, як промінчики сонця, що яскравим сяйвом осипають землю добром, радістю, плодами… 
 Мелодійна, ніжна, солов’їна. Навіть слів не вистачає, щоб описати калинове слово. Тож давайте оберігати, плекати, звеличувати зброю, гострішу за будь-які кулеметні постріли.
 Памятаймо, що наша писемність і мова – це чиста криниця, із якої бє, мов сльоза, джерело. Вона, як добірне зерно, яким маємо всі ми, патріоти держави, засівати поле спілкування, домагатись її розквіту, утвердження на теренах нашої незалежної України.
 Українське слово споконвіку живе в піснях, легендах, у нашій історії й сьогоденні. Виткана і чарівною калиною, і синім барвінком, і вишневим цвітом та запашною рутою-м’ятою.
 Але ж у нас прекрасна рідна мова.
 Відтінків в неї стільки, скільки барв!
 У ній – і сива давнина, й онова.
 У ній – далеких предків пісня й сталь…
 У Лесі Українки є такий вислів: «Нація повинна боронити свою мову більше, ніж свою територію». Дуже точно. Із цього  все починається.

Усміхнімося вишнево!

У 125-річницю від дня народження Остапа Вишні


     “Павло Михайлович Губенко (справжнє імя  та прізвище Остапа Вишні) – письменник суто народний, народний у найкращому і найглибшому розумінні. Він український у своїх  пейзажах, у своєму лукавому й добродушному гуморі, у своїй далеко не добродушній сатирі, у своїй ласкавій і соромливо-ніжній ліриці. Саме оце поєднання видимого світові сміху з незримим світові смутком, таке притаманне народній українській поезії, свідчить, що Остап Вишня справді – таки земляк і духовний родич великого Гоголя та дотепного Котляревського…»
Максим Рильський
   
     Ще філософ сказав, що гумор переносить через прірву і навчає її гратися зі своїм горем. Багато довелося подолати письменнику-гумористу Остапу Вишні. Це й ув’язнення, і табори ГУЛАГу, і присуди до розстрілу, і тривала розлука із сім’єю… Та незмінним життєвим супутником письменника була його усмішка – зброя, якого перемагав завжди та якою споряджав свій народ, аби «весело заіскрити сумні його очі». Тож давайте прослідкуємо її дію в непростих життєвих обставинах гумориста, і, може, тоді й наші очі замерехтять теплим, веселим блиском,  як того прагнув Остап Вишня.
  Здається письменник наче й народився з усмішкою на устах. Селянська родина, 17 дітей, другим з яких був Павло Губенко. Батько - колишній військовий. Доводилося сутужно. Про вчителювання та красне письменство якщо й думалося, то лише під час навчання в Київській військово – фельдшерській школі, до якої мусив вступити, бо міг здобути освіту безкоштовно, і згодом на медичній ниві. Та доля все ж вирішила подарувати своєму обранцю осяйну усмішку…
   Незважаючи на всі «жарти долі», він сміявся в «Зенітці», «Мисливських усмішках» і т.д.
  Живильна сила усмішки вкотре довела свою здатність гоїти найболючіші та найглибші рани, зцілювати очищувати, лікувати.
  Вона ця сила, і досі збережена у творах Остапа Вишні, повірте, починає діяти одразу ж, як наша рука зашелестить вишневими сторінками. Так було і цього дня в бібліотеці, коли проходила літературно-гумористична година: «Вишневі усмішки нашого народу». Руслан Козиренко прочитав гумореску «Як ми колись учились», а Настя Валенко – «Зенітку», «Моя автобіографія», а ще учасники розповіли смішні історії які траплялися з ними.


вівторок, 11 листопада 2014 р.

Сучасний світ вимагає сучасних підходів. Культура не виняток!

9 листопада – Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва


   Щиро і сердечно вітаємо всіх із професійним святом – Днем працівників культури і майстрів народного мистецтва! Культура робить людину особистістю, незримою силою вона формує національну спільність, робить нас неповторними, не схожими на інших. Завдяки вашому творчому неспокою доглядаються джерела духовності, правди і краси, а професійна і народна культура рясно родить вагомими здобутками. 
  Дорогі колеги! Завдяки вам могутні традиції поєднуються з новітніми поглядами, створюючи культуру, яка зрозуміла молодому поколінню, звернена до майбуття. Ви оберігаєте і розвиваєте народні традиції та ремесла, забезпечуючи пам'ять поколінь.  
   Хай це свято подарує вам душевну злагоду і натхнення в роботі.
Добра, любові і краси!

Суцвіття творчого натхнення

       Декоративні композиції, які виготовляє наш користувач Наталія Івлєва – чудова прикраса для інтер’єру, вона ніколи не зівяне та стане стильною родзинкою в оселі.


   Перетворення пляшок у маленькі шедеври -  дуже захоплююче хобі й чудовий спосіб відволіктись від повсякденних турбот. Це творчість, хобі, відпочинок, а ще - це цікаво, модно та дуже гарно. Використання текстилю – нетрадиційний, проте досить цікавий прийом декорування.
   Не поспішайте викидати порожні пляшки. Виявляється, пляшка може стати справжнім витвором мистецтва, подарувати естетичну насолоду або стати оздобою столу чи інтер’єру. Варто лише подивитися на неї, як на основу для декорування і додати трохи фантазії.
З її легкої руки пляшки перетворюються у чудові вази. Ще її захоплення – чудові віночки із  стрічок, прикрашені обідки та  різні прикраси для дівчаток.
   Найголовніше – це натхнення та бажання зробити щось неповторне власноруч. Цим захоплюється вся її родина. Олександр Васильович за професію столяр, він допомагає Наталії Іванівні випилювати форми для виготовлення картин, а також інші вироби з дерева.
   

    Друга виставка творчих робіт в бібліотеці Наталії Іванівни – сімейна. Тут роботи її сина Ігоря Володимировича. Це чудові картини по дереву.


     До того ж,  як відомо, речі виготовлені своїми руками – особливі.
   Тож пробуйте, експериментуйте, користуйтеся книгами і інтернетом в нашій бібліотеці і ви обовязково отримаєте чудовий результат, який нікого не залишить байдужим.