пʼятниця, 26 грудня 2014 р.

Свято наближається


  З наступаючим Новим, 2015 роком, друзі! Миру вам, щастя, здоровя, родинного затишку, щасливих зустрічей і всіляких гараздів!

Дай Боже всім любові і тепла,
Добра у сімї, затишку в оселі,
Щоб щастя світла музика текла
В свята Різдвяні, щедрі і веселі!
Хай здійснює бажання рік Новий,
Хай наша Україна процвітає,
З чудовим святом радості і мрій
Ми щиро і сердечно вас вітаєм!

  Новий рік – це час здійснення мрій і сподівань. Чарівність Новорічної ночі навіть дорослим повертає віру в диво.
 Хай казкові Новорічні свята стануть джерелом нової позитивної енергії.
  Настала пора для найтепліших слів, найсвітліших побажань і, звісно, для найяскравіших мрій. Нині українська громада особливо потребує віри у власні сили, мудрої впевненості, що наш народ – не просто витривалий, мужній, невмирущий, а й здатен повірити в диво, створити його.
  Нехай рік, що збігає, забере біль і тривоги, а прийдешній рік подарує спокій, благодать і гармонію.
Тож плекаймо в серці маленьку зірочку нині, щоб на Різдво  благословила вона цілий світ і радувала нас протягом року!

Хай буде Новий рік схожий на диво,
Щоб кожен день жилося радісно і щасливо!
Щоб здійснились всі задуми та  мрії,
Щастям повнились ваші надії!


четвер, 25 грудня 2014 р.

Увага! Увага! Увага!

До новорічних свят
Запрошуємо всіх бажаючих відвідати масові заходи в бібліотеці під час зимових канікул!
4.01 - Книжкова виставка-інсталяція:
«В новім щасті, в новій силі –
З Новим роком, браття милі»
Літературний калейдоскоп:
«Віночок казок від братів Грімм»
5.01 - Інтернет-подорож:
«Дід Мороз у різних країнах світу»
Майстер-клас:
«Сніжинки-балеринки»

6.01 - Літературна гра:
«Магія зимових свят»
Бібліопікнік:
«За Різдвяним столом»

8.01 - Огляд періодичних видань:
«Новини періодики – 2015»
Літературно-поетична година:
«Його душа світилася зорею»
(80 р. від д.н. В.А. Симоненка)

9.01 - Народознавча бесіда:
«Хвали січень сніговий»
/Традиція новорічних свят/
Ялинка вітань і побажань:
«Хай рік Новий
Різдво Христове,
Вам подарують
Дні казкові»

10.01 - Літературні посиденьки:
«Поетичний снігопад»
Виставка дитячих творчих робіт:
«Зима морозяна надворі, замети білі на землі»

Чекаємо на вас!

середа, 24 грудня 2014 р.

В казковий край запросив Святий Миколай


  19  грудня  парафіяни  православної  церкви  відзначають  День святого Миколая покровителя всіх  мандрівників  і  дітей.  Свято  вважається  одним  із найбільш  шанованих  у православному світі. Здавна Микола Угодник вважався захисником всіх дітей. У деяких слов'янських народах вірили і досі вірять, що напередодні Дня святого Миколая цей святий приносить усім слухняним дітям подарунки, а неслухняні повинні виправитися і чекати подарунки від Миколая наступного року.
Коли замерзла річка
І став біленьким гай, 
Прийшов у темну нічку
На землю Миколай!!!
Він в шапці-невидимці,
У теплім кожушку
Приніс усім гостинці
У чарівнім мішку!
  Цього дня і до бібліотеки завітав Святий Миколай. Юні користувачі були задоволені і здивовані тим, що Святий відвідав бібліотеку, вітаючи кожного користувача гостинцем. Діти в гарному настрої залишали бібліотеку. І, звичайно, шкодували, що Миколай лише раз на рік відвідує землю, виявляє свою неземну любов до дітей та щоразу дарує казкову таємницю.


  В бібліотеці була організована виставка дитячого малюнка і листа: «Казковий край запросив Святий Миколай».



середа, 17 грудня 2014 р.

Знай свої права, умій себе захистити


  У Варварівській бібліотеці проходить Всеукраїнський тиждень права. Бібліотекар і користувачі активно включилися у проведення соціально-значимих заходів, спрямованих на утвердження правової держави, на підняття рівня правової культури, поваги до найвищих цінностей, які охороняються законом.  В бібліотеці була організована виставка-панорама: «Мусять добре знати діти про свої права  на світі».


  10 грудня святкують Міжнародний день прав людини. Це свято було засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. Двома роками раніше ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини.
  Головна мета свята — торжество в усьому світі понять свободи, безпеки й чесності людей по відношенню одне до одного. Одним із аспектів всебічного розвитку особистості є висока правова культура. Із усього різноманіття знань, що їх людина набуває у повсякденному житті, їй найбільше будуть потрібні правові знання.
  В рамках Всеукраїнського тижня  права в бібліотеці була проведена гра-бесіда: «Знай свої права», приурочена до Дня прав людини. Кожен бажаючий юний користувач узяв участь у сюжетно-рольових іграх на дану тематику та підвищив свій рівень правової культури. Права дітей в малюнках юні користувачі передали художньо, які були зібрані у виставку дитячого малюнку: «Права дитини».

Духовний ангел України


Давно минули ті часи,
Коли ходив Сковорода
Землею, повної краси,
Як панувала в ній біда

   «Він жив, як і вчив, і вчив, як жив». Ідеться про органічне поєднання сковородівського вчення про щастя людини з глобальною вимогою сучасності – гармонійним розвитком суспільства.
   Григорій Сковорода є інтелектуальним духовним ангелом України, тому ми прагнемо, щоб у світлі його ідей і настанов формувалося молоде покоління українців. Саме в час, коли Україна отримала свою державність треба, щоб свобода звершилась і на рівні людини – цьому вчив нас Григорій Сковорода. Про це користувачі бібліотеки дізналися переглянувши перегляд літератури: «Духовний ангел України».
  

 «Поет, філософ, просвітитель» під такою назвою була проведена літературна хроніка - вшанування пам'яті Григорія Савовича Сковороди, популяризація його творчої спадщини, високого прикладу особистого життя і громадської позиції.


   Понад 250 років тому мандрівний філософ пояснював своїм учням, що зміст людського існування у самопізнанні, а царство людини знаходиться всередині неї і «Щоб пізнати Бога, треба пізнати самого себе». Сковорода хотів зробити світ кращим. Адже основою щасливого життя є сродний труд, тобто праця людини повинна приносити внутрішнє задоволення, бо обирати треба таку справу в житті, яка відповідала б природним нахилам людини.
   Григорій Савович Сковорода найбільший український філософ усіх часів, і цей факт не може бути оскаржений невблаганним часом.
  Незважаючи на віддаль віків, він промовляє до своїх нащадків, як наш сучасник, засуджуючи відживше, вітаючи нове, стверджуючи хвалу трудовому натхненню як джерелу радості та щастя. Його життя, творчість, філософські ідеї є цікавими та актуальними. Літературна хроніка користувачів запросила «у мандри в пошуках істини».
  Завідуюча Варварівським народним історичним музеєм Віра Бегмат у літературній хроніці виступила з бесідою «Навічно в бронзі і граніті». Вона особисто з екскурсією побувала на могилі видатного українського філософа Григорія Сковороди.

Добро і милосердя об’єднує серця


  22 роки тому Генеральна Асамблея ООН проголосила 3 грудня Міжнародним днем інвалідів. Мета такого рішення цілком очевидна: люди з фізичними або психічними недугами мають почуватися повноправними членами суспільства.
  Щороку  3 грудня світ відзначає Міжнародний день інвалідів. На знак поваги до людей з особливими фізичними потребами в Україні також на державному рівні відбуваються різноманітні тематичні заходи.
 У розвинених країнах життя без барєрів  для людей з обмеженими фізичними можливостями давно стало нормою. Ідеться не лише про забезпечення будинків чи транспорту пристроями для вільного доступу інвалідів, а насамперед про програми соціальної, психологічної та трудової реабілітації для громадян з особливими фізичними потребами, про їх усебічну адаптацію та інтеграцію в суспільство.
  В Україні близько 3 мільйонів людей – інваліди. І, треба визнати, ця цифра зростає з року в рік, тож вимагає ще більшої,  підвищеної уваги суспільства до людей з обмеженими фізичними можливостями.
   У Полтавській області нині мешкає 82 тис. осіб з інвалідністю, з них 4,4 тис. -  діти –інваліди. Інваліди – це не просто категорія людей. Це окремі життя, окремі людські долі і надії на те, що все буде добре. На щастя, поряд з ними є ті, хто не тільки допомагає, а й розуміє їх потреби, їх бажання бути активними, дієвими членами суспільства.
  На території Варварівської сільської ради проживають 7 дітей-інвалідів і 33 інваліди I та  II груп. В цей день кожного відвідали сільський голова О.Родик, голова Ради ветеранів В.Бегмат, спонсорську допомогу (продуктовий набір) надав генеральний директор ПСП «Орач» О.Бегмат.


  Кожен, хто живе чи працює поряд з людьми із особливими фізичними потребами, щоб не забували про головне – увагу та розуміння. І не тільки 3 грудня, а постійно, щоденно. 
 В бібліотеці був організований перегляд: «Реабілітація за допомогою інформації». Бібліотека ніколи не стоїть осторонь, коли мова йде про допомогу. Радо допомагаємо людям з обмеженими можливостями реалізувати їх право на гідне життя, адаптуватися в оточуючому світі та сприяємо розкриттю їх творчих можливостей. 

СНІД – рана людства


Вроздріб – літери звичні, а разом,
В людських долях лишаючи слід,
Творять слово, приречене часом,
У смертельному вироку – СНІД.

Думав я, безтурботний, наївний,
Вирок цей проминути в обхід,
Та діагноз мій – ВІЛ-позитивний,
А по іншому – хворий на СНІД…
 Тетяна Чорновіл        

    З 1988 року 1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом, що слугує  справі зміцненню організованих зусиль у боротьбі з пандемією, яка поширюється у всіх регіонах світу. Зусилля вчених спрямовано на винайдення ефективних методів подолання СНІДу, однак поки що говорити про успіх, про перемогу над вірусом ВІЛ передчасно. За оцінками експертів, сьогодні понад 50 млн. жителів планети Земля є ВІЛ-позитивними, а понад 20 млн. - вражені СНІДом. Кожного дня у світі інфікується 15-16 тис. осіб, переважно молодого віку.
  Поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ і його кінцева стадія СНІД. СНІД – особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини.
   На жаль, Україну визнано державою, яка від ВІЛ/СНІДу в Східній Європі постраждала найбільше. Сьогодні в нас офіційно зареєстровано 49 тис. осіб, що мають статус ВІЛ-позитивних. Серед них майже 4 тис. дітей у віці до 14 років. У тенетах СНІДу перебувають понад 3 тис. громадян України, з яких понад 100 дітей. Це офіційна статистика, зареєстрована в Українському центрі профілактики і боротьби зі СНІДом МОЗ України. Міжнародні експерти вважають, що ВІЛ – позитивних у нас значно більше.
    Такі факти  для користувачів Варварівської бібліотеки, які цього дня завітали до бібліотеки на годину-застереження: «СНІД – рана людства» озвучила бібліотекар  Вус Т.А. У бібліотеці був перегляд: «Життя проти СНІДу».


   Скільки б про СНІД не писали і не говорили, чомусь кожен з нас вважає, що ця хвороба існує деінде, тільки не поруч з нами. Проте статистика — річ уперта, а ми з вами маємо нині страшні цифри: кожен 100-й мешканець України – ВІЛ інфікований.
  СНІД – особливо небезпечна хвороба, яка несе смертельну загрозу людству і ми маємо пам'ятати: здоровий спосіб життя, чистота у взаєминах - найкращі методи профілактики СНІДу. Нехай усе жахливе, що сталося з іншими, обійде нас, залишиться далеко-далеко. Нехай кожна людина до кінця усвідомить усю небезпеку, яку несе СНІД, і зробить усе можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної інфекції. Пам'ятайте: єдина людина, що може вберегти вас від СНІДу - це ви самі! 

Заочна прем’єра книги Володимира Дугара «Крізь буревій»


  Володимир Дугар уже відомий читачам як поет сатирик-гуморист, чиї твори широко друкувалися в авторитетних періодичних виданнях України, колективних збірниках, видані окремими збірками, перекладені на російську і білоруські мови.
  Книга, до якої увійшли повісті «Крізь буревій» і «Серце сокола» - це своєрідний дебют автора як прозаїка, котрий раніше не виступав у цьому літературному жанрі.
  У творі «Крізь буревій» постає образ конкретного воїна в роки Великої Вітчизняної війни, хороброго розвідника, повного кавалера орденів Слави, уродженця Карлівського району, що на Полтавщині, Івана Пилиповича Максименка. Відчайдушні втечі з пазурів фашистської неволі по дорозі на каторгу у гітлерівську Німеччину, бойові походи з народними месниками партизанського загону імені Кутузова, сповнені мужності, відваги і смертельної небезпеки будні розвідника регулярної частини в Радянській Армії постають перед читачем у повісті «Крізь буревій».
    

вівторок, 16 грудня 2014 р.

Микола П’ятенко – самобутній майстер, вправний у різних видах і жанрах народного мистецтва

 (Творча виставка робіт художника у районному історико-краєзнавчому музеї із циклу: «Вони від Карлівських джерел»)



  «Є люди, про яких погано не кажуть, бо вони вміють жити скромно, красиво і праведно, чим відштовхують зло і людську заздрість» - так розпочала свій виступ завідуюча Карлівським історико-краєзнавчим музеєм Ірина Федорченко на творчій виставці художника з села Варварівки Миколи П’ятенка.
 Бібліотека не раз вже знайомила з роботами Миколи Павловича, а сьогодні ознайомимо наших користувачів із роботами митця представленими на виставці.

Барельєфне зображення Кобзаря в гіпсі