пʼятниця, 7 березня 2014 р.

 Зі святом Весни !!!


 Хай пролісок перший дарує вам ніжність, 

А сонце весняне дарує тепло
У березні вітер несе хай надію
І щастя, і радість, і тільки добро

Любі жінки!

Щиро і сердечно вітаємо Вас із весняним святом 
8 Березня

Нехай кожен Ваш день буде сонячним і радісним, нехай довкола Вас панують любов і гармонія, а на Вашу честь розквітають квіти й звучить музика. Будьте завжди усміхнені, сповнені надій та оптимізму.
Бажаємо  Вам щастя й вдачі, міцного здоровя, здійснення всіх мрій та бажань. Хай у Ваших оселях завжди панують мир, злагода і добробут.


 Життя як ріка, що тече без зупинки:

Епохи, століття проходять повз нас.

Ми наче роману гортаєм сторінки:

Міняються люди, міняється час.

Міняється все, не міняється - жінка,

Красива і добра, сувора й сумна.

Вона - особистість, вона, наче зірка,

Що поглядом впевненим всіх спопеля.

За днем прийде день, за століттям століття,

І час нові цінності нам принесе,

Та жінка завжди залишається жити

У пісні, в любові, величній красі.
  


Виставка юних користувачів бібліотеки присвячена Міжнародному жіночому дню




Звучать Шевченківські слова

Тарасе, наш Кобзарю, всюди
Приходиш нині ти, як свій,
Тебе вітають щиро люди
На всій Україні моїй
   Нині 9 березня будемо відзначати вже 200-ту річницю  від дня народження нашого великого генія і пророка Тараса Григоровича Шевченка.
  Велика пошана українського народу до генія Тараса Григоровича Шевченка народжується разом з нами, прищеплюється з першими словами рідної мови. Уявити себе без Шевченка - все одно, що без неба над головою. Він - вершина нашого родового дерева. В кожній хаті знайдеться збірник поезій "Кобзар". У ньому - вся наша історія, усі мрії, усе буття. 
 Щовесни, коли тануть сніги і на рясті просяє веселка, ми вшановуємо пам'ять Т.Г.Шевченка. Тож сьогодні гостинно відкрила двері наша бібліотека для учнів 4 класу Варварівської ЗОШ, для яких  була проведена літературно-поетична година: «Звучать Шевченківські слова», де звучали вірші Шевченка у виконанні учнів.


  Найдорожчою, найважливішою рисою його вдачі, що пройняла всю творчість поета, є надзвичайна любов до України, до свого народу. Шевченко був найбільш народним поетом. Його поезія була явищем єдиним і неповторним. Тож і Поета, рівного Шевченку  який став співцем і пророком, борцем і символом нації, по якому одному вже пізнається народ і його Батьківщина, хіба має світ? Пощастило мати такого Україні!!!
  І на оновленій землі, над ланами, широкими полями, вільними містами і селами, як весняні води могутнього Дніпра, лине вічно жива в народі слава Великого Кобзаря.
Ми чуємо тебе, Кобзарю, скрізь століття,
І голос твій наші  душі окриля.
Встає в новій красі скрізь лихоліття
Твоя, Тарасе, звільнена земля.



Шевченко – художник з душею поета


  «Як художник… він заслужив собі добре і чесне імя. І на цьому шляху він був одним з перших, хто звернувся до народних мотивів»
 Л. Жемчужніков.
  Більшість з нас знають Т.Шевченка як великого поета, драматурга, прозаїка, менше як художника та гравера. Але й як живописець він зробив вагомий внесок  в історію українського мистецтва.  
 Бібліотекар розповіла, що художник досконало володів всіма техніками малювання – олівцем, сепією, аквареллю. Шевченкові автопортрети – то наші святині, своєрідний психологічний самоаналіз в якому художник передав свій настрій, думки, переживання за два десятиліття: від романтичного юнака, якого одухотворила воля до збагаченої досвідом людини, це автобіографія написана рукою могутнього художника-реаліста. Це картини «Катерина», «Селянська родина», «Циганка-ворожка», які можна вважати найкращими ілюстраціями до поем автора.
  В бібліотеці була організована та проведена творча галерея мистецької спадщини Т.Г. Шевченка, виставка-вернісаж репродукцій картин: «Джерела, що наповнюють життя».  


   Обдарований від природи хлопчина рано відчув тягу до малювання. Ще змалку крейда і вуглинка були для нього неабиякою радістю. Малював ними стіни, лави, стіл... Малював у хаті і надворі, вдома і в гостях... Якось прийшла сестра Катерина з панщини і не впізнала своєї хати: візерунками розмальовані стіни, долівка і навіть призьба. Хлопець любив зображувати птахів, звірів, людей.
  Талант художника проявився в Тараса Шевченка значно раніше, ніж талант поета. Якщо перші літературні спроби припадають на 1836–1837 роки, то найбільш ранній малюнок, що дійшов до нас і відомий під назвою “Погруддя жінки” або “Жіноча голівка”, датований самим автором ще 1830 роком. З цієї юнацької роботи і розпочалась творчість видатного художника.
   У 1843 році Тарас Григорович приїхав в Україну. Під час подорожі любов до рідного краю наштовхнула його на створення цілої серії картин під назвою “Живописна Україна”, на яких відображено історичні місця, побут і природу країни. Повернувшись в Петербург, він завершує навчання в Академії мистецтв, видає на власні кошти і поширює альбом під назвою “Живописна Україна”.
    В історії світової культури Тарас Шевченко посідає особливе місце. Природа щедро наділила кріпацького сина не лише поетичним генієм, а й талантом художника. У Шевченка поєднувалися і водночас боролися поет і художник. Переглядаючи виставку користувачі ще раз відчули велич і багатогранність таланту Шевченка.



середа, 5 березня 2014 р.

Всеукраїнський конкурс  дитячого читання «КНИГОМАНІЯ-2014»

  «Найкращий читач України - 2014»     


 Конкурс проводиться з метою заохочення дітей до читання, виявлення читацьких уподобань,популяризації найкращої української та світової літератури, задля постійного підвищення рівня особистого розвитку, виробити в дітей навички самостійної роботи з книгою, підвищити якість ефективності процесу читання.  
   Це свято книги, і тих хто любить це нетлінне і вічне творіння людства. Книга – справжній маг. Читаючи, ми уявляємо себе чарівниками, здатними розуміти мову речей, рослин і тварин. Скільки дивовижних таємниць відкривається завдяки книгам! Скільки безцінних скарбів трапляється на шляху читачів! А скільки не забутніх зустрічей з літературними героями вже відбулися, а ще скільки відбудеться!
   Сільська  та шкільна бібліотеки разом провели I етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія – 2014» «Найкращий читач України – 2014». Участь у конкурсі взяли учні 6-8-х класів. Юні користувачі познайомили нас зі своїми улюбленими книгами, дізналися, які книги читають їх ровесники і кого ми по праву можемо назвати – кращим читачем. Кожен учасник хотів довести всім нам, що його улюблена книга – справді найкраща.



Учасники конкурсу – учні 6 класу.
Переможець  - Ковальчук Надія.



Учасники конкурсу – учні 7 класу.
Переможець – Урись Вікторія.



Учасники конкурсу – учні 8 класу.
Переможець конкурсу – Ясковець Юлія.


   Відбір найкращих читачів здійснювався за кількістю прочитаних книг, веденням щоденників читання, його систематичністю,висловлюванням власної думки, інтерпретацію однією з прочитаних книг, своєю ерудицією та вмінням захоплююче розповідати, втілюючись в образи героїв.
    Переможці, ерудицію і старання, яких оцінили жюрі - приймуть участь у II етапі конкурсу, який пройде у Карлівській районній дитячій бібліотеці.



Будьте впевнені у своїх знаннях і в тому, що читання завжди веде Вас до успіху і перемоги.

«Ми мріємо, щоб книга в пошані була
Хай книги читає завжди дітвора...»










Мережила я узори…

   Дива творять талановиті руки. Варварівка славиться великими талантами, умільцями, які своїм розумом, душею і серцем вбирають в себе неповторну красу і велич, передають їх у своїх творіннях.
   Ми уже знайомили відвідувачів блогу з місцевими художниками, поетами, майстрами народної творчості, а сьогодні хочемо познайомити з активним користувачем нашої бібліотеки, Гречко Любов'ю Миколаївною, яка любить поезію, чудово виконує пісні, а ще в’яже гачком різні узори. Вона прекрасне бачить у всьому, що нас оточує. Свої вироби дарує односельцям. Її роботи є у Варварівському народному історичному музеї.
  Крізь несподівані віхоли й відземки лине до нас сонячна весна, бентежить душу світлими сподіваннями.
   Кінчається симфонія зими і знову починається краса. Краса в усьому: краса розквіту землі, кохання, краса у ніжності дівчат, у чарівності та загадковості жінок.
   Адже не даремно сказано: «Краса врятує світ».  А краса,  це жінка!


   Кожна з робіт майстрині-неповторна, яскрава, проникнута душевною теплотою, любовю. Метелики ніби живі і на своїх крильцях принесли весну і в бібліотеку, сповістивши нам про наближення прекрасного весняного свята - Міжнародного жіночого дня  8 Березня.
Полтавські дороги Кобзаря

        «Місця, відвідані, змальовані чи описані Шевченком, а також і перекази та легенди про нього, створені на Полтавщині під впливом його перебування, - все це cтало безцінним культурним надбанням усього краю, тим надбанням, яке своєю духовною цінністю здатне виховувати благородні почуття в серцях нових і нових поколінь»
П. Ротач
   Шевченко і Полтавщина … Нелегко знайти приклад тіснішого єднання письменника і художника з полтавським краєм.
 Особливе місце в житті і багатогранній творчості поета займає Полтавщина.  Багато полтавських доріг і стежок пройшов і проїхав поет.  Багато міст, містечок, сіл, хуторів бачив він на Полтавщині, цікавився їхньою історією, малював їх краєвиди. На велелюдних полтавських шляхах великий Кобзар гартував своє слово, вбирав у поетичну душу страждання і муки кріпаків, наснажував її вогнистою ненавистю до «розпинателів народних». Тут він створив немало видатних творів, серед них – «Кавказ», «Єретик», «Тризна», тут багато малював і успішно займався краєзнавством, вивчаючи історичне минуле.
   Розкрити зв'язок Т.Г. Шевченка з Полтавщиною допоміг літературно-краєзнавчий круїз, присвячений 200-річному ювілею видатного сина українського народу, генія української нації Тараса Григоровича Шевченка: «Полтавські дороги Кобзаря», розпочатий з того, коли вперше Тарас Шевченко ступив на полтавську землю. Вивчаючи полтавські шляхи Кобзаря, ми склали перелік міст і сіл, де побував Тарас Григорович Шевченко.


   Бібліотекар звернула увагу на 2-х томне видання нашого краєзнавця П.П. Ротача: «Полтавська Шевченкіана».



    Під час другої поїздки на Полтавщину восени 1845 року Т.Шевченко прибув до Миргорода, де у селі Марїнському знаходив заспокоєння. Своєрідна «болдинська осінь» Кобзаря, проведена в Марїнському, ознаменувалася створенням визначних творів.
  Юних користувачів було ознайомлено з книгою Івана Нечитайло «Марянська осінь Тараса» /подарована майстром слова нашій бібліотеці/. Як підсумок літературно-краєзнавчого круїзу була проведена вікторина: «Шевченко і Полтавщина».
    Тараса Григоровича Шевченка без перебільшення можна назвати геніальним художником. На Полтавщині під час свого перебування він виконав акварельний малюнок «Будинок І.П.Котляревського» і намалював Хрестовоздвиженський монастир, а також «В Решетилівці».
   Бібліотекар ознайомила присутніх з роботами Світлани Дейнеги та Інни Шкаруби, які подані на обласний конкурс кращого ескізу поштової марки серед молодих користувачів бібліотек області «Полтавськими шляхами Кобзаря» - організований обласною бібліотекою для юнацтва імені Олеся Гончара.



    Творчість Кобзаря багатогранна, як і його талант. Він був і глибоким ліриком і творцем епічних поем, і прозаїком, і драматургом, і великим художником.
 Полтавці відразу ж після смерті Великого Кобзаря почали вшановувати його пам'ять. 12 березня 1926 року на багатолюдному мітингу в Полтаві було урочисто відкрито пам’ятник Т.Шевченку. У погляді поета – незламна сила, духовна енергія, рвучкий порив до тих часів, коли «буде син, і буде мати, і будуть люди на землі».
«Тобі, Кобзарю, наш уклін,
Тобі Земля шле свої квіти,
В серцях прийдешніх поколінь –
Тобі навіки пломеніти».
Ф. Викован